Vetje ušes. Srednjega?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Pred nekaj dnevi se me je lotil dokaj intenziven prehlad; boleče grlo, iz nosa redno teklo. Prvo noč je bilo tako hudo, da nisem skoraj nič spal. Vročino sem si meril šele naslednji dan in bila je rahlo povišana, 37.2. Grlo me je naslednji dan skoraj nehalo boleti, iz nosa je še kapljalo, prisotna je bila manjša bolečina v sprednjem predelu glave. Še naslednji dan pa je nos skoraj OK, grlo tudi, se pa je sedaj "vnetje" preselilo na ušesa, vsaj tako predvidevam. Imam namreč občutek "polnih" ušes, prisoten v obeh, v levem za odtenek manj, bolečina sicer je, ampak je še znosna, ne vem če je zaradi tega, ker so ušesa "polna" ali kaj drugega. Nekaj malega tudi kašljam, ampak zelo redko, kašelj je zaenkrat še suh. Vročine trenutno ni, več, kot pa 37.4 pa je nikoli nisem imel. Drugo noč sem za nos uporabil olynth, da sem lahko sploh spal, za grlo pa angal.

Obstajajo kakšni domači "pripomočki", da se zadevo poskuša sanirati brez obiska zdravnika? Kaj drugega, kot ušesa, me ne moti, ker se mi zdi kot navaden prehlad.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pocakaj se 2 dni, ce bolecina ne mine, bo treba pogledati v uho s otoskopom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Pa naj vmes kaj jemljem, lekadol, coldrex, kaj podobnega? Verjetno dosti čaja, še kaj?
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
+ poskrbi, da bo nos stalno dobro prehoden. Operil, Olynt ali kaj podobnega. Vnetje ušes je pogosto komplikacija neprehodnega nosa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Aja...jaz sem pa mislil, da je boljše, da se pusti da se gnoj steka ven, zato si olynt dam v nos samo ponoči.

bom bolj pogosto
smile-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Z operilom ne pretiravaj, 2-3x dnevno 3 dni, ostalo pa raje cisti z fizolosko raztopino (sterilmar itd.).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Kaj pa, če ga le 1x na dan uporabim, pred spanjem, tudi max doba 3 dni?

ta raztopina..se dobi v lekarni? gledam malo spletne lekarne, pa ni tega produkta...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Danes je že bolje, bolečine v ušesih ni več, oz je minimalna, nos pa je tudi kar solidno prehoden, uporabljam pa fiziolosko raztopino, po potrebi....

Edino kar me sedaj še muči, je pritisk v ušesih, precej nadležna zadeva. Lahko uprabim kak "prijem", da se ga rešim ali je to normalna posledica vnetega ušesa in bo pač samo minilo?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Svetujem ti obisk pri zdravniku. Pred cca. dvema mesecema sem staknil prehlad, tretji dan me je tako bolelo uho, da ni bilo za zdržat. Naslednji dan je bilo že bolje, po kakšni polovici tedna pa sem na levo uho slišal vse manj. Po parih dneh se je zadeva še poslabšala, zato sem šel k zdravniku, pa šeprav me ni bolelo prav nič. Zdravnica mi je pogledala uho in me vprašala, koliko me mora boleti, saj je popolnoma vneto, prav tako drugo uho, ki me ni bolelo tudi ob začetku prehlada. Dobil sem antibiotike, in sluh se je sčasoma povrnil.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
ce ni gnoja iz nosa bo se malo trajalo. Se kaj solzis?

Sicer pa probaj s temi kapljicami, pa se en sterilmar pokuri ce je treba.

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Gnoj je tako...občasno, ko se pač nabere, pa še to gre bolj malo ven...solzenje...nič.

Bom odprašil inhalator, včasih smo to uporabljali, zdaj pa že vrsto let ne
smile-1.gif


Kaj potem še vseeno lahko za noč uporabim olynth, če se ne da spat?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Zanimivo res, uporabljal sem tisti sterilmar, sedaj inhalacija...pa nič ne sprosti nosa..ko pa uprorabim olynth, pa je celo noč mir, brez problema sploh.

Se da komu razložiti, kako sploh deluje olynth in zakaj je tako uspešen?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
olynth vsebuje snovi ki skrčijo krvne žile pod sluznico nosa, zato le-ta dejansko usahne. tako nos postane prehoden.

Vendar pri prekomerni uporabi pride do rebound efekta, kjer sluznica dodatno nabrekne.