Virus?

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na Huawei-ju P30pro so se mi začele dogajati čudne stvari. Za brskanje po spletu uporabljam IE, sedaj pa mi pri telefonu, ko ga ne uporabljam in ga potem prižgem, ćez cel ekran prikaže kakšno čudno spletno stran, ki jo prikaže v
HU.jpg
Chrome. Potem mi včasih predlaga še kakšne programe za brisanje virusov ipd. V glavnem, ni mi včeš, kae se dogaja... Rešitev?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Si me pa ujel, čeprav na terenu zganjam kurbarijo v živo, ne preko telefona...
Resno, kdo ve, kako to rešitev, je zelo zoprno, da vsakič ko prižgem telefon, moram najprej brisat te zadeve.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
V Chromeu pojdi pod nastavitve -> Site Settings in tam pobiriši vse spletne strani, ki imajo dovoljenje za pošiljanje obvestil (notifications)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Katere zavihke imaš v mislih, brisal sem že vse živo...
EDITE: Sem našel in brisal še ta crap. Upam, da bo bolje, javim! Kako pa so ti zavihki prišli tja, saj Chrome sploh ne uporabljam?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsaka "punca" en zavihek. :valjamse:

Kako pa naj jaz vem za tvoje zavihke. Po navadi ko kake linke iz pošte odpiraš ali pa igrice,...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Lej, Chroma nisem uporabil niti enkrat na tem telefonu. Za službene potrebe imam službeni telefon, v računalniku firefox, na tem telefonu pa explorer. Punc pa nisem gledal, pa tud fantov ne, da ne bo pomote.:D

Preveri, kaj imaš v nastavitvah dovoljeno Chromu... Če nisi izključil potisnih oglasov, oglasov po meri, pa še xxx ostalega, je čisto vseeno, kaj uporabljaš, Chrome bo dobil v sistem cookije (piškotke), oglase in vso sr....., ki se ti potem pokaže...
Ne vem zakaj Chroma ne "zamrzneš", če ga že ne moreš odinstalirat...?
Pa seveda, tudi ostale nastavitve Googla poglej... tam so tudi biseri...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Še vedno nič bolje....
Torej, odprem Chrome, kliknem desno zgoraj na tri črtice, grem na nastavitve, potem obvestila in z drsnikom izklopim show notification? To imam narejeno, izklopljen imam tudi zgornji drsnik, je to ok? Še kaj? Kako zamrznem Chrome?
 

Priponke

  • žž.jpg
    žž.jpg
    44 KB · Ogledi: 187
  • žžž.jpg
    žžž.jpg
    63,9 KB · Ogledi: 167

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Greš v nastavitve, aplikacije, klikneš na Chrome in - ah, jaz imam v ANG, piše "Disable", prijatu je reku, da njemu piše "zamrzni"...
Ker, če je sistemsko instaliran, se ga (skoraj) samo tako znebiš...
Če se ti pa ljubi, pa pojdi na XDA Forum, poišči svoj model telefona in poglej, kako so se ostali znebili "navlake" od Googla (imaš navodila, če kaj ni jasno, vprašaš...)
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Če je v Chrome: pobrisat "pomnilnik" in "shrambo" (cache in storage). Aja - si že onemogočil app! :zmaga:
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pa lahko narediš še nekaj. Namestiš si eno od brezplačnih aplikacija za blokiranje oglasov:
- https://blokada.org/
- https://adaway.org/
Verjetni jih je še kaj, jaz poznam ta dva...
Kateri je boljši - nimam pojma, jaz uporabljam oba...
Blokada deluje, da ne vidim oglasov v appu? Sedaj imam recimo v enem appu oglas čisto na dnu. Kaj bo potem tam? Pa ko klikam po meniju se občasno pojavi oglas čez celo stran in morem počakat - bo ta oglas tudi izginil?