Vizionarski Vizjak ali...?

ribicija

Majstr
4. sep 2007
1.397
317
83
deregulacija bi se že zdavnaj morala zgodit, da se bo bolj verjetno zgodila pod desno vlado kot pod levo je jasno upam da tudi vsem, čeprav se je delna zgodila ravno pod levo vlado... torej je bilo pričakovati da bi se kaj takega lahko nadaljevalo pod trenutno vlado zelo verjetno... še posebej pa ne glede na katerokoli vlado je bilo pričakovati, da se bo to zgodilo letos septembra kajti delna uredba v tem času ni potrdila bojazni o kateri so mokro sanjali levo tranzicijski ekonomisti in napovedovali divjanje cen pogonskih goriv
kaj od informacij bi še potreboval... lahko bi pogledal vrednost delnic in ocenil kdaj je bila njihova najnižja vrednost in bi opravil nakup... katere informacije še hočeš?
no pa poglejmo kaj se je zgodilo? za koliko je zrasla delnica Petrola? niti 10% ne na račun informacije o deregulaciji hočeš vedeti kaj se bo zgodilo naprej, da boš imel vse informacije za katere misliš, da so jih priskledniki imeli... moja napoved je, da se bo v kratkem pojavil nekdo, ki bi bil resnično pripravljen kupiti Petrol in delnice se bodo takrat podražile mnogo bolj kot so se sedaj, naprej pa mislim, da bo v Slovenijo prišel še kakšen igrale, ki ga srečamo v naši soseščini
Ne štekaš al pa nočeš. To kar si ti napisal je vse ok in super napotek, da nekdo, ki hoče, tudi kupi delnice Petrola.

Ne moreš pa biti taki vernik, da verjameš, da minister ni kupil delnic na podlagi tega, kar je kot pomembni vladni član vedel in mogel vedeti. Ne se hecat no, viden član SDS-a in vlade ni že nekaj tednov/mesecev prej vedel, kaj se bo zgodilo v zvezi s cenami naftnih derivatov v oktobru. In tako je kupil brez vsakega tveganja, ti, jaz in vsi ostali, ki bi morda želeli kupiti to isto delnico, se bomo pa soočilo z vsem tveganjem, predvsem pa s tem ali smo pravilno predvideli prihodnje dogodke okrog cen goriva in s tem dobičkonosnosti Petrola.

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
14.805
488
83
v lokalni ostariji
deregulacija bi se že zdavnaj morala zgodit, da se bo bolj verjetno zgodila pod desno vlado kot pod levo je jasno upam da tudi vsem, čeprav se je delna zgodila ravno pod levo vlado... torej je bilo pričakovati da bi se kaj takega lahko nadaljevalo pod trenutno vlado zelo verjetno... še posebej pa ne glede na katerokoli vlado je bilo pričakovati, da se bo to zgodilo letos septembra kajti delna uredba v tem času ni potrdila bojazni o kateri so mokro sanjali levo tranzicijski ekonomisti in napovedovali divjanje cen pogonskih goriv
kaj od informacij bi še potreboval... lahko bi pogledal vrednost delnic in ocenil kdaj je bila njihova najnižja vrednost in bi opravil nakup... katere informacije še hočeš?
no pa poglejmo kaj se je zgodilo? za koliko je zrasla delnica Petrola? niti 10% ne na račun informacije o deregulaciji hočeš vedeti kaj se bo zgodilo naprej, da boš imel vse informacije za katere misliš, da so jih priskledniki imeli... moja napoved je, da se bo v kratkem pojavil nekdo, ki bi bil resnično pripravljen kupiti Petrol in delnice se bodo takrat podražile mnogo bolj kot so se sedaj, naprej pa mislim, da bo v Slovenijo prišel še kakšen igrale, ki ga srečamo v naši soseščini
Daj meni razlozi kaj hudica je tako dobrega na deregulirani ceni? Kaj bom jaz imel od tega? Bo gorivo cenejse?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
12.348
1.499
113
Marlbor
Sicer pa deregulacija cen zagotovo ni edina stvar, ki se bo v Janševi vladi tikala petrola in je na podlagi tega Vizjak kupil delnice. Po moje se nekaj večjega kuha ... morda prodaja Madžarom?
Itak je birokracija še vedno najbrž tako zapletena, da novi tuji player ne more vstopiti na naš trg drugače kot da kupi nekoga z že pridobljenimi dovoljenji.

Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
32.951
2.359
113
Daj meni razlozi kaj hudica je tako dobrega na deregulirani ceni? Kaj bom jaz imel od tega? Bo gorivo cenejse?
Bo ja....razen če ne bo :p

Zaradi uvajanja zelenih tehonlogij, lahko pride do višjih stroškov distributerjev in tudi posledično do višjih marž
Ker razvoj vse bolj usmerja v tako imenovane zelene tehnologije in se posledično niža poraba naftnih derivatov, bi lahko v naslednjih letih prišlo do povišanja stroškov poslovanja naftnih distributerjev, kar pa bo vseeno lahko povzročilo dvig marže za naftne derivate. “To pomeni, da morebiten dvig marž ne bo izključna posledica deregulacije cen, ampak predvsem povišanja stroškov poslovanja distributerjev. Dodatnega dviga marže s strani distributerjev torej ni možno izključiti, vendar morebiten dvig marž ne bo posledica deregulacije cen vseh naftnih derivatov, ampak povišanja stroškov poslovanja distributerjev, kar pomeni, da bi vlada tudi ob nadaljnji regulaciji cen naftnih derivatov morala uskladiti marže s spremenjenimi razmerami na trgu naftnih derivatov,” so dodali v vladnem uradu za komuniciranje.

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
25.524
1.512
113
blizu močvirne prestolnice
Če bi bili normalna država bi bilo tisto kar je Štih govoril resnično, ker pa nismo, bodo voluharji dvignili cene. Konkurence pa ne bo, ker jih je že drnovšek izgnal.

• Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

netko

Guru
25. jul 2007
5.039
686
113
deregulacija pred 25 leti bi na trgu danes rezultirala v večji konkurenci in posledično bolj konkurenčnih cenah, regulatornost je odbijala tuje igralce in posledično imamo kar imamo. Deregulativa danes pa bo rezultate pokazala čez 10 do 15 let...

drugače pa kaj hočeš rečt, da več kot vas je bageristov višje imate cene???

Cash

Guru
19. avg 2007
7.641
798
113
Jaz vidim kot največjo trenutno anomalijo, da bencinski servisi nimajo nikjer cenika na vidnem mestu. Cena se ti pokaže na ekranu še le ko dvigneš ročko. Včasih so bile cene na ogromnih tablah že ob dovozu na bencinsko.
Ampak, a ni tole malce skregano oz. je to sploh dovoljeno, da ne veš, kaka je cena, dokler ne dvigneš ročke?

netko

Guru
25. jul 2007
5.039
686
113
Ne štekaš al pa nočeš. To kar si ti napisal je vse ok in super napotek, da nekdo, ki hoče, tudi kupi delnice Petrola.

Ne moreš pa biti taki vernik, da verjameš, da minister ni kupil delnic na podlagi tega, kar je kot pomembni vladni član vedel in mogel vedeti. Ne se hecat no, viden član SDS-a in vlade ni že nekaj tednov/mesecev prej vedel, kaj se bo zgodilo v zvezi s cenami naftnih derivatov v oktobru. In tako je kupil brez vsakega tveganja, ti, jaz in vsi ostali, ki bi morda želeli kupiti to isto delnico, se bomo pa soočilo z vsem tveganjem, predvsem pa s tem ali smo pravilno predvideli prihodnje dogodke okrog cen goriva in s tem dobičkonosnosti Petrola.
zdej pa povej a se delaš budalo ali pa si samo počasen v razmišljanju
do kdaj je veljala vladna uredba o delni regulativi in kaj so bili možni scenariji?
kdaj je minister Vizjak kupil svoje prve petrolove delnice?
kdaj je kupil naslednje?
meniš da je Vizjak kupil zaradi informacij ali zaradi dejstva, da je bila cena na izredno nizkem nivoju?
zakaj niso vsi ministri kupili? zakaj ni Janša kupil, če so pa vsi skupaj vedeli kaj se bo zgodilo? zakaj Vizjak ni kupil za nekaj miljonov namesto usranih 120000 da ga zdaj vsak ribič obrekuje.
ali boš ob vsem tem kar sedaj veš kupil Petrolove delnice? vem kaj boš naredil, usral se boš in boš lupetal kako jih je kdo drug kupil ti jih pa še vedno ne boš, čeprav veš kaj se bo zgodilo naprej.

minister je kupil delnice ker je uporabljal glavo, kupil jih je v obdobju korone še marsikdo drug take in drugačne, ker so bile takrat izredno poceni oz na najnižjih vrednostih... jih lahko obtožimo insajderskih informacij... vsi so namreč vedeli da bodo šle te delnice enkrat gor, saj so bile na nekaj mesečnih/letnih najnižjih vrednostih

• Všeč mi je
Reactions: tomi

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
14.805
488
83
v lokalni ostariji
deregulacija pred 25 leti bi na trgu danes rezultirala v večji konkurenci in posledično bolj konkurenčnih cenah, regulatornost je odbijala tuje igralce in posledično imamo kar imamo. Deregulativa danes pa bo rezultate pokazala čez 10 do 15 let...

Novo crpalko je skoraj nemogoče postaviti (razen kaksnemu petrolu). Tako da sanjati da bo vecja konkurenca je najmanj neumno.

Deregulacija bo samo voda na mlin petrolu evwntuelno omv-ju.

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
11.944
583
113
kod Džej-Zija
Že mnogo let nazaj je prišla pobuda o deregulaciji s strani Petrola in OMVja. Razlog: izjavili so, da želijo kapitalski donos, primerljiv s tujino. Še polpismenemu je jasno, da to lahko pomeni samo eno: dvig cen.

• Všeč mi je
Reactions: alkoholik

netko

Guru
25. jul 2007
5.039
686
113
Ne vem kaj sploh debatiram s tabo... zaradi regulacije in drzavnega lastnistva najvecjega naftnega trgovca je situacija kakrsna je, ker se je pod pretvezo nacionalnega interesa in pa neutemeljenega strahu pred visokimi cenami direktno blokiralo vse potencialne investitorje. Ko petrol ne bo vec bankomat in ko bodo tujci zainteresirani, saj si bodo cene lahko diktirali sami bomo dobili pravo okolje v katerem bodo cene nekje namensko visoko in drugje namensko nizke, kupec pa bo tisti, ki se bo odločil kje in posledično za kakšno ceno bo tankal tako kot dela to ves svet. Takrat bo prišlo do borbe za količino prodanega goriva na podlagi cene in ne na podlagi tega kje ti država ni dovolila zgraditi, ker je ščitila državno podjetje.

Mimogrede kako so kaj cene podivjale na avtocesti v času delne regulacije?

ferdo

Guru
3. sep 2007
5.804
1.312
113
Ljubljana
hmpg.net
Deregulacija je prvi pogoj.
Ampak ugotovitev, da ne rabimo novih pump (posledično dodatne konkurence Petrolu) je pa skupaj s prvim, zadostni pogoj, da bo cena Petrolovi delnici zrasla.
In to, da konkurence ne rabimo je Ministrstvo za okolje ugotovilo v dokumentu, v katerem so izrazili zadržke do novih bencinskih servisov.
Minister pa je?

Demz

Guru
15. avg 2010
12.357
2.446
113
Ne vem kaj sploh debatiram s tabo... zaradi regulacije in drzavnega lastnistva najvecjega naftnega trgovca je situacija kakrsna je, ker se je pod pretvezo nacionalnega interesa in pa neutemeljenega strahu pred visokimi cenami direktno blokiralo vse potencialne investitorje. Ko petrol ne bo vec bankomat in ko bodo tujci zainteresirani, saj si bodo cene lahko diktirali sami bomo dobili pravo okolje v katerem bodo cene nekje namensko visoko in drugje namensko nizke, kupec pa bo tisti, ki se bo odločil kje in posledično za kakšno ceno bo tankal tako kot dela to ves svet. Takrat bo prišlo do borbe za količino prodanega goriva na podlagi cene in ne na podlagi tega kje ti država ni dovolila zgraditi, ker je ščitila državno podjetje.

Mimogrede kako so kaj cene podivjale na avtocesti v času delne regulacije?
Imamo v Račah Shell-ovo pumpo. Je za avtocesto, torej njena cena ni regulirana.
Kakšna cena bencina in dizla je tam ? :D

Če si naiven, si naiven.

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
2.286
825
113
Itak, kartelni dogovor, isto je pri trgovcih Spar, Mercator , Tuš. V dogovoru en dvigne cene drugi mu pa sledijo čez par dni. Vso to mehanizacijo prostore, je treba plačat, pa če delajo al pa ne.
Cene višje kot v Z Evropi plače pa minimalc. Le kje je razlika?

Demz

Guru
15. avg 2010
12.357
2.446
113
Pameten gospodar bi nastavil ceno malce nižjo od sosedov. Tako pa ... dobiš občutek, da predvsem strižejo ovce. Vsakemu je jasno, da se ne bo peljal 100 km preko Šentilja tankat, čeprav je tam 20 centov ceneje.

• Všeč mi je
Reactions: 8888