Vinkl/kotnik za dovoz v garažo pri novogradnji

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Vsi mi pravijo, da rabim vinkl na tleh pri dovozu v garažo nisem, pa še dobil info kje ga dobim in kako naj to izgleda zmonirano. :p
Po tleh že imam naliman stirodur in talno gretje ampak moram pred estrihi očitno še ta vinkl nekje dobit. :oops1:

Za vse koristne informacije se že vnaprej zahvaljujem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.068
113
jaz sem si ga dal odrezat in pocinkat. potem pa sem ga sidral v tla in nastavil višino s TSA sidri. Estrihat je potem poravnal par mm pod vinkl pač odvisno od tipa tleh (ploščice,epoksi,pvc, beton). In to je to.
Na zunjanji strani sem pa potem do vinkla zabetonirral in položil pasploščici cca 60 cm pocelotni dolžini. Garažo imam vrata 5 m.

AJA pozor, preveri kje se vrata zapirajo, fajn je, da guma stisne vinkl, mene so mal "nategnili" in sem šel premalo noter z vinklom, pač prodajalci vse vejo, krščen duš vejo. Noter moraš it en 5 cm pri dvižnih vratih.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Tnx. Torej mora biti cca 8x8cm če bom imel 8cm estriha?
Takole?
garaza.PNG
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
jaz sem si ga dal odrezat in pocinkat. potem pa sem ga sidral v tla in nastavil višino s TSA sidri. Estrihat je potem poravnal par mm pod vinkl pač odvisno od tipa tleh (ploščice,epoksi,pvc, beton). In to je to.
Na zunjanji strani sem pa potem do vinkla zabetonirral in položil pasploščici cca 60 cm pocelotni dolžini. Garažo imam vrata 5 m.

AJA pozor, preveri kje se vrata zapirajo, fajn je, da guma stisne vinkl, mene so mal "nategnili" in sem šel premalo noter z vinklom, pač prodajalci vse vejo, krščen duš vejo. Noter moraš it en 5 cm pri dvižnih vratih.
Imaš kako sliko? Ker si res ne predstvljam, kako si to izvedel...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.068
113
za vinkl sem spodaj dal matico na sidro, da sem lahko v nulo z niveliral, ker sem imel 5 metrov sem vrezal vinkl na pol, da so lahko pocinkali. in je bilo potem lažje z nivelirat. Zdaj ko je končano se vinkl sploh ne vidi in je ujet med ploščico fugirno maso in epoksi na drugi strani.