Višina pokojnine

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Zdaj pa si vi zamislite 57% minimalne plače
stupid-1.gif
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Saj smo to želeli, kaj ne...? Delavci in potem upokojenci, zgolj nujno zlo... Konec koncev so važni dobički iz lastništva in kapitala...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.591
113
Pokojnina ZPIZ je "osnovno obvezno" zavarovanje. Višina bi morala biti pretežno (ali izključno) določena z leti zavarovalne dobe. Višina plače nima pri tem nobene pomembne veze.
Pri zdravstvenem zavarovanju nimaš več pravic in krajših čakalnih vrst, če ti vlečejo nekajkrat več kot nekomu z minimalno plačo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Zdaj pa si vi zamislite 57% minimalne plače
stupid-1.gif

Jaz sem slišal, da taki ki so sedaj po kakih čudnih uradih in imajo s stroški in vsemi dodatki 1500-1600€, potem ko se upokojijo padejo na 700€. Takega še bolj boli verjetno
tongue-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Saj smo to želeli, kaj ne...? Delavci in potem upokojenci, zgolj nujno zlo... Konec koncev so važni dobički iz lastništva in kapitala...

Kakšni dobički iz lastništva in kapitala?
confused-1.gif

Jaz vidim povsod samo izgube in stečaje.

http://drazbe.finance.si/8815413/NFD-Holding-v-stečaj
http://drazbe.finance.si/8815419/Alpina-holding-v-stečaj
http://www.finance.si/8815399/Projekt-TEŠ-6-tik-pred-finančnim-viharjem

Vse za demokratični socializem!!
cheer.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
patriotek
priden.gif

medtem ko si se ti drl da je janša vse zjebal.... je janša vse zjebal ane...
hysterical-1.gif


pa še nasvet za naslednjih 10let - čim več kokodakat pa glavo v pesek molit. potem pa spet en takle topic odpret pa se čudit.
 
Nazadnje urejeno:

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
A, dobičkov potem ni, al kako.... Hm, hm... Pa ne, da je ves neoliberalni demokratizem, potem zgolj na puf, po principu... kredit = denar = rast , al kako to gre v prosvetljenem kapitalizmu...???
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Po 26-ti pokojninski reformi leta 2025 bodo povedali, da je po novem pogoj za upokojitev 90 let ter 50 let delovne dobe pri 20% plače.
Ker tega ne bo nihče dosegal je jasno kam pelje ta vlak.
Vsi, ki plačujejo zpiz sedaj tega denarja ne bodo nikoli več videli.

Pokojninski sistem je največja državna ponzi shema.

finance članek, 2 sliki

 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
871
19
18
Ljubljana
Na pol leta pokojninske dobe se poveca procent:
zenska 0,71 odstotka
moski 0,63 odstotka

Zakaj razlika ? enakopravnost ?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Kdaj smo prišli na manj kot 60% ? 10 let nazaj je bilo še nad 80%, a bo čez 10 let potem 40% ali kaj?
To je posledica spremembe pokojninske zakonodaje leta 2000, za časa vladavine Ropa in LDS. V zakon so zapisali, da se odmerni odstotek vsako leto revalorizira. Ker se rdečkarji očitno še dobro spomnijo svoje šlamastike z velikim R, ko kar naenkrat posojil, katera so do takrat bila vsako leto manj vredna človek ni več mogel odplačati, saj si bil konec leta po plačilu 12. obrokov bil dolžan več, kot na začetku leta. Zato so si tokrat rdečkarji, kateri so se šolali pri prejšnjih šalabajzerjih dejali, da bodo bolj zviti in naj se veliki R uporabil tako, da bo vsako leto za toliko zmanjšal osnovo. Pri tem pa so, sposobni kot levaki itak so, vsi skupaj spregledali, da je za časa Juge šlo za plačila, za časa modernodobskih levakov pa za prejemke.
stupid-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Pa ker vemo, kdo je kriv za vse, je zadnja sprememba pokojninske zakona, katerega niso spisali veleumni levaki ampak vlada pod krivcem za vse to padanje odmernega faktorja ustavila.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.591
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:Vsi, ki plačujejo zpiz sedaj tega denarja ne bodo nikoli več videli.
"Prispevki ZPIZ" so pač davek kot vsak drug. Ali "vidiš" DDV, ki ga plačaš? Gotovo se porabi nekaj tudi za tvoje dobro, še zdaleč pa ne večina. Tako pač je.
Sedaj plačujem prispevke ZPIZ, da ima nekdo pokojnino. Mogoče bo, ko bom jaz toliko star nekdo drug plačeval te prispevke, da bom jaz imel pokojnino. Vsekakor morebitna moja pokojnina NIMA prav nobene zveze z denarjem, ki so mi ga ta mesec odtegnili od plače. Tudi pokojnina trenutnih upokojencev nima realne zveze z njihovo nekdanjo plačo in vplačili. Razen nekega fiktivnega izračuna višine pokojnine. ZPIZ ni sklad in ni varčevanje.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Zdaj pa si vi zamislite 57% minimalne plače
stupid-1.gif
torej, z minimalcem 580€.. pa 40 let dela.... penzija 332€
bonk.gif

A niso enkrat računal, da rabi človek za preživetje (razen Pahor) tolk, kolk so naračunal minimalne plače??? Torej, ko si pa v penziji, pa ne rabiš več preživet........... (a lahko s 280????
Te ljudje ne bodo imeli niti za elektriko, vodo in gretje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vrstili se bodo rubeži premoženja, kupovali ga bodo pa za male denarje tisti, kateri so že za časa dela tega delavca pokradli njegov denar.
Torej, delavec je za svoj denar kupil svojo nepremičnino kradljivcu. Sam je pa .. na cesti....
Kaj je že s tisto reklamo, ki so jo včasih vrtel "SLOVENIJA, MOJA DEŽELA)
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Najbolj bedno bo , ko boš po 40 letih dela izenačen z socialno podporo , ali še manj. Analitiki računajo, da bo čez 10 let odmerna stopnja 55-60% neto plače.Lahko si samo mislimo , kaj boš dobil od sedanjih,recimo, 730€ plače. Nekdo je za
10.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
A, dobičkov potem ni, al kako.... Hm, hm... Pa ne, da je ves neoliberalni demokratizem, potem zgolj na puf, po principu... kredit = denar = rast , al kako to gre v prosvetljenem kapitalizmu...???

Če ti vidiš dobičke in rast, svaka ti čast, očitno ti ne bo problem prišparat za penzjon.
cheer.gif