VDO dayton ms 2010

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
Pozdravljeni! Dobu sm navigacijo vdo dayton ms 2010 in vsakič, ko jo vklopim se mi odpre igo program tovarniško po navodilih sm vidu, da bi se mogu najprej odpret glavni menu potem sam izbiraš multimedia, destination, settings itd.... Posodobil sem igo 8 za igo Primo 2.4 in deluje ok vendar ne morem v nastavitvah nastavit, da mi prebere zemljevide iz sd. Kdo ve kako naj povrnem glavni meni? Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verjetno je unlock skripta nastavljena tako, da se ti namesto osnovnega menija, direktno zažene iGO. To mene vedno zmoti, kadar vidim kaj takega, saj potemtakem ne deluje exit gumb v iGO in ga je potrebno forsirano ugašat preko glavnega power gumba naprave. Kaj se zgodi ko greš na izhod iz iGO programa? Verjetno zmrzne vse skupaj? Če je tako, potem je moja domneva točna. To, da iGO bere content mapo iz SD kartice se nastavlja v sys datoteki..primer:

[folders]
content="\SDMMC\Content"

(odvisno pa je seveda, kako iGO "vidi" SD kartico...namesto SDMMC je lahko Storage Card ipd..)
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
to je trenutni sys:
[folders]
has_secondary_root=0

[interface]
show_exit=1
connection_enabled=0
enable_natural_guidance=1
enable_stateanim=1
capture_to_jpeg=1

[gps]
set_messages=0

[loading]
show_statustext=1

[sound.voice]
drive_sentence_without_force="1"

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

[debug]
skip_eula=1
experimental_features=1
;hnr_silent_startup=1
;max_memory=73400320
;reserve_memory=5242880
screenshotfilename="captures\screen_%02d.jpeg"
screenshotsavecameraini=0

[route]
hnr_ignored_missing_country_ids=*

[hnr]
ignored_missing_country_ids=*

[navigation]
show_current_city=1
parking_ad_enabled=0
congestion_ad_enabled=0
junction_view_blink_time=1000;(0) lane arrow blinks every 1 sec
junction_view_blink_time_no_lane=1000;(0) lane arrow blinks every 1 sec

[route.histspeed]
enabled=1
show=1
use_timeslice=1

[map_update_checker]
enabled=0

[sound]
csv_voice_enabled=1
ding_muted=1

[2d]
traffic_lights=1

[3d]
usepolyfarroads=0

[poi]
featured_provider=netlocalsearch.naviextras.google
provider_filtering=1

[network]
available=0

[http]
enabled=0

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

[tmc-http]
enabled=0
start=1
dt_dl_0=120.0
dl_dist_0_km=500.0
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"

[roundaboutcam]
enabled=1

[camera.roundabout]
enabled=1

[camera.intersection_zoom]
enabled=1

[3d]
max_pois_on_horizont=5

[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_warning=1
is_spoken=1
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pod [folders] sedaj spremeni in dopiši, da bo izgledalo kot tale primer:

[folders]
has_secondary_root=1
content="\SDMMC\Content"

Če tvoja naprava vidi SD kartico kako drugače kot pa SDMMC, moraš ta zapis menjat.
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
naredil sem tako in pri vklopu mi piše " global_cfg not found" ( Zip datoteko global cfg je na na sd)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če imaš program na notranjem disku in samo mapo content na zunanjem v tem primeru mora biti na notranjem disku mapa content z vsemi pripadajočimi datotekami kot je tudi global_cfg.

NE smeš iz notranjega vzet mape content in jo dat na SD, ampak moraš na SD naredi novo mapo z imenom content in v njej mape building, poi, map in jih napolniš, na notrenjem pa mora ostati nedotaknjena mapa content kot je bil prej preden si kaj dajal na SD.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Komot lahko iz Primo mape ki je na notranjem disku izrežeš mapo content in jo daš direkt na SD, to sigurno ni problem saj ravno v tem je keč, da mu v sys poveš, kje se mapa content nahaja. To vem, ker to redno prakticiram na Mio navigacijah. Bolj verjetno je to, da ti ta fosil od naprave ne prepozna kartice, sploh če je večja od 2Gb in/ali je HC standardizirana. Ali pa je v sys navedena napačna pot do mape content.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko sem imel ta error sem ga ponavadi rešil tako, da sem pustil originalno mapo content na notranjem, na SD pa sem samo naredil novo mapo content in v njo dal karte in je delalo.

Lahko je pa tudi, da mu ne vidi SD kartice kot si že rekel oziroma ima napačno ime za SD.

Te stare naprave imajo ponavadi probleme, če daš microsd v adapter, takrat tudi ne vidijo kartice.
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
naprava podpira največ 2gb. Imam eno glih 2gb micro in sem jo dal v adaper in jo zazna nevem pa pod katero ime jo prebere. Bom danes zvečer po službi probal vse to pa javim kako bo šlo.
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
evo uredil moja napaka je bila, da sem mapo "content", ki je bila na sdmmc disk je bila shranjena pod mapo navigatore in pot v sys je bila napačna. Tako zdaj na sd imam samo mapo content in stvar dela ok. Nisem bil pozoren na mapo in podmapo na sd kartici. Hvala fantje
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
zdej pa vidim drugo težavo vsakič ko vklopim napravo morm skozi prvotne nastavitve.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imas mogoce zaklenjeno kartico?

edit: aja, nima veze to, ker je app na internem pomnilniku. V sys bos moral vnesti tocno pot do aplikacije.

[folders]
data="/ResidentFlash/ime iGO mape"
 
Nazadnje urejeno: