VELKO pmoč prosim _ otroški sedež

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Sem zdele mal na netu visel in raziskoval
bonk.gif
Gledal sem modele od Bebe Confort, pa Nania, pa Romerja. Nanija je zelo pocen, sam testov nisem najdu. Seveda sem gledal teste
Sem tut bolho gledal. Razultat = Men se bo zmesal
jezen.gif
. Lahko mi svetujete, ali vodite do kakega rabljenega.
Samo, da mi pomagate
nahrung002.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
ves kako bom jest reku... tile testi in vse to je larifari! sedež bo tok dober, kolikor boš plačal zanjga! grdo mi, ker proizvajalci izkoriščajo !pretirano! starševsko skrb!

pač izbereš neko srednjo pot in to je to!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Sej to mislim nardit. Sam, ko pa je tolk robe. Pa se odloč?! Bl, ko gruntam, bl se nagim k temu, da se da vse slečt s sedeža in oprat v stroju. Trki so redki, pranja pa ne.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
maš prov ja! se pravi greš v baby center v btc, rečeš, rad bi tak sedež da se ga da prat, pa da je varen, pa je! pri trkih je pa tud tko, tud če bo full dober, bo tamal dobu posledice ob hudem trku. ob lažjem trku je pa pomoje srednji razred čist dost soliden!
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Najprej povej za katero starostno skupino oz. katero težo/leta iščeš.

Moja fanta uporabljata Maxi cosi Rodi XP. Večji je star šest in pol, mlajši pa dve in pol in se oba zelo dobro počutita v njih.

Plus je, da ga kasneje, ko preraste naslonjalo lahko le tega odstraniš in se uporablja samo sedalni del /jahač.

Minus pa, da se ne da nastavljati naklona naslonjala.

Pa še to mislim, da novejši modeli tudi to imajo.

maxicosi_rodixp_gipsy07_3.jpg
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Ravnokar kupil 2 9-18kg:

Römer King 120 EURO
Maxi Cosi Priori SPS 99 EURO

oboje preko E-baya

za 9-36 kg imaš dobrega Storchenmühle 169 EURO ali enak Recaro 190 EURO
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Jaz bi se omejil predvsem na to, da ne bi imel rabljenega, ker nikoli ne veš kaj vse je prestal.
Drugače pa imava v enem avtu maxi cosi Tobi in je (9-18 kg) in sva zelo zadovoljna, v drugi avto pa sva sedaj vzela Chicco key 1, ki ima ISO fix in je stal 240 EUR. Ta je sedaj primarni in tudi zelo dober (po testih in uporabnosti). Varijanta od 9 do 36 kil se meni ne zdi najbolj optimalna, ker menim, da je otrok pri 7-8 mesecih (takrat nekje ima 9 kg še premali, da bi se dal v tako veliki sedež. Ti večji sedeži imajo tudi bistveno slabšo zaščiti pri bočnem trku. Midva sva ko sva kupovala prvega dala našo malo v takšnega kot je zgoraj na sliki in se je v njem izgubila pa sva potem raje vzela 9-18 kg.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Koliko velik otrok. Jaz sem namreč kupil dva rabljena (od dvojčic) in sta bp. Na testih jih sploh nisem našel. Zakaj sem jih kupil? Zato, ker je sedež kot lupinica (za male otroke idealno), ker ima jekleno ogrodje in se da oprati. Firma je Brevi.
Sedaj, ko je starejša že večja, se kupil nania v akciji. zakaj? Zato, ker rabi podlogo. Mogoče je kaj razlike v bočnem trku, v čelnem jo drži pas od avta, torej tu sedež nima nobene vloge.
Sedaj me pa popljuvajte. Če omenim, da ima reno 5 zvezdic, bo šlo pol foruma v zrak. Če pa omenim, da sem kupil sedež brez da bi upošteval teste, pa drugega pol in še četrt zraven.
Nikoli ne moreš biti 100 % varen, več kot sto€ razlike pri sedežu pa naredita tvoja vožnja in pazljivost. Sram pa je lahko tiste proizvajalce in trgovce, ki na kao varnosti otrok za 1,6 kile plastike zahtevajo po 200€ ali več.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Kako smo pa preživeli včasih, ko so nas v avtu držali v naročju
wink-1.gif


Mojga fotra je en kamionar clo zrinu v Zoisov spomenik v lj, pa sem preživu.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kok mas težko bebo? Ma seka ene 3 zice v neuporabi (prerastel nečak), nevem če je bil kateri
pod 200€, sama top roba, če te zanima PM. Dam za 40% cene novega. (ohranjeni vsi totalno)

So pa od 5-15 in 10-25kg. Nekak tak.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Daj ne kompliciraj, pojdi v trgovino in kupi kar se ti zdi pametno. Vec ali manj so vsi isti. Nekaj srednjega vzames, se bolje poglej kje imajo kaksne akcije.

