Vakumski aparat

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Običajne cheep vrečke niso zrakotesne pa če se sliši to še tako čudno! Torej nima pomena uporabljat aparat za take vrečke ker ne narediš nič!
grims-1.gif


Sam sem kupil za 60EUR gorenje VS110W, po tehničnih podatkih ima boljšo specifikacijo od vseh statusovih pa dejansko bolje deluje. Statusovi so kao klasika ampak so totalen poden, za amatersko rabo so predragi in komaj dovolj zmogljivi za profi rabo pa pogrnejo na celi črti.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Jaz sem pred nedavnim kupil vakumski aparat v Lidlu.
bonk.gif

Enako kot da bi denar vstran vrgel... Teh močnejših vrečk sploh ne uspe zavarit, pri navadnih pa je že predhodnik napisal, da ko zvakumiraš, je OK, čez minuto ali dve pa je že luft notri.
Tako da ja, boljše dat nekaj več cvenka, pa bo zadeva dejansko uporabna.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Imam nekega italijanskega, ki ga je prodajal lokalni prodajalec mesarske opreme. Po mojem brez veze, da ti povem model, ker je prodajalec pred mano nalimal srebrno etiketko s serijsko številko in podatki proizvajalca (? - tak da je mogoče kar neka kitajska roba). Res pa je, da je pa škatla bila kako italijanska. Dela solidno in že nekaj let zmore nekaj urno mučenje ob zapiranju kosov kolin dveh prašičev. Se je pa že zgodilo, da je avtomatika rekla, sedaj pa dovolj in smo morali počakati nekaj minut, da si odpočije. Cena pred leti je bila bolj blizu 150 € kot 100 €.
Seveda uporabljaš namenske vrečke.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz že nekaj let uporabljam enega od MagicVac.

Podoben temu, samo starejši model. Magic vac

stal je okoli 130€. Vrečke uporabljam Statusove. Vakumiram pa ponavadi cca 30kg suhih klobas letno, pa kak pršut v kosih in kakšen sir.

Vedno brez problema. Brez pavze tudi po pol ure vakumiram eno vrečko za drugo, pa dela še vedno ok. Tudi s puščanjem vrečk nimam težav.

Morejo pa bit obvezno vrečke "z vzorcem", pri ta ravnih gladkih ne more vlečt zraka in ne naredi vakuma. Sem delal v mesno predelovalni ind. v pakirnici, in sprobal vsaj 15različnih vrečk, ki so se uporabljale za vakumiranje na ta velikih strojih, pa nobena ni delala v ta malem magicvacu
smile-1.gif


Mesec nazaj prinesel kolega k meni, da pogledam zakaj Lidlov vakum stroj ne dela vakuma ... sem poskusil na vse načine in tisti stroj nikakor ne potegne zraka ven. Ga je že 2x reklamiral in je bil na servisu. Oni pravijo da dela... meni ni ratalo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja saj sem naročil najmočnejši Status, harvijev norman ga ima najceneje preko www.. vrečke sem pa najceneje našel kar na alterju, samo še čakam mašino, da vidim katera dimenzija mi bo najbolj odgovarjala.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj se bom igral s tem kar pride zraven mašine, samo pri teh cenah vrečk so role dražje
smile-1.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
+2 za Status

-1 za status tukaj

Ga je tašča kupila in ni bila zadovoljna (ni bil najcenejši model), potem je vzela znamko Reber in pravi da je to to...
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Pred mesecem sem kupil statusa BV500. Bila je akcija in sem ga dobil za 69 EUR.

Vakumiral sem steake in bil z rezultatom zadovoljen.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Sem kupila v Hoferju lansko leto. Vakumira super, brez problemov!
Dela pa vakum samo na teh trših vrečkah z vzorcem.
Vrečke v roli sem kupila tudi v Hoferju, samo ko delaš na količino (npr enega telička), grejo te vrečke takoj, pa niso ravno zelo poceni. Če kdo ve za kakšne ugodne, se priporočam.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Da malo osvežim temo. Kaj priporