Vodič: Dodajanje energije pametne vtičnice na Energy sekcijo v HA

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Eno vprašanje, gledam ta obični Shelly EM z 2x 50A clampami: https://shop.shelly.cloud/shelly-em-50a-clamp-wifi-smart-home-automation-1#140

Cenovno je pol cenejši od Shelly 3EM, meri pa "samo" eno fazo manj. Zdaj pa me zanima ali lahko dam sponko tudi čez dve fazi in bo vseeno merilo ok porabo? Vem da bi delovalo čez več žic na isti fazi, pri različnih fazah pa ne vem kako je zaradi faznega zamika.

EDIT: en Shelly EM z dvema objemkama že imam, ampak tam merim pri vsaki samo eno varovalko (dve različni pumpi) in zadeva deluje ok - meri ločeno porabo vsake objemke posebej.
Ja različni fazi ne bo šlo... Če bi imel Shelly 3EM nerabljen, ti jaz prodam mojega za 70€ (nov je 140€ z DDV in poštnino). Sem ga nabavil in nikoli zmontiral...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja različni fazi ne bo šlo... Če bi imel Shelly 3EM nerabljen, ti jaz prodam mojega za 70€ (nov je 140€ z DDV in poštnino). Sem ga nabavil in nikoli zmontiral...
Morem prvo sploh preveriti če se pri toplotni sploh uporabljajo vse tri faze, ker uradna specifikacija zahteva samo dve fazi (+ seveda možnost priklopa na eno).