Vakumski strojček - problem

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Par mesecev mi je doma stal Lidlov vakuumski strojček in ko sem ga končno hotel uporabiti, imam problem.
Uporabljam originalno folijo, ki je bila zraven. Ko samo varim vrečko, dela kot mora. Ko dam vakumiranje, povleče zrak normalno, ampak črpalka dela do nezavesti, dokler samodejno ne ugasne, vrečke pa ne zavari.
V čem bi bila težava? Menjal sem tesnilo, pa ni razlike. Vmes med vakumiranjem sem poskusil vklopiti varjenje, pa črpalka neha črpati in vrečka med tem časom zgubi vakuum.
Kot zanalašč je doma sto računov, le tega pa več nimam, da bi lahko uveljavil garancijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Preveč mokra vsebina - recimo blanširane gobe.
Guba na foliji.

Jaz večkrat vmes med vakumiranjen manualno stisnem varjenje in je zavarjeno, ni pa v nulo zvakumirano.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Ali pa je vrečka enostavno z luknjo. Tudi če si probal več njih ne pomeni da je vse ok, sam sem enkrat s poceni vrečkami samo vsako tretjo dobil dobro in sedaj raje kupujem dražje.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Pri meni se to zgodi, če preveč napolnim vrečko in je živilo preblizu tistemu tesnilu.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Huh, uporabljam priloženo rolo. Načeloma zvakumira, samo končnega varjenja ne naredi. Če bi puščalo, verjetno tudi zvakumiralo ne bi?
Vsebina je bila čisto suha, sem poskusil celo s kepo suhih papirnatih brisačk, brez uspeha. Od tesnila do vsebine je bilo vsah 3-4 cm praznega prostora.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Aparat ima ponavadi "senzor podtlaka" in zavari vrečko ko se ustvari dovolj velik vakuum. Če vakuma ne doseže (ker vrečka pomalem pušča) ti goni črpalko (ponavadi ustavi zaradi termične zaščite po določenem času) in ne naredi vara. Skratka tvoje težave so povezane z uhajanjem tlaka, kje se to zgodi moraš pa sam ugotovit. Lahko je tesnilo, lahko je vrečka, lahko je tudi črpalka zanič ali pa kje pušča (BTW da nimaš opcije sesanja preko cevke in je odprt oz. odstranjen tisti "zatič" ki je namenjen priklopu cevke?).
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Hm, to zadnje je zanimivo. Ima to opcijo, ampak ne spomnim se, da bi videl kje kak zatič. Niti navodila ničesar ne omenjajo. Bom takoj preveril, ko pridem domov.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Sem upal, da bo problem v priključku za cevko, pa ni bilo to. Notri je očitno kroglica, ki zapre, sem še dodatno zatesnil, pa ni bilo drugače. Tudi pritisk na pokrov ne pomaga.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: Lidlov strojček lahko probaš tudi brez računa reklamirat, če se vsaj približno spomniš datuma nakupa, ali pa akcije, ki je bila takrat (precej ziher, da rečeš da si prvi dan akcije kupil in naj ti poiščejo račun). Lahko pa tudi na blagajni narediš "sceno" in bodo 99% vzeli na servis ali vrnili kupnino.