Vlečna kljuka vw golf

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Bartoljeva kljuka je čisto OK, sploh za mojo gajbo. Sam jebemoboga, počas bo mogu nekaj naredit, da ne bo tko nemarno rjavelo vse.

PS: Vi si kar mečite pesek v oči, da je karkoli ojačanega, če naročiš original vlečno napravo. Bulšit.


Am, to da je vse rjavo praktično po enem tednu, vključno da gre zadeva kaj hitro naprej na avto je tebi ok?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Roberto

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Aha - se pravi, da ti jo je "vzel" in bo on "uredil". Fajn, da ne rabiš sam skakati okoli.

Tako so delali vsi s katerim sem sam imel izkušnje.

Glede original/nachbau. Zadeve se spreminjajo, včasih je bilo res bolj ali manj isti qrc, če te izgled ni motil, zdaj pa je pri originalni še kup stvari brez katerih nekateri ne morejo. Recimo avtomatski izklop zadnjih senzorjev, opozorilo če kakšna luč na prikolici ne sveti, v novih avtih so kljuke večinoma že električne (vsaj od golfa navzgor) in je manj umazanih rok, pa hitreje je kljuka not in ven.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Tako so delali vsi s katerim sem sam imel izkušnje.

Glede original/nachbau. Zadeve se spreminjajo, včasih je bilo res bolj ali manj isti qrc, če te izgled ni motil, zdaj pa je pri originalni še kup stvari brez katerih nekateri ne morejo. Recimo avtomatski izklop zadnjih senzorjev, opozorilo če kakšna luč na prikolici ne sveti, v novih avtih so kljuke večinoma že električne (vsaj od golfa navzgor) in je manj umazanih rok, pa hitreje je kljuka not in ven.

Na Golfu alltrack je poezija... Pa se odbijac je taksen, da se kljuka skrije in ni treba nobenih pokrovov. Na touranu l2013 je bil pa pokrov in naticna kljuka, ki je po treh letih zacela delati tezave (kladivo press), ker sem dal gor in dol samo enkrat na leto in je lezisce malce zarjavelo, ceprav sem dal gor tisti plastični pokrovček... Pa bila je original seveda. Tako da tudi pri originalnih ni vse zlato.

Jernej
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lahko. Ampak ni fora... zakaj bi se matral, če je pa kljuka lahko vseskozi na avtu, zložena pod odbijač ko je ne rabim... vedno pri roki, ne dela gužve v gepeku, ni potrebe po mazanju...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Res je, sam kot rečeno, za mojo gajbo je Bartoljeva čist ok, opravlja funkcijo. Ko bom imel kak lepši avto bo pa tud kljuka bolj fensi. V osmih letih sem jo pa poštrihal točno enkrat, pa enkrat na leto mal masti not namažem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Zadeve se spreminjajo, včasih je bilo res bolj ali manj isti qrc, če te izgled ni motil, zdaj pa je pri originalni še kup stvari brez katerih nekateri ne morejo. Recimo avtomatski izklop zadnjih senzorjev, opozorilo če kakšna luč na prikolici ne sveti, v novih avtih so kljuke večinoma že električne (vsaj od golfa navzgor) in je manj umazanih rok, pa hitreje je kljuka not in ven.
Tole kar dobro drži, dodal bi recimo še opozorilo za mrtvi kot. Če ga neoriginal kljuka ne izključi, bo nastalo celo sr... ob vožnji.
Sicer se mora pa vsak sam odločit, koliko mu je udobje v tej obliki vredno ;):
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Tole kar dobro drži, dodal bi recimo še opozorilo za mrtvi kot. Če ga neoriginal kljuka ne izključi, bo nastalo celo sr... ob vožnji.
Sicer se mora pa vsak sam odločit, koliko mu je udobje v tej obliki vredno ;):
Jest imam recimo neoriginal kljuko, pa original elektroniko, pa je to pokrito pol. Je pa moja gajba že mal v letih, tko da za mrtvi kot še ni slišala.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Tole kar dobro drži, dodal bi recimo še opozorilo za mrtvi kot. Če ga neoriginal kljuka ne izključi, bo nastalo celo sr... ob vožnji.
Sicer se mora pa vsak sam odločit, koliko mu je udobje v tej obliki vredno ;):

Meni po dobrih dveh letih (in 100k+) ne pade dol več tako gladko kot tebi ;). A se to lahko kje namaže? Po pravici povedano se še nisem ulegel pod avto, da bi si to ogledal od blizu. Jaz ponavadi sprostim kljuko, ki se premakne precej manj kot pri novem in z roko sežem pod odbijač in jo dvignem. Pri spustu pa lepo porinem nazaj. Mi je pa trgovec pri novem pokazal to v nogometnem stilu, ampak sedaj to ne gre več :).

Jernej
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Malo masti na zglob, pa bo rešeno.
Pa upam, da nimaš gor tovarniškega plastičnega pokrova. Le ta nima luknje in ker je kljuka obrnjena na glavo, se noter nabira voda, kar je sploh pozimi (sol) zelo lep recept za rjo. Če že moraš imeti gor pokrov, ga naluknjaj čisto zgoraj, da voda odteka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jest imam recimo neoriginal kljuko, pa original elektroniko, pa je to pokrito pol. Je pa moja gajba že mal v letih, tko da za mrtvi kot še ni slišala.
Pri meni isto, kljuka je MB, elektronika pa original. Ki jo je bilo treba btw še dodatno spimpat ker 13 polni priklop ni bil po standardu ISO ampak po nekem Citro standardu in mi hladilnik v kamp prikoli ni delal. Tko da kar drži da obljubijo ti zlato, dobiš pa lanac z bolšjaka. :fredi:
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Malo masti na zglob, pa bo rešeno.
Pa upam, da nimaš gor tovarniškega plastičnega pokrova. Le ta nima luknje in ker je kljuka obrnjena na glavo, se noter nabira voda, kar je sploh pozimi (sol) zelo lep recept za rjo. Če že moraš imeti gor pokrov, ga naluknjaj čisto zgoraj, da voda odteka.

Bom namazal, hvala za nasvet. Pokrova pa nimam, obcasno samo malo namazem oziroma naspricam in obrisem. Se pa na nekaterih mestih vidi rja, tudi vijaki za vtičnico so rjavi ;).

Jernej
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Pri meni isto, kljuka je MB, elektronika pa original. Ki jo je bilo treba btw še dodatno spimpat ker 13 polni priklop ni bil po standardu ISO ampak po nekem Citro standardu in mi hladilnik v kamp prikoli ni delal. Tko da kar drži da obljubijo ti zlato, dobiš pa lanac z bolšjaka. :fredi:
Meni je Jerovšek montiral zadevo in 13 polna vtičnica dela kot mora. Je pa rekel, da ne upa dat druge elektronike kot original, ker rado skuri računalnik. Če kdo ve, pol je to Jerovšek.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Verjamem. Samo kakšen crknjen ECU/UCH se ne obeša na velik zvon kot kolateralna škoda. Posebej kakšna roba, ki ni odobrena s strani proizvajalca.