Vlom v stanovanjski objekt

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če imam zavarovano proti vlomu (oprema, nakit,...), in mi v stanovanje vlomijo,
odnesejo vse kaj je na videz vredno, torej od plazme za 5 jurjev do zlatnine za par 10k,....
kako dolgo bi bilo potrebno da se dobi ustrezna odškodnina?

Ali bodo povrnili dejansko škodo, al jih oškodovanec odnese z parimi jurji "minusa"?

Je potrebno vpletat odvetnika, glede nato da pa še imaš vse papirje od nakupa (tv, laptop, digitalec, hi-fi,...)

EDIT:
Ker so eni že imeli pripombe; si ne lastim takega premoženja, le zanima me, kako se taki primeri rešujejo,
padlo mi je na misel, ker sma se s starcem pogovarjala, da je njegov znanec čakal na samo par jurjev odškodnine
skoraj eno leto, jaz pa mam občutek da so ga le časovno nategnili, da bi to znalo bit prej, neglede na znesek.
 
Nazadnje urejeno:

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Ti si reven, ti nimaš nič od tega kar si naštel, kaj se obremenjuješ...

neprimerno in žaljivo obnašanje do souporabnika, opozorilo uporabniku.
 
Nazadnje uredil moderator:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Najbrž bo rekel, da gre za nekoga drugega
hysterical-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
do odškodnine v primeru ropa praviloma prideš v cca. treh mesecih oz. v treh in pol... lahko se pa še bolj zavleče, saj je tukaj v igrio več stvari in ni vse odvisno izključno od zavarovalnice

kar se pa višine odškodnine tiče je pa stvar dost odvisna od cenilca ter od tega, kako so je sklepalo zavarovanje, kaj vse se je predložilo ob sklepanju le-tega (navedbe bolj vrednih predmetov, zbirk, računi, itd.) da je čimmanj komplikacij pri dokazovanju kaj točno ti je izginilo ter koliko je bilo to dejansko vredno
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V zavarovalni polici tudi piše do kakšne vrednosti je zavarovana stanovanjska oprema, kar pa je preko te vrednosti ukradeno, je treba izterjati od storilcev, ko se najdejo, če se najdejo.

Če lahko vrednost predmetov dokažeš z dokumenti, odvetnik ne bo potreben.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citiram Matey
praviloma prideš v cca. treh mesecih oz. v treh in pol... lahko se pa še bolj zavleče,


Pomembno je, v kolikšnem času pride do izplačila od trenutka, ko zavarovalnica dobi vse podatke in dokazila o škodnem dogodku.

Če je tvoj podatek točen, moramo odkrito priznati (jaz, ti in ostali udeleženci podforuma), da je čas, ki si ga navedel, zelooooooooooo dolg.
Bo treba pobarati pri pristojnih, če so sploh še zainteresirani za ...

V treh mesecih in pol namreč lahko nekoga že mine.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Ti si reven, ti nimaš nič od tega kar si naštel, kaj se obremenjuješ...

neprimerno in žaljivo obnašanje do souporabnika, opozorilo uporabniku.

Saj nisi resen, kajne?
grin1.gif

hysterical-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Obvezno preberi tudi pogoje, pod katerimi ti zavarovalnica izplača odškodnino (kaj se smatra pod vlom).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citiram Matey
praviloma prideš v cca. treh mesecih oz. v treh in pol... lahko se pa še bolj zavleče,


Pomembno je, v kolikšnem času pride do izplačila od trenutka, ko zavarovalnica dobi vse podatke in dokazila o škodnem dogodku.

Če je tvoj podatek točen, moramo odkrito priznati (jaz, ti in ostali udeleženci podforuma), da je čas, ki si ga navedel, zelooooooooooo dolg.
Bo treba pobarati pri pristojnih, če so sploh še zainteresirani za ...

V treh mesecih in pol namreč lahko nekoga že mine.

se popolnoma strinjam. sem pa informacijo dobil od sodelavcev, ki so že kar veliko let na sceni in so mi obrazložili, da se običajno v štartu stvar zavleče zaradi policije, že samo oni imajo zakonsko več kot mesec dni časa da spišejo tisto svoje poročilo, pol se gre pa dalje. odškodnine zaradi drugih škod, kjer je vse odvisno samo od zavarovalnice, so seveda izplačane hitreje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
MX a si na Radiu City preveč poslušal reklamo za Varnost? "Pa sem pred časom rekel pa saj nimajo kaj odnesti, čez nekaj tednov pa so vlomili, vse so odnesli, kar pa niso odnesli pa so polomili"
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Ti si reven, ti nimaš nič od tega kar si naštel, kaj se obremenjuješ...

neprimerno in žaljivo obnašanje do souporabnika, opozorilo uporabniku.

Saj nisi resen, kajne?
grin1.gif

hysterical-1.gif

Resno mišljeno, reagiral sem na prijavo, opozorilo velja.
Kar za nekoga ni žaljivo ali je celo morda izjavil v šali, lahko pri drugi osebi, kateri je izjava namenjena, povzroči razžalitev
 

cokec

Zelenc'
19. apr 2009
13
0
1
Če imaš stvari pravilno zavarovano in na novo vrednost dobiš povrnjeno škodo v celoti (razen gotovine in zlatnine) nekje en mesec
traja, da policija zapisnik preda na sodišče. Potem je pa od zavarovalnice odvisno na kak način pridobi zapisnik (po novem baje
preko pooblaščenega predstavnika zavarovalnice). Torej pri vsej možni hitrosti minimalno mesec in pol ali več (odvisno od policije in flexibilnosti zavarovalni. Lp