Venezuela

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Tud podezelje so bli. Ampak to je povsod po svetu da je podezelje zmeri drugace kot pa mesta.
Je pa solstvo,zdravstvo itd. bilo za vse enako ne glede na kraj in tako socialno pomoc redko vidis v svetu.
Zanimivo da si omenla iran in jemen, ker tud kle mam frende, ki pa so sem pa tja pojamrali mal cez drzavo :)
Verjamem. Sicer sem pa napisala, da je to moje osebno opažanje.
Sicer pa vidiš kako je. Že za SFRJ se tukaj na Alterju ne moremo zediniti kakšna je bila, kaj šele da bi si kot tujka dejansko upala soditi o tujih državah in življenju v njih. Pravzaprav nismo zedinjeni niti o življenju v Sloveniji.

Je pa debata o Libiji iz mojega linka tudi precej zanimiva. Si jo prebral?

Mimogrede. Imaš pa precej zanimive frende. Fajn.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
ksz
babnci ki se je po kamelolandijih potikala še roke neb upal dat, še manj kaj bolj intimnega :poreden:
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Verjamem. Sicer sem pa napisala, da je to moje osebno opažanje.
Sicer pa vidiš kako je. Že za SFRJ se tukaj na Alterju ne moremo zediniti kakšna je bila, kaj šele da bi si kot tujka dejansko upala soditi o tujih državah in življenju v njih. Pravzaprav nismo zedinjeni niti o življenju v Sloveniji.

Je pa debata o Libiji iz mojega linka tudi precej zanimiva. Si jo prebral?

Mimogrede. Imaš pa precej zanimive frende. Fajn.
Ze pred cajtom enkrat. Ja, fajn je met povsod frende, konc koncev ne ves kam te pot zanese :)

Pa se ena zanimivost. Ko so v 80tih Tripoli ameri napadli , je kasneje Gadafi povedal v intervjuju v smislu: "Ce boste libijo napadli, boste dobili
ogromno stevilo beguncev iz afrike." Kdo je imel prav ? :)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ne nakladaj. Koliko jih je bilo v zaporih ali mrtvih? Gadafi je bil gnida in si je zaslužil kar so mu naredili. Res pa Zahod ni bil pri nobeni državi sposoben ( razen Čila ) urediti stvar tako kot se za gre. Povsod je nastal kaos oziroma domačini niso sposobni urejati stvari kot bi morali, ker so za luno in totalno nesposobni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Maduro says 2 perpetrators of power grid 'sabotage' captured
https://www.rt.com/news/453577-maduro-blackout-sabotage-caught/

Venezuelan President Nicolas Maduro has said two would-be saboteurs have been caught “in flagrante delicto” trying to take down the communications system of the Guri hydroelectric dam. Investigation into who sent them is underway.
Authorities reportedly apprehended the two "material" perpetrators of the vandalism in the midst of interfering with the dam’s communications systems on Monday, averting a serious catastrophe, and have turned them over to the courts. They are now looking for the "intellectual authors" of the sabotage, and Maduro has blamed the US for the sustained technological attack on Venezuela's electrical system, which began last week.
After a failure at the Guri dam left much of the country in the dark on Thursday night, authorities worked round the clock to fix the problem, managing to restore nearly 70 percent of the electrical system before a cyberattack knocked it out again on Saturday afternoon, Maduro said, adding that one of the generators had been working perfectly and could only have been sabotaged by an infiltrator. The Guri hydroelectric plant produces 80 percent of Venezuela’s power.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ne nakladaj. Koliko jih je bilo v zaporih ali mrtvih? Gadafi je bil gnida in si je zaslužil kar so mu naredili. Res pa Zahod ni bil pri nobeni državi sposoben ( razen Čila ) urediti stvar tako kot se za gre. Povsod je nastal kaos oziroma domačini niso sposobni urejati stvari kot bi morali, ker so za luno in totalno nesposobni.

in potem je poseg upravičen?
otroka čez rit, ker ne uboga. če se nič ne spremeni, tolčeš naprej?

od kje teb, da je gadafi gnida? si imel opravka z njim?

malo višje sem dal dve vprašanji, vsi ignorirajo, boš ti odgovoril? bi zagrabil za orožje in 'čistil' v imenu tega in onega, ki jim je skupno antikomunizem?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
Ne nakladaj. Koliko jih je bilo v zaporih ali mrtvih? Gadafi je bil gnida in si je zaslužil kar so mu naredili. Res pa Zahod ni bil pri nobeni državi sposoben ( razen Čila ) urediti stvar tako kot se za gre. Povsod je nastal kaos oziroma domačini niso sposobni urejati stvari kot bi morali, ker so za luno in totalno nesposobni.


najprej zahod ni bil sposoben, potem pa domacini...

ampak ok, dejmo nadaljevat to politiko... enkrat bo ze ratal, a ne? vazn da se orozje prodaja.

mislim da je v teh casih kristalno jasno, da tak nacin ne funkcionira. vsem, razen americanom ocitno, k ne znajo drugace al kaj jest vem, zakaj se grejo take igrice...
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
najprej zahod ni bil sposoben, potem pa domacini...

ampak ok, dejmo nadaljevat to politiko... enkrat bo ze ratal, a ne? vazn da se orozje prodaja.

mislim da je v teh casih kristalno jasno, da tak nacin ne funkcionira. vsem, razen americanom ocitno, k ne znajo drugace al kaj jest vem, zakaj se grejo take igrice...
$$$$$$$$ v miljardah, to je edini razlog.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
D1dcq6OVsAEWD0S.jpg:large
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Trump Regime Electricity War in Venezuela More Serious Than First Believed


On Thursday, Venezuela’s Guri dam hydroelectric power plant was cyberattacked at 5:00 PM during the late afternoon rush hour to cause maximum disruption.
Up to 80% of the country was affected, damage done more severe than initially thought. Weeks or months of planning likely preceded what happened – US dark forces almost certainly behind it, considerable expertise needed to pull it off.
On Friday, another cyberattack occurred, followed by a third one on Saturday, affecting parts of the country where power was restored, further complicating resolution of the problem, Maduro saying:
After power was restored to about 70% of the country, “we received another attack, of a cybernetic nature, at midday…that disturbed the reconnection process and knocked out everything that had been achieved until noon,” adding:
“(O)ne of the sources of generation that was working perfectly” was sabotaged again…infiltrators…attacking the electric company from the inside.”
Power is being restored “manually,” efforts continuing to learn precisely why computerized systems failed – things further complicated after a Bolivar state substation transformer exploded and burned, suggesting more sabotage.
What’s happening in Venezuela is similar to infecting Iran’s Bushehr and Natanz nuclear power facilities with a Stuxnet malware computer virus in 2010, a likely joint US/Israeli intelligence operation. Edward Snowden blamed them for what happened.

Torej se gredo ZDA uporabe WMD-ja proti civilnemu prebivalstvu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
to še samo ti verjameš...folk pa vodo išče po greznicah... to bi moral režim zagotovit, tako pa.