Vista predvaja samo vsak peti komad z audio CDja

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Pozdravljeni!
Viste sam sicer ne uporabljam na nobenem od mojih 6 ali 7 računalnikih. Ker pa to ne velja za moje bližnje, se je pojavil zgoraj omenjeni problem. Kateri koli audio CD dam v pogon, vedno je enako - predvaja 1., 6., 11. itd. komad. Nima veze, ali so CDji čisti ali umazani, kot tudi nima veze ali so snemani ali kupljeni/tiskani.
Poskusil sem z drugim pogonom, pa je napaka identična. Zato nekako sumim da je tukaj problem v operacijskem sistemu.
Računalnik je sicer skoraj nov (pol leta, HP, 4GB RAMa, AMD x2 6000, SATA DVD pogon DH-16A3L...) in Vista celo solidno deluje na njem.
Za konstruktivne odgovore se že vnaprej zahvaljujem
smile-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Nena vista predvaja pesmi ampak program (win media player, winamp,...), tak da napisi kater program je, pa ti lahko potem mogoce pomagamo. Sam da bos pridn, pa nebos za vsako malenkost krivil visto! :p
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Napaka je identična pri Windows media playerju, Windows media centru (al kak je že tisti) in pri VLC playerju.
 
Nazadnje urejeno:

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Citat:

Kaj pa če sam zbereš npr. 3. komad ti ga predvaja?
Ne.
Če izberem kateri koli izmed vmesnih komadov, mi javi neki hardware problem / umazan CD ali nekaj takega in mi svetuje, naj odkljukam nekje v nastavitvah odpravljanje napak.
Verjetno vam je jasno da ta kljukica ni spremenila NIČESAR, CDji pa so kajpak kot novi.
Zdaj sem na tem da bom jutri preizkusil delovanje istega pogona v XP-jih ali celo v Linuxu, če bo treba in bom poročal.
Sem pa našel na internetu par strani, kjer ljudje govorijo o tem problemu na različnih koncih in z različnimi računalniki, rešitve pa ni nikjer!?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
...Torej da nadaljujem.
Danes sem preizkusil DVD pogon tudi na drugem računalniku pod Windows XP PRO in seveda je vse delovalo popolnoma normalno.
Je pa bila razlika - Windows media player je bolj zlahka preklapljal med komadi, medtem ko recimo KMplayer je precej več časa potreboval da je začel predvajat drugi komad na katerega sem preklopil.
Torej - kriva je matična plošča ali pa SATA kontroler, ali pa.... Vista!? Eh neeeee, Vista že ni kriva...
wink-1.gif

Bom preizkusil še na ciljnem problematičnem računalniku z drugim operacijskim sistemom, še vedno pa sem odprt za morebitne konstruktivne predloge.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
...torej, da nadaljujem...
Sistem sem zagnal z Live Linuxom s CD-ja in...

...audio CDje predvaja popolnoma normalno.
Nekako me vedno bolj "tišči", da vržem dol Visto (ki je bila original prednaložena na sistemu) in dam gor raje Windows XP, pa zdravo.
Pred tem bom sicer še poskusil kakšno stvar (mogoče bom celo poklical na Microsoft
grin1.gif
)
Še vedno pa sem odprt za konstruktivne predloge...
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Takole, končno sem imel več kot 5 minut da sem se spravil k stvari.
Zadeva je bila kratko malo banalna...
Posodobitev driverjev za nForce SATA kontroler in spet je v hiši mir
grin1.gif

Problem rešen...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
V različnih programih (winamp, media player, vlc, ...) probaj zagnati enega izmed vmesnih komadov (ki ti ne delajo) in DOBESEDNO prepiši error, ki ti ga bo vrnilo... na ta način bomo lahko malo pogooglali.