Z otrokom v avtu po pameti pa si naredil vec kot pa z stolckom za 5000EUR !

Sam sem kupil od 9 do 36 kg stolcek, itak otrok tam do 13 kg tako hitro zraste da je brezveze kupovat manjsi stolcek.

LP
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Še moje skromno mnenje o sedežih ...

Pri nobenem od mojih otrok še nisem doživel karambola z njimi, razen ko je bila nazadnje moja v sedmem mesecu nosečnosti ... Ampak to je druga štorija ...

Pri prvih dveh puncah sva z bivšo kupila en chico stolček, ki je imel spodaj tak trd podstavek in zgoraj kako neko lupinico od 0 - nevem koliko kg ... Sam to je bilo 12 let nazaj ... In se je dobro obneslo ...

Pri zadnjem otroku, pa sva z zdejšnjo pred tremi leti kupila tale stolček: http://www.concord.de/de/driving/produkte/ultimax.html

Zelo dobro se je obnesel do pred cca. pol leta, ker ga je mali prerasel ...

Na slikah se ne vidi, vendar poleg dobiš še en dodatek, da dokler je otrok majhen, ima dodatno zaščito notri in posebej prilagojeno za podporo hrbta ... Mali se je zelo dobro počutil neglede na to kako je bil stolček obrnjen in zelo enostavno se ga prestavlja iz položaja v položaj. Snemanje prevleke s sedeža ni komplicirano in tudi lepo se pere. Kot vidiš imaš veliko barvnih kombinacij, imaš pa tudi dva različna materiala. Sedaj ima od te iste firme stolček Lift Pro Evo s tem drugčnim materialom in je boljši ...

Stolčke te firme pri nas prodaja trgovina Pikapolonica ...

Upam, da sem ti kaj pomagal ...
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Sem zdele mal na netu visel in raziskoval
bonk.gif
Gledal sem modele od Bebe Confort, pa Nania, pa Romerja. Nanija je zelo pocen, sam testov nisem najdu. Seveda sem gledal teste
Sem tut bolho gledal. Razultat = Men se bo zmesal
jezen.gif
. Lahko mi svetujete, ali vodite do kakega rabljenega.
Samo, da mi pomagate
nahrung002.gif


kolk je mali star?
jest mam enga chicota pa enga romerja..
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Pri meni je stanje naslednje: 2x Maxi Cosi Rodi (1x samo jahač) in en Chicco za najmlajšega. V roku pol leta bodo vsi trije v sedežih 9+ in bom verjetno kupil še tretjega Maxi Cosija.

LP,

Milan
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Romer je zakon!

Tako da ob nakupu tega proizvajalca ne boš zgrešil.

Zdaj veliksot je pa druga pesem. Če imata namen imeti še kakega otroka (dokaj kmalu) potem zvemi od 9 - 18 kg (mi imamo Romer Plus..pa še nekaj
crazy1.gif
), ker boš itak rabil sedež za večjega otroka in sedež za manjšega.


Štatrtaš z jajčkom, potem 9 - 18 kg, ter nato onega 'do konca', čisto nazadnje pa pristaneš na 'jahaču'.

Pri nas gre kot po spisku..starejša je ravno presedlala iz '9 - 18 kg' na 'večjo različico', mala pa bo zdaj zdaj za iz 'jajčka' v '9-18 kil'. Tako da si ju praktično podajamo.

Ni kaj..otroci so naše največje bogastvo
evil.gif
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
jp.. je pa bil romer cenej u avstriji kot pa pri nas..
pri nas je bil cca 10 eur dražji šele takrat k je bil v ta hudi akciji..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
ja res je. Mi smo ga skočili kupit v Celovec (mislimd aje bila razlika 130 EUR) takod a se splača že zarad tega zapeljat čez mejo...potem vzameš pa še kako posteljico, pa par zadevic imaš pa še kosilo v dobrem
smile-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Sem se mal pozanimal in je res bl pametno vzet od9 do 18 kg. Tist vsestranski je mal težavem za otročke.