Varilni aparat

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Z takim telvinom sem ze veliko delal in lahko recem da je za domaco uporabo vec kot dovolj, elektrode 3.25 ga sicer ob dalsem varjenju pregrevajo ampak takih varov se ne dela vsak dan.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Z takim telvinom sem ze veliko delal in lahko recem da je za domaco uporabo vec kot dovolj, elektrode 3.25 ga sicer ob dalsem varjenju pregrevajo ampak takih varov se ne dela vsak dan.

Uh hvala za mnenje.
Mogoče še eno vprašanje. Koliko časa se da variti z 3.25 EVB 50 elektrodami, oz. koliko elektrod porabiš da se začne pregrevati?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Glede na to da že gledaš nad 200 EUR bi jaz na tvojem mestu pogeldal še za inverterjem. Ker menda se neprimerno boljše dela kot z navadnim (mislim da tvoja dva z linka nista inverterja...) - sicer z njim še nisem delal (inverter) a pravijo da ni pikanja, dobesedno vsak lahko vari.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Res je, za ta denar se splača pogledat za inverterje. Poleg tega, da se lepše in lažje vari, so tudi manjši in lažji za nostit okrog.
Pa še večina je kombinacija MMA in TIG postopka.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Res je, za ta denar se splača pogledat za inverterje. Poleg tega, da se lepše in lažje vari, so tudi manjši in lažji za nostit okrog.
Pa še večina je kombinacija MMA in TIG postopka.

Kaj pa sta ta dva drugega kot inverter? Ali mogoče kaj ne vem?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Nekdo pred mano je pisal, da nista. Sem sedaj pogledal linka in sta.
Sem pa opazil, da nista ravno pri močeh. Konstantno obremenitev zmoreta samo 140A.

Sedaj je pa vprašanje, kaj boš varil. Če se gre za pohištvene cevi, bo to vrh glave. Če pa imaš doma kakšno težko mehanizacijo in bi rad popravljal pločevino 10mm in več, bi pa gledal za kaj močnejšim, vsaj 200A.

Recimo kaj takega
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Nekdo pred mano je pisal, da nista. Sem sedaj pogledal linka in sta.
Sem pa opazil, da nista ravno pri močeh. Konstantno obremenitev zmoreta samo 140A.

Sedaj je pa vprašanje, kaj boš varil. Če se gre za pohištvene cevi, bo to vrh glave. Če pa imaš doma kakšno težko mehanizacijo in bi rad popravljal pločevino 10mm in več, bi pa gledal za kaj močnejšim, vsaj 200A.

Recimo kaj takega

Ne ne ni panike . Drugače imam doma starega ind. trafota od iskre. Edin problem je da ima mislim da okoli 100kg in se mi ga ne da ravno vlačit okrog hiše, zato kopujem en takšen inverterček. Seveda pa je fino če lahko z njim skuriš vsaj nekaj 3.25 EVB 50 elektrod pa da se ne pregreje.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
3.25 mislim, da ne bo težav. Sicer, ko sem nazadnje varil z 3.25, še nisem imel inverterja, in ne vem, na kakšnem toku sem jih kuril. Lahko pa ti povem, da pri varjenju pohištvenih cevi z 2.5 elektrodami svojega inverterja ženem na 75A.