Velike specialitete malih mojstrov

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Velike specialitete malih mojstrov ali bolj znano kaj ste danes kuhali
wink-1.gif


Moja malenkost je danes pripravila polnjene tortilje, riž in solata.

Tortilje so bile nadevane s popečenim piščančjim mesom, papriko in paradižnikom. Vse skupaj pa je bilo zalito še s kislo smetanco in dodanih nekaj začimb. Skupaj s sirom je romalo v pečico, da se je sirček stopil. Zraven pa je bil ponujen še riž in zelena solata. Za sladico pa sladoled. Njami ...

Pa dober tek.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Hm, recept. Delam po občutku.

Recimo takole: tortilje sem kupila, imela sem 8 tortilj. Mesa ne vem točno koliko ga je bilo (nisem tehtala, recimo dve pesti
smile-1.gif
), tega narežeš na kockice, narežeš na kockice tudi eno čebulo, eno veliko rdečo papriko, štiri paradižnike. Na olju prepražiš čebulo, dodaš meso, ga malo popečeš, dodaš še papriko in popečeš, pred koncem soliš, popraš, dodaš še paradižnike, eno kislo smetano (mali lonček, lahko tudi več, po želji), peteršilj. Pustiš še malo, da malenkost povre zadeva.



Potem naribaš sir - katerega pač imaš - jaz sem uporabila edamca.



Tortilije lahko, preden jih zavijaš, malo popečeš, da se lažje zavijajo. Jaz jih nisem, so bile dovolj mehke. Potem pa nadevaš maso v tortilijo, jo zaviješ, postaviš v pekač, nadevane tortilije pretreseš s sirom in vse skupaj postaviš v pečico, da se sir stopi.



Za riž in zeleno solato potrebujete tudi recept, kaj pa za sladoled
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Danes so bile na jedilniku polnjene bučke in solata.

Bučke prerežeš na polovico, jim izdolbeš semena. Kruh narežeš na manjše kocke, primešaš jajce, soliš in dodaš začimbe. S to maso napolniš bučke, ki jih prej malo posoliš, bučke položiš na naoljen pekač, po vrhu bučk pa potrosiš še nariban sir. Vse skupaj daš v pečico, da se speče.

Preprosto, hitro in dobro.

Pa dober tek.
smile-1.gif