Vklop računalnika preko usb?

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
CarPC. Laptop brez monitorja ter zunanji touchscreen. Kako prižgat računalnik, če je laptop fizično nedostopen? Lotat žičke na osnovno ploščo mi ne diši najbolj, sploh ker so mikro stikala. Se ga da kako vklopit z usb miško (=touchscreen)? Kakšna druga usb (ali kakšna druga) rešitev?
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Poglej v Biosu tvojga racunalnika kaksne moznosti ima da ga zbudis? Najmanj kar imas je zihr Wake On Lan (ta ti ne bo verjetno kej dost pomagu), ce mas modem notr, mas verjetno tud wake on modem ring, pa vcasih so se ksne varjante za ksn hotkey.
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Se neki sm se spomnil. A si tole mogoce ze probu?

Citat:

To manually enable the Wake from standby option for the USB mouse, start Device Manager, right-click the USB mouse driver, click Properties, and then click to select the Allow this device to wake the system from standby check box.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
če se ne motim, wake-up on keyboard&mouse deluje samo s PS2 mišmi in tipkovnicami. varianta bi bila, da bi razmontiral kako staro tipkovnico ali miš.
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Lahko zbudis tudi iz USBja, ampak samo ce je sistem v standby, ne pa cist ugasnjen. To sm prej spregledu:(
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Nekaj časa nazaj sem imel vklop nastavljen tako, da sem vtipkal geslo na tipkovnici in pc se je vklopil - bil je izklopljen, ne v standby. Se pa ne spomnim, če sem imel USB tipkovnico ali ne.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Nekaj časa nazaj sem imel vklop nastavljen tako, da sem vtipkal geslo na tipkovnici in pc se je vklopil - bil je izklopljen, ne v standby. Se pa ne spomnim, če sem imel USB tipkovnico ali ne.

jaz sem imel enako na navadno ps2 tipkovnico samo bios mora podpirat zadevo
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ene plate imajo v BIOS-u "Power on by USB" opcijo ali podobno. Bom doma pogledal.