Val stavk v javnem sektorju

• Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Izvedi več...

Pepe

Fizikalc
20. sep 2007
8.335
52
48
Policijsko stavko odobravam. Predvsem zato, ker sem zvedel, da so enemu med prejšnjo stavko izrekli opozorilo, ko je po praznem gradbišču z omejitvijo 40 vozil 90 in drugemu izrekli opozorilo, ko je začel prehitevati 10 metrov pred koncem polne črte.
Ni slabo, ko policisti stavkajo. Edino čez južno mejo ne smeš imeti poti ravno tiste dni.

wilburxxx

Pripravnik
29. sep 2010
340
0
16
Glede na šolski sistem in kako so in še usposabljajo mlade generacije na življenje, bi šolnikom prepovedal stavkat, saj so najmanj soodgovorni za stanje kakršno je v državi.
Nisem jaz učil oblastnike v šoli in jih poneumljal z egoizmom, tekmovalnostjo, z mantro najprej jaz pol pa daleč nobenega...
V šoli ne učijo kritičnega razmišljanja in pripadnosti skupnosti, moralnih vrednot, ampak že v štartu porežejo dečkom jajca, in ustvarjajo ubogljive jagenčke. Saj se oblasti bojijo razmišljajočega naroda.

blazko

Fizikalc
21. sep 2007
6.467
0
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Danes stavkajo policaji..upravičeno?
Policaji so ga nayebal, ravno danes je verjetno en kup snezenih tezav v prometu, ki jih ne morejo ignorirat.

Kriv je seveda sindikat, ker ni pod napoved stavke dodal vremenskega pogoja

gr69

Fizikalc
15. dec 2009
7.157
32
48
še v SLO - ampak komaj
Sicer ni vezano direkt na temo (stavke) - samo a ti res misliš, da lahko šola popravi tisto, kar starši zahebejo v štartu?

In za vzgojni efekt šole je potrebno tudi zaupanje v učitelje in spoštljiv odnos tako staršev, kot otrok - potem bodo vzgojni prijemi (moralne vrednote) učitelja otrokom kaj pomenile. Dokler pa tega ni, oziroma je odnos tak kot ga prikazuje moj avatar, lahko vsi skupaj pozabimo na “kvalitetno” šolo - pa kolikor se še večina učiteljev trudi.

In ja - avtoriteto si mora učitelj zgraditi sam - kar je pa izredno težko, če vsi (starši, vodstvo šole, javno mnenje in na koncu še otroci) postavljajo delo učitelja pod vprašaj.

MrDaco

Fizikalc
11. sep 2007
4.545
35
48
Citat:
Uporabnik MojcaG pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Podatka o povišanju mase plač za 25% sicer nikjer nisem zasledil. A če je res po meni da bi se povišale plače povprečno za ravno toliko. Če kdo od stavkajočih pričakuje tako povišico pa je res optimist. Ne verjamem v ta podatek.
http://www.delo.si/novice/politika/koprivnikar-stavka-javnega-sektorja-ne-bo-placana.html
"Koprivnikar je dejal, da bi uresničitev stavkovnih zahtev, ki so težke 991 milijonov evrov, ,...."

Podatka niso zapisali, se ga pa lahko izračuna

To je znesek, s katerim nastopa vlada proti sindikatom in v javnosti. IMO je to precej napihnjeno.
Koprivnikar je ena navadna lažniva [cenzura]. Pravkar poslušam njegov govor, pazi, iz Dubaja, kjer posluša predavanje o sreči. Podlasica...

Zelo me zanima, kdo bo dobil k plači 25 posto. To pomeni da se bo naš hišni proračun dvignil za 250 eur. Hura........ My ass, bo ja....

MrDaco

Fizikalc
11. sep 2007
4.545
35
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Preprosto. Zdravstvo, šolstvo, sodstvo, policija, občine, ue, itd to vse sprivatiziramo in smo rešli problem prevelikega javnega sektorja
A res??... A ni blo pred kratkim ravno polemika ko je neka privatna krščanska privat šola zahtevala enake prihodke od države kot državne šole... Torej je to k večjemu strel v koleno.

13. dec 2015
768
40
28
Pr nas bi ob takratni krizi mogla pridet trojka, da bi se naredile reforme in sanacije skozi prodajo bank.

To je pač komunjzerski sistem

- ne da so zmanjšali aparat povečali so ga
- ne da bi pravilno vrednotili, temveč so podeblali in prevrednotili slabe terjatve in stem zjebali male delničarje. Zmetali so parkrat preveč denarja v banke
- davkov niso spustili, ki je bil v času krizie, dali so nove dodatne davke
- nobenih reform v zdravstvu (predvsem javna naročanja)
- vse po starem........
.....

Skratka sledijo nam verjetni davek na nepremičnine, novo zadolževanje, ter flikanje neomejenih sredstev v železnico iz cestninskega davka....

No glede, na zanimivo expedicijsko zunanje politiko, pa bomo verjetno po puf napoteni v Palestino. Ploščo obrača tudi EU v prid Hrvaški, katera ve kako mora špilat zunanja politika za dosego lastnih interesov.

Mislim, da moramo zvolt tokrat ZL in SD, pa se bomo kmalu vozili na lihe in parne tablice, ter na bone tankali.

wilburxxx

Pripravnik
29. sep 2010
340
0
16
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Sicer ni vezano direkt na temo (stavke) - samo a ti res misliš, da lahko šola popravi tisto, kar starši zahebejo v štartu?

In za vzgojni efekt šole je potrebno tudi zaupanje v učitelje in spoštljiv odnos tako staršev, kot otrok - potem bodo vzgojni prijemi (moralne vrednote) učitelja otrokom kaj pomenile. Dokler pa tega ni, oziroma je odnos tak kot ga prikazuje moj avatar, lahko vsi skupaj pozabimo na “kvalitetno” šolo - pa kolikor se še večina učiteljev trudi.

In ja - avtoriteto si mora učitelj zgraditi sam - kar je pa izredno težko, če vsi (starši, vodstvo šole, javno mnenje in na koncu še otroci) postavljajo delo učitelja pod vprašaj.
Kaj je bilo prej kura ali jajce?
Moje zaupanje v učitelje ni bilo nikoli pod vprašanjem. Moje mnenje je da učitelji so za to da učijo, ne pa da naloge in obveznosti dajejo za domov. Avtoriteta ja, se strnjam, naj si jo zgradijo, starše pa pozivam da se ne mešajo v sistem z namenom da vplivajo na učitelje in jim grozijo z nesmiselnimi zahtevami in tožbami...
Nimam nič proti učiteljem in jih spoštujem, samo trdim pa da za razmere v šolstvu so krivi ravno tako kot politiki, z svojo pasivnostjo so soodgovorni kot raja, in z svojo pasivnostjo so bili ravno tako zapeljani v sistem šolstva v katerem smo.

gr69

Fizikalc
15. dec 2009
7.157
32
48
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Glede na šolski sistem in kako so in še usposabljajo mlade generacije na življenje, bi šolnikom prepovedal stavkat, saj so najmanj soodgovorni za stanje kakršno je v državi.
Nisem jaz učil oblastnike v šoli in jih poneumljal z egoizmom, tekmovalnostjo, z mantro najprej jaz pol pa daleč nobenega...
V šoli ne učijo kritičnega razmišljanja in pripadnosti skupnosti, moralnih vrednot, ampak že v štartu porežejo dečkom jajca, in ustvarjajo ubogljive jagenčke. Saj se oblasti bojijo razmišljajočega naroda.
Citat:
.
.
.
Nimam nič proti učiteljem in jih spoštujem, samo trdim pa da za razmere v šolstvu so krivi ravno tako kot politiki, z svojo pasivnostjo so soodgovorni kot raja, in z svojo pasivnostjo so bili ravno tako zapeljani v sistem šolstva v katerem smo.

kalbo

Fizikalc
7. okt 2013
4.672
33
48
Citat:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Kaj je bilo prej kura ali jajce?
Moje zaupanje v učitelje ni bilo nikoli pod vprašanjem. Moje mnenje je da učitelji so za to da učijo, ne pa da naloge in obveznosti dajejo za domov. Avtoriteta ja, se strnjam, naj si jo zgradijo, starše pa pozivam da se ne mešajo v sistem z namenom da vplivajo na učitelje in jim grozijo z nesmiselnimi zahtevami in tožbami...
A pol tvoj cukerček/jagenjček/štrukeljček noče domačih nalog al kako naj to razumem?

Car

POSTman
4. avg 2007
6.860
10
38
49
Planet zemlja
www.posta.si
Kako je torej jutri s stavko učiteljev? Minister je zagotovil, da bo prva triada imela zagotovljeno varstvo v šoli, ne bo pa se izvajal učni proces.
Danes mi je učiteljica povedala, na vratih je tudi obvestilo, da otrok ne bodo sprejemali v varstvo, da morajo biti siver v šoli do 14h, razen tistih, ki bodo šli v Ljubljano pred vlado. Pred vrati šole pa bodo postavili stavkovne straže.
Ok, bom vzel dopust in otroka pazil doma, ampak dobro bom pregledal položnice, da ne bodo slučajno kaj neupravičeno prišteli. Kar pa se tiče morebitnega nadomeščanja na kakšno od sobot: Naj si jo v rit porinejo, mojega otroka v soboto ne bodo videli v šoli!!! Pa tudi po ceni neopravičenih ur!!!

Jabe

Fizikalc
1. okt 2007
4.110
9
38
mi imamo varstvo in prehrano, kot je treba. obveščanje preko easistenta. prejšnji teden se je bilo treba pofočkati, kdo bo prišel in kdo ne, da so se lahko zorganizirali in to je to...

Jabe

Fizikalc
1. okt 2007
4.110
9
38
in kaj je narobe pri nas? Nisem se toliko poglabljala, da bi zdaj iskala, kje zdaj v piko ni točno tako, kot bi kao moralo biti.

gr69

Fizikalc
15. dec 2009
7.157
32
48
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
in kaj je narobe pri nas? Nisem se toliko poglabljala, da bi zdaj iskala, kje zdaj v piko ni točno tako, kot bi kao moralo biti.
Vlada je “pozabila” kaj piše v ZUJFu, hkrati pa je dohtarjem in direktorjem javnih zavodov dvignila plače (kar načeloma niti ni napak).

Jabe

Fizikalc
1. okt 2007
4.110
9
38
vprašanje se je nanašalo na to, kaj je bilo pri nas narobe narejeno glede stavke v šolstvu (s strani šole in vrtca), ker se je Car nekaj pridušal, da vsak hara po svoje... Meni se je zdelo korektno.

Pepe

Fizikalc
20. sep 2007
8.335
52
48
Saj je vse in lepo napisal. Pri njih varstva ni, učitelji morajo biti v času stavke v šoli do 14.00. Dvomim, da so začeli ob 6.00. V času stavke mora stavkajoč biti 8 ur prisoten na delovnem mestu, če bo stavka plačana. Za stavko si ne moraš dati ur za pripravo na delo v razredu.

Jabe

Fizikalc
1. okt 2007
4.110
9
38
Ja pa nekaj sem.dobila občutek, da ko sem povedala, kako je pri nas, da tudi nekaj ni bilo prav? To sem vprašala.