Vgradnja luči v stiropor

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Pozdravljeni,
kolega me je prosil, če mu vgradim stropne luči v stiropor v mansardi. Ima puščene žice skozi mrežico. Stiropor je 10cm debel.
Žarnice so GU10. Izvrtina je 82mm. Razmišljal sem, da bi s krono zvrtal luknjo in not vgradil kakšno okroglo škatlico. Druga varianta je da izvrtam luknjo s krono
in armiram luknjo z mrežico in lepilom. Čeprav se mi to ne zdi preveč varno. Stiropor je gorljiv :mad:. Kaj mi predlagate?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Kupi pločevinasto konzervo od paradižnikove mezge približnega premera. Pločevinasta naj bo, zaradi požarne varnosti.
Pa paradižnikovo mezgo prej pojej :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Noter daš LED žarnice manjše moči in se ne bo nič grelo. Pa ne kitajske, ker tisto res lahko zažge vse skupaj.
Prej pa še dozo.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
86mm, pa podaljšek, da jo lahko poglobiš. SIcer pa po moje najbolje komu drugemu prepustiti, ki je že slišal za dozo, pa ki tudi ve, kaj vse se dobi od elektro materiala.
Od Smrdelplasta vem da obstajajo podaljški, ampak za doze fi 60. Zato pa sprašujem za koristne informacije.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18

Priponke

  • gu10.jpg
    gu10.jpg
    609,6 KB · Ogledi: 273

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.305
5.832
113
pri taščici
Na žalost narobe, razen če ima na plošči še kaj izolacije.
Ko boš ti zavrtal luknjo po celi globini skoraj, ne bo izolacije več, in bo toplotni most. Poleg tega klasično žarnico "vlagat" v stiropor zna res biti zanimivo.Predvsem glede pregrevanja. Tako žarnice kot eps.
Kdor je tvojemu kolegu svetoval stiropor pod ploščo, kdor mu je svetoval gu10 žarnice v stiropor, naj mu sedaj se svetuje kako jih montirati.
A boš te luči s temi jezicki lahko zmontiral v dozo?
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Na žalost narobe, razen če ima na plošči še kaj izolacije.
Ko boš ti zavrtal luknjo po celi globini skoraj, ne bo izolacije več, in bo toplotni most. Poleg tega klasično žarnico "vlagat" v stiropor zna res biti zanimivo.Predvsem glede pregrevanja. Tako žarnice kot eps.
Kdor je tvojemu kolegu svetoval stiropor pod ploščo, kdor mu je svetoval gu10 žarnice v stiropor, naj mu sedaj se svetuje kako jih montirati.
A boš te luči s temi jezicki lahko zmontiral v dozo?
Kar je je. Sem probal včeraj z žagico izrezati. Vstavil bom pločevinko od ananasa za dozo in jo s purpenom fiksiral ;).Kolega je kupil hišo, s tem stiroporom so totalno zgrešili, saj na notranji strani ga sploh ne bi smeli lepiti, pa še znižali so že tako nizek strop. Nadometne luči ne pridejo v poštev, ker bi se rukal z glavo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.305
5.832
113
pri taščici
Jeba....
nabavi ledice ki se ne grejejo toliko, Bodi previden, ker se tudi ledice lahko nemarno grejejo.
Sem jaz z istim namenom kupil dve testni kitajki.
Obe sta švoh, ena tanka, zunanji trafo, debela kak cm je sicer OK kar se T tiče, 3cm z integriranim trafotom pa se greje preko 60 C! To pa ne bi jazt v stiropor tlačil.
Tudi tvojo GU žarnico zakopplji najprej v neko testno luknjo. Da ne boš montiral 20 žarnic, potem pa vse ven metal, ker ti bo po 10 minutah začel smrdet stiropor.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
tole bo tak topilo stiropor da bo slej kot prej malo zagorelo.
Halogenka se greje konkretno nad tališče stiroporja.
Če pa misliš za led čeprav si rekel Žarnica je pa nekaj drugega.
V vsakem primeru bi pa jaz vzel neke led luči ki so par cm visoke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
tole bo tak topilo stiropor da bo slej kot prej malo zagorelo.
Halogenka se greje konkretno nad tališče stiroporja.
Če pa misliš za led čeprav si rekel Žarnica je pa nekaj drugega.
V vsakem primeru bi pa jaz vzel neke led luči ki so par cm visoke.
Niso halogenke. Not so 4w led gu10.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.305
5.832
113
pri taščici
Koliko pa imaš teh 4w žarnic.
Ker to ni vse skupaj nic..
Ena žarnica za koliko m2?

Jaz sem kupil testno 15w kitajski.led panel pa je presvoh.
A bo treba močnejše(in narediti večje luknje) , ali pa narediti dodatne luknje poleg teh.
#Aliexpress € 3,12 14%OFF | LED Downlight 220V Spot LED downlight Dimmable 5W 7W 9W 12W 15W 18W 24W Recessed LED Ceiling Downlight RGB Light changeable Lamp
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz bi težko dobavljivo ali nedobavljivo dozo dal nekomu natisnit z 3d tiskalnikom.