Varčevanje v nacionalni stanovanjski varčevalni sh

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Abanka Vipa, Banka Celje, NLB Banka Domžale, Banka Koper, Gorenjska banka, Nova Ljubljanska banka, NLB Banka Zasavje in SKB Banka ponujajo 12.350 varčevalnih lotov. Najnižji mesečni varčevalni znesek znaša 50 evrov, varčevalci pa lahko vplačajo tudi več lotov.

Varčevalec lahko pridobi stanovanjsko posojilo
Po koncu varčevanja pa lahko varčevalec prosto razpolaga s privarčevanimi sredstvi in pridobi pravico do dolgoročnega stanovanjskega posojila. Varčevalec lahko tudi odstopi od varčevalne pogodbe, a mu v tem primeru pripadajo le obresti na privarčevana sredstva.

Višina stanovanjskega posojila, ki ga lahko dobi varčevalec ob koncu varčevanja, je najmanj dvojni znesek privarčevanih sredstev. Obrestna mera za posojila je za eno odstotno točko povečana obrestna mera za varčevanje, ki velja med odplačevanjem posojila in je enaka efektivni obrestni meri, pri čemer v izračunu niso upoštevani stroški zavarovanja kredita.



Kaj se res to ne izplača?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Ne, ker so pogoje čisto spremenili. Sedaj moraš v roku 2h let po varčevanju prinest potrdilo, da si namensko porabil denar (nakup ali obnova nepremičnine), čene moraš vrnit tiste POL premije, ki ti jo vsako leto dajo
wink-1.gif
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Ne, ker so pogoje čisto spremenili. Sedaj moraš v roku 2h let po varčevanju prinest potrdilo, da si namensko porabil denar (nakup ali obnova nepremičnine), čene moraš vrnit tiste POL premije, ki ti jo vsako leto dajo
wink-1.gif

Šit, a tako je sedaj??

Jaz sem varčeval že v drugem razpisu ko so to dali ven, sam kaj ko sem potem na volksbank dobil boljšo obrestno mero za nakup stanovanja, kot bi bile te iz stanovanjske varčevalne sheme
stupid-1.gif