Visual Java

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Sicer ne vem, če kdo tukaj obvlada Javo (škoda da MasterBlasterja ni več), ampak bom vseeno postavil vprašanje..

No v šoli se zajebavamo z Java (J2SE) aplikacijami in eno (sicer še ne določeno) bom moral očitno napisati tudi za maturitetno seminarsko nalogo. Torej pisanje kode mi ni tuje, vendar do zdaj sem delal le tako, da program poganjam v CMDju in tam tudi upravljam z njim (I/O)..

Rad bi pa naredil tako (v Win), da simple klikneš na ikonco, da se ti odpre okno, kjer recimo vneseš podatek ali 2, klikneš OK in program naredi svoje (recimo generira spletno stran, shrani datoteko itd).. s tem načinom oz s takim "grafičnim vmesnikom" še nisem imel opravka, zato prosim za kakšne uporabne linke, tutoriale, whatever, sam da vidim kako se zadeva naredi. Sem že iskal na guglu pod "visual java applications tutorial" a žal brez uspeha
tongue-1.gif



Tnx
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Daj si gor Visual Studio 2005! Tam maš podporo za javo!

Drugače pa jaz za programiranje v javi uporabljam eclipse!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Tole si poglej:
Visual J# Express
Nisem sicer gledal, ampak Microsoft J# ne more biti Java. J# program gotovo potem teče v .NET Runtime in ne v Java Virtual Machine. J# je torej bolj primerljiv s C# kot z Javo.
Mogoče ti to ustreza, mogoče pa ne. Visualna orodja za Javo obstajajo. Nekoč je imel Borland JBuilder. Mogoče je to še sedaj aktualno.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
jaz uporabljam netbeans

Se pa strinjam s pepetom, da takšna java ne more obstajati v Visual studiu.