Vgradna pečica ne peče od spodaj

B81

22. jul 2007
34.427
8.918
113
Torej tale pečica, stara npr. 5 let, mogoče več, je nehala pečt od spodaj. Mojster pravi, da je treba en del zamenjat za 190 eur (verjetno + delo) in me zanima, če se to sploh splača popravljati ali ne?
Mislim, da ni kaj enostavnega v resnici, ded ni nič odštaufal, samo malo potipkal, obračal gumb in ""postavil diagnozo".

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
To je spodnji grelec crknil. Dostop je od zadaj. Odklopiš, potegneš ven. Pogledaš označbe in kupiš novega.
Montaža je enostavna. Cena po moji oceni.... 20 Eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.427
8.918
113
Hvala, bom pogledal. Se je pa garancija 5 letna iztekla 18.8.2021 :)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Ma ja, pečice imajo grelec spodaj in zgoraj. Če imaš vključeno in je dno hladno, je grelec fuč. Kot je gonzo napisal, lahko brez problema sam zamenjaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Pa se boljse serviserje ce menjava grelca dva mesca po izteku garancije stane 190 evrov.
Meni se guma na okvirju vrat na spoju "strgala"
Meter pa pol gume debele nekaj mm naj bi stalo skoraj 30 evrov. Vzel lepilo in stik zalepil. Drži ze nekaj mesecev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Lahko tudi pizzo obrnes na glavo pa jo das pect v pecico ;)
Je vseeno lazja kot pecico okol obračat. Pa se sravfat ni treba nic.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
287
132
43
Kaj bi bilo pa narobe pri Gorenje pečici, vsi programi delujejo ok, edino ko preklopiš na kroženje zraka vrže vn fit. Itak bomo verjetno novo nabavili, ker tale je res veliko dala skozi, me pa vseeno zanima. Grelec spodaj in žar zgoraj delujeta normalno, le kroženje zraka je zgleda problem. Ventilator v kratkem stiku? Sicer pri ostalih programih tudi piha iz pečice, razen če je za kroženje zraka še kakšen dodaten ventilator...?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kaj bi bilo pa narobe pri Gorenje pečici, vsi programi delujejo ok, edino ko preklopiš na kroženje zraka vrže vn fit. Itak bomo verjetno novo nabavili, ker tale je res veliko dala skozi, me pa vseeno zanima. Grelec spodaj in žar zgoraj delujeta normalno, le kroženje zraka je zgleda problem. Ventilator v kratkem stiku? Sicer pri ostalih programih tudi piha iz pečice, razen če je za kroženje zraka še kakšen dodaten ventilator...?
Ventilator ali pa grelec, če uporabiš ventilator z gretjem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj bi bilo pa narobe pri Gorenje pečici, vsi programi delujejo ok, edino ko preklopiš na kroženje zraka vrže vn fit. Itak bomo verjetno novo nabavili, ker tale je res veliko dala skozi, me pa vseeno zanima. Grelec spodaj in žar zgoraj delujeta normalno, le kroženje zraka je zgleda problem. Ventilator v kratkem stiku? Sicer pri ostalih programih tudi piha iz pečice, razen če je za kroženje zraka še kakšen dodaten ventilator...?

Faza na ventilatorju ti nekje prebija na ohišje (kratek stik bi odbil varovalko). Rešitev je zelo preprosta. Odklopi ozemljitev pečice :evil:
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Torej tale pečica, stara npr. 5 let, mogoče več, je nehala pečt od spodaj. Mojster pravi, da je treba en del zamenjat za 190 eur (verjetno + delo) in me zanima, če se to sploh splača popravljati ali ne?
Mislim, da ni kaj enostavnega v resnici, ded ni nič odštaufal, samo malo potipkal, obračal gumb in ""postavil diagnozo".

Hvala
Točno ta model pečice sem imel 4 leta,sem živce zgubljal z njo.Servis je reku,da je vse ok z pečico.Jz pa peku vsako stvar v nedogled,da je bila pečena.Oz,vedno sem pečico zagrel prvo na 270c...in takrat dal jed v pečico.V nasprotnem primeru,sem peku cel dopoldan...Norel sem...
En dan,sem se razkuril,in kupil Miele pečico.Ta peče k krušna pečt.Bosch sem prodal...
Ta kombinirana Bosch,k jo imam zdej.Peče TOP.Pr prejšnji,so me 4 leta za nos vlekli,češ da je z pečico vse uredu...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.343
113
Točno ta model pečice sem imel 4 leta,sem živce zgubljal z njo.Servis je reku,da je vse ok z pečico.Jz pa peku vsako stvar v nedogled,da je bila pečena.Oz,vedno sem pečico zagrel prvo na 270c...in takrat dal jed v pečico.V nasprotnem primeru,sem peku cel dopoldan...Norel sem...
En dan,sem se razkuril,in kupil Miele pečico.Ta peče k krušna pečt.Bosch sem prodal...
Ta kombinirana Bosch,k jo imam zdej.Peče TOP.Pr prejšnji,so me 4 leta za nos vlekli,češ da je z pečico vse uredu...
Kaj imaš sedaj? Bosch ali Miele? Poglej še 1x kaj si napisal
 
  • Haha
Reactions: ales85 in MieleFan

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Kaj bi bilo pa narobe pri Gorenje pečici, vsi programi delujejo ok, edino ko preklopiš na kroženje zraka vrže vn fit. Itak bomo verjetno novo nabavili, ker tale je res veliko dala skozi, me pa vseeno zanima. Grelec spodaj in žar zgoraj delujeta normalno, le kroženje zraka je zgleda problem. Ventilator v kratkem stiku? Sicer pri ostalih programih tudi piha iz pečice, razen če je za kroženje zraka še kakšen dodaten ventilator...?


Imam podoben problem. Enkrat je vrglo varovalko ven, jo dam noter, "vse" ok. Grelci delajo, sem si rekel - ventilator. Jo dam zadnjič ven, da bom pogledal kak ventilator nabavim, pa sem ga še prej premeril - ventilator ok, tudi deluje če ga priklopim s kablom direkt na 220V. Pri navadnem pečenju delajo vsi grelci, če pa dam na ventilatorsko, pa ventilator dela (sem poskusil s koščkom papirja in sesa zrak iz pečice - ne vem pa kje ga vpihuje), grelci pa ne delajo. Gre se pa za gorenje B9010. Kaj bi to bilo? Ima mogoče kdo kak el. načrt?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
V Gorenjevi sta dva ventilatorja. Eden manjši hladi elektroniko (tisti piha ven), drugi je za kroženje zraka. Drugi je riknil.
Milefan. Pri branju posta takoj vem da ti pišeš, brez da bi gledal avtorja.