Vandalizem

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Imam prasko, ki zgleda kot od ključev, po vsej verjetnosti pa je to naredil nekdo s smučami, ko je šel mimo. Enkrat prej sem podobno uveljavljal pri ZM Maribor, pa je bila odbitna franšiza 0%, ker je šlo za objestnost. Imam splošni avtomobilski kasko z 1% odbitne franšize in pa deni kasko B, D, E, H.

Kako lahko to najenostavneje rešim?

Nekako "voham" da imaš to Triglav?

Koristil boš "splošni kasko" in zgubil nekaj bonusa, če se ti gre za to popravilo, druge možnosti nimaš... razen če se ti nekdo drug tako v avto zaleti, da se ne bo videla tista praska od prej :rolleyes:

V pogojih Triglava piše, da škoda iz naslova delnih kombinacij ne vpliva na bonus, vse ostalo vpliva...

Objestna dejanja ali udarec in padec predmeta sta znotraj splošnega kaska - zgubiš bonus...

To je to... drugič se pa oglasi in ti na SAVI naredim zavarovanje :p
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zdravo, avto imam zavarovan pri triglavu. V lanskem letu se uveljavljal skodo iz naslova vandalizma. Na parkingu pred blokom so mi s kljuci porisali avto.Sedaj ko je spet na vrsti zavarovanje me agent " razveseli" z novico, da sem zaradi tega uveljavljanja skode izgubil bonus in posledicno seveda drazje zavarovanje. Je taksna praksa normalna pri vseh zavarovalnicah.
Izgubil si 2 oz. 3 PR. Če si bil v PR1 se ti dogodek ne bo poznal na bonusu, verjetno pa izgubiš popuste na neškodni dogodek.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Nekako "voham" da imaš to Triglav?

Koristil boš "splošni kasko" in zgubil nekaj bonusa, če se ti gre za to popravilo, druge možnosti nimaš... razen če se ti nekdo drug tako v avto zaleti, da se ne bo videla tista praska od prej :rolleyes:

V pogojih Triglava piše, da škoda iz naslova delnih kombinacij ne vpliva na bonus, vse ostalo vpliva...

Objestna dejanja ali udarec in padec predmeta sta znotraj splošnega kaska - zgubiš bonus...

To je to... drugič se pa oglasi in ti na SAVI naredim zavarovanje :p

Imam preko 500 EUR odbitne franšize :)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če.... ampak očitno je v nižjem PR da ga je to toliko "prizadelo" izguba bonusa in popusta na zvestobo, če se ne motim :eek:
Po moje ga boli izguba bonusa + odbitna franšiza. Hebat ga, to je pa poceni kosilo. Sicer pa kdo pa poleg Grawe (če) še ima vandalizem brez splošne dogovorjene franšize na splošnem kasku (kot da je delni kasko)?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj res kako je zdaj s tem? Zavarovalnica si sama določi koliko premijskih razredov je malus? 2 ali 3 ali po kakšnem sistemu to gre? Kot sem rekel gledam da ima Grawe padec 2 premijska razreda...?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Po moje ga boli izguba bonusa + odbitna franšiza. Hebat ga, to je pa poceni kosilo. Sicer pa kdo pa poleg Grawe (če) še ima vandalizem brez splošne dogovorjene franšize na splošnem kasku (kot da je delni kasko)?

Ah Roberto, ne ga sedaj biksat pa mest še s franšizo...


Franšiza in vandalizem/objestnost;
pri večini zavarovalnicah je franšiza za objestnost 0%, razen pri ERGU, če ob se ob sklepanju ne izbere varianto brez franšize...
na splošno pa velja da ni franšize, zgubi pa se bonus (razen pri SAVI tudi ni izgube bonusa)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Saj res kako je zdaj s tem? Zavarovalnica si sama določi koliko premijskih razredov je malus? 2 ali 3 ali po kakšnem sistemu to gre? Kot sem rekel gledam da ima Grawe padec 2 premijska razreda...?

Hja, stvar zavarovalnice oz., "komercialna" odločitev zavarovalnice skoraj isto kot komercialni popust...
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Če.... ampak očitno je v nižjem PR da ga je to toliko "prizadelo" izguba bonusa in popusta na zvestobo, če se ne motim :eek:
Ja izgubim tri premijske razrede, glede na to, da bi v nasprotnem primeru napredoval ocenjujem "skodo" na cca 200 eur, ki mi jih noben ne bo vrnil. In vse to zaradi enega kretena. To, da se policiji hebe za odkrit storilca, ki je v isti noci poskodoval najmanj 5 avtov niti ne izgubljam besed.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Ja izgubim tri premijske razrede, glede na to, da bi v nasprotnem primeru napredoval ocenjujem "skodo" na cca 200 eur, ki mi jih noben ne bo vrnil. In vse to zaradi enega kretena. To, da se policiji hebe za odkrit storilca, ki je v isti noci poskodoval najmanj 5 avtov niti ne izgubljam besed.

za take imaš zavarovanje, da se zaščitiš pred velikimi izgubami, pa saj avto zaradi tega ni bil nevozen, "samo" malo manj lep, ni nujno
da to popravljaš...

in policija bo težko našla nekoga, ki je s ključem spotoma počohal 5 avtov... premalo jih je, da bi se ukvarjali s temi "malenkostmi"...

hebi ga, življenje ni potica :p
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
za take imaš zavarovanje, da se zaščitiš pred velikimi izgubami, pa saj avto zaradi tega ni bil nevozen, "samo" malo manj lep, ni nujno
da to popravljaš...

in policija bo težko našla nekoga, ki je s ključem spotoma počohal 5 avtov... premalo jih je, da bi se ukvarjali s temi "malenkostmi"...

hebi ga, življenje ni potica :p
Sej bom prezivel, :) nic bat. Je pa bilo popraskano do pleha in bi zacelo rjavet, popravilo je bilo nujno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Hmmmmm , kakšno "dodatno kritje za vandalizem"? :rolleyes:

Objestna dejanja so krita samo v sklopu "splošnega kaska" in ni nobene posebne dodatne opcije, za izgubo bonusa
se edino lahko zaščitiš, če dodaš "odkup 1. škode".

Vse stvari so krike iz splošnega kaska, vendar vsakokrat ko uveljavljaš škodo iz naslova kaksko zavarovanja plačaš dogovorjan znesek odbitne franšize 0% 1% 2% in izgubiš dva ali tri premijske razrede. Pred plačilom odbitne franšize ( soudeležba ) se lahko ''zaščitiš'' tako da imas npr 0% odbitne franšize in odkup prve škode, kar pa ni poceni, zato imaš na voljo tudi še dodatna kritja, kot so recimo; poškodba na prkirišču, nalet divjadi, stekla ogledala in svetila, zlonamerna dejanja - vandalizem, toča ..... se pravi imaš polni kasko z 1% odbitne fransize brez dodatnih kritij na Jugotu ki nov stane 20k€ in ti ga stolče toča, uveljaš kaksko kritje, tvoja soudeležba je 200€ ( odbitna franšiza ) in izgubiš premijske razrede. Če bi imal na tem polnem kasku tudi še dodatno kritje ''toča'' ne plačas soudelžbe in ne izgubis premijskega razreda ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vse stvari so krike iz splošnega kaska, vendar vsakokrat ko uveljavljaš škodo iz naslova kaksko zavarovanja plačaš dogovorjan znesek odbitne franšize 0% 1% 2% in izgubiš dva ali tri premijske razrede. Pred plačilom odbitne franšize ( soudeležba ) se lahko ''zaščitiš'' tako da imas npr 0% odbitne franšize in odkup prve škode, kar pa ni poceni, zato imaš na voljo tudi še dodatna kritja, kot so recimo; poškodba na prkirišču, nalet divjadi, stekla ogledala in svetila, zlonamerna dejanja - vandalizem, toča ..... se pravi imaš polni kasko z 1% odbitne fransize brez dodatnih kritij na Jugotu ki nov stane 20k€ in ti ga stolče toča, uveljaš kaksko kritje, tvoja soudeležba je 200€ ( odbitna franšiza ) in izgubiš premijske razrede. Če bi imal na tem polnem kasku tudi še dodatno kritje ''toča'' ne plačas soudelžbe in ne izgubis premijskega razreda ...
Pišeš kar nekaj, predvsem zato, ker ne navajaš tudi imena zavarovalnice. Recimo, če vzamemo največjo zavarovalnico Triglav, se hitro porušijo te tvoje hipoteze ob uveljavljanju toče ... prevdsem pa to, kar si ti napisal, sploh ne velja za nobeno zavarovalnico pri nas ...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Pišeš kar nekaj, predvsem zato, ker ne navajaš tudi imena zavarovalnice. Recimo, če vzamemo največjo zavarovalnico Triglav, se hitro porušijo te tvoje hipoteze ob uveljavljanju toče ... prevdsem pa to, kar si ti napisal, sploh ne velja za nobeno zavarovalnico pri nas ...

hmm, lahko kakšen link do pogojev največje zavarovalnice pri nas iz katerega bo vidna teža mojih buč? drugače imam vsa vozila zavarovana pri AS

Glej 15 člen
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
hmm, lahko kakšen link do pogojev največje zavarovalnice pri nas iz katerega bo vidna teža mojih buč? drugače imam vsa vozila zavarovana pri AS

Glej 15 člen

Ne vem ali sploh še ima smisel pisat naprej ali ne... ampak se bom potrudil...

Treba je pogoje prebrati od začetka .... in do konca....!

Najbolj pomembno pravilo pri premoženjskih zavarovanjih je:
ZAVAROVANO JE SAMO TISTO KAR JE NAVEDENO NA POLICI in POGOJIH, DA JE ZAVAROVANO ( minus izključitve)
preberi 4. člen kaj j zavarovano pod "splošni kasko" potem naprej so še ozključitve in potem naprej 10. člen kjer piše
s čim lahko razširiš kritja delnega kaska in kaj kateri oh teh delnih kasko kritij kaj krije....

-primerjaj če so kritja iz B kombinacije vključena v "splošnem kasku", če so potem so krita, če niso jih je treba vključiti na polico (preveri še nezavarovane nevarnosti)
-kje si ti našel dodatno kritje (delno kombinacijo) vandalizem -objestna dejanja?!?

medtem ko se kombinacije; D, H, E, in J najdejo pod opisom "splošnega kaska" vendar tam velja izguba bonusa in lahko tudi franšiza
vendar če stranka doplača kritje delne kombinacije to ne vpliva na B/M in franšizo...

Ni vse po istem kopitu, zato je dobro (pametno) vedeti kaj je, da ni potem slabe volje ko pride do škode....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Zdravo, avto imam zavarovan pri triglavu. V lanskem letu se uveljavljal skodo iz naslova vandalizma. Na parkingu pred blokom so mi s kljuci porisali avto.Sedaj ko je spet na vrsti zavarovanje me agent " razveseli" z novico, da sem zaradi tega uveljavljanja skode izgubil bonus in posledicno seveda drazje zavarovanje. Je taksna praksa normalna pri vseh zavarovalnicah.

Pri Triglavu si ob tri premijske razrede ob vandalizmu. Najhuje je, če ti vandal čez tri mesece naredi še eno prasko. O tem smo na Alterju pred leti že veliko govorili. Enako je pri Generali. Če ti ta opcija ne odgovarja, zamenjaj zavarovalnico. :)