Virus na SLO straneh

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Torej, ko brskam novice po 24ur, SIOL.net, vedno AVG javi virus zaradi dotmetrics.rocks.
Velja za Crome, Firefox, Edge.

1698477725206.png
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Zdravo kot izgleda sem dobil na PC "GYZA" virus ima kdo kakšne izkušnje z resevanjm datotek ki jih ni možno odpreti?
PC še normalno dela, razen doc.slik.....ne morem opreti.
Hvala za pomoč
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
ima kdo kakšne izkušnje z resevanjm datotek ki jih ni možno odpreti?
Tako, da disk formatiraš in datoteke ponovno posnameš iz backup-a. Če backupa nimaš, je bila to boleča šola, da ga boš v prihodnje začel delat. Seveda na ločenem nosilcu, ki ni fizično prikloplen ali povezan s tem računalnikom (razen takrat ko delaš backup). Če ga delaš v oblak je fino če je za povezavo na oblak potrebno vnest geslo, da ti ne zakriptira še tistega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

erikson

Guru
25. avg 2007
21.461
5.457
113
Kakšen pa je podaljšek zakodiranih datotek in ali si dobil navodila za odkupnino? Pri novih programih običajno datotek ni možno odkodirati. Za nekatere se sicer čez čas pojavijo orodja za odkodiranje.

Obstaja spletna stran, ki ob uploadu datotek izpiše, ali morda obstaja program za odkodiranje:
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Kakšen pa je podaljšek zakodiranih datotek in ali si dobil navodila za odkupnino? Pri novih programih običajno datotek ni možno odkodirati. Za nekatere se sicer čez čas pojavijo orodja za odkodiranje.

Obstaja spletna stran, ki ob uploadu datotek izpiše, ali morda obstaja program za odkodiranje:
Podaljšek je Gyza,navodil za odkup nisem še dobil,poizkušal sem z Ronsamwear in noče nič pobrisati v free verziji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Dobil si navodila v readme.txt na namizju.

Acquiring the private key and decryption software is priced at $980, but a 50% discount is available if victims reach out to the attackers within the first 72 hours, lowering the cost to $490. Victims can contact the cybercriminals through the specified email addresses: support@freshmail.top and datarestorehelp@airmail.cc
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Imam AVG freee.
Vsaj 1x na teden dobim obvestilo o blokiranju.
Pa vi? Kaj imate in kakao je z obvestili o blokiranju, oz. pošiljanju v karanteno!
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Dobil si navodila v readme.txt na namizju.

Acquiring the private key and decryption software is priced at $980, but a 50% discount is available if victims reach out to the attackers within the first 72 hours, lowering the cost to $490. Victims can contact the cybercriminals through the specified email addresses: support@freshmail.top and datarestorehelp@airmail.cc
Uporabiti ne morem niti šest dnevnega delovanja saj je strežnik zaseden za prijavo.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Noben antivirusni program ne bo pomagal pri človeški neumnosti.
Od vedno Windows Defender drugega ne rabim.

Za neumnosti delat pa virtualka izolirana, tam se pa lahko igram in mi lahko vse zakodira.