Video domofon za dve stanovanji in dvoje vrat

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Pomladna obnova se je začela, pa potrebujem nasvet za tole:

Na vhodna vrtna vrata bi dal video domofon (žični brezžični), ki bi bil uporaben za 2 stanovanji (2 gumba za 2 različna zvonca), če pa bi imel še nfc/rfid čitalnik za odpiranje vrat, bi bilo odlično, ker bi imel vse v enem.
Pozna kdo, na koga se naj obrnem?
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Hvala še preverim Hikvision. Sem pa pri Digitkliku preveril in imajo točno za moje potrebe. Zunanja enota z wifi ali IP povezavo, in notranja enota, ki lahko odpre dvoje različnih vrat. tunanja dahua: VTO3311Q-WP, notranja POLICEtech MONITOR VDI4007GW-WP.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Da ne odpiram nove teme....

Dobri 2 leti nazaj sem na Amazonu kupil ta video domofon (LINK). Na začetku je avtonomija baterija bila še kar solidna - nekje 3 mesece (oglaševanih 6 mesecev niti nisem resno jemal, realno sem računal, da bo zdržalo nekje 4 mesece), potem pa je avtonomija začela vidno padati - zadnje leto polnim 1x mesečno.

Tako da iščem nekaj novega, podobno temu, ki ga imam zdaj:
- brezžična zunanja (video) enota, ki se jo da polniti (nočem variant z AA baterijami) in se jo da povezati na wi-fi, vsebina pa se shranjuje na sd kartico in ne v (plačljiv) cloud
- notranji enota (ki se jo priključi na vtičnico)
- mobilna aplikacija

Za tega zdaj sem dal cca. 75€, tako da iščem nekaj v tem cenovnem rangu. Na Amazonu je izbire ogromno, ampak kaj od tega je vredno nakupa?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Pa, če bi samo akumulatorje menjal? Če si drugače zadovoljen..... ziher se da kako odpreti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Pač Kitajc verjetno in posledično zanič baterija.
Ravno zato bi jaz vzel raje nekaj s standardno baterijo, le to vzameš kvalitetno polnilno priznane znamke in je.
Še prej pa preveri, kot ti je jtfc svetoval.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Evo, sem pred polnjenjem mal pofirbcal zadevo:
sHIQVow.jpg


Tole se najbrž da zamenjati?

Baterijo sem zdaj napolnil nekje na 90%, ampak mi ga zdaj zunanja enota nekaj serje - kot da izgublja povezavo (kar se vidi tako na telefonu kot tudi na zunanji enoti - (ne)utripanje lučk), tudi senzor gibanja malo dela, malo ne. Kot običajen zvonec pa funkcionira normalno (ob pritisku na gumb se oglasi notranji zvonec). Bom mogoče en dan še enkrat na novo naložil in povezal, če bo kaj pomagalo....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Standardna 18650 liion baterija. Preveri samo, ali je na + polu flat (poravnana z robom) ali gumbek (gleda malo čez rob) (skoraj sigurno je takšna glede na sliko) in ustrezno novo nabaviš, niso drage, ampak še vedno tko ene 4x dražje kot te ki so zdaj notri. Sony, Samsung, Panasonic 3200mah in 8-10A (verjetno ne rabiš več) te stanejo 5-10eur. Sem malo ven iz tega že, bo lahko kdo drugi boljše povedal.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Evo, sem pred polnjenjem mal pofirbcal zadevo:
sHIQVow.jpg


Tole se najbrž da zamenjati?

Baterijo sem zdaj napolnil nekje na 90%, ampak mi ga zdaj zunanja enota nekaj serje - kot da izgublja povezavo (kar se vidi tako na telefonu kot tudi na zunanji enoti - (ne)utripanje lučk), tudi senzor gibanja malo dela, malo ne. Kot običajen zvonec pa funkcionira normalno (ob pritisku na gumb se oglasi notranji zvonec). Bom mogoče en dan še enkrat na novo naložil in povezal, če bo kaj pomagalo....
če je prilotano ali pa se ti ne da hecat, pošlji na ebatt.si Sem dal eno staro dewalt obnovit. extra super izkušnja, kak hitro so zrihtal. pa še zastonj poštnina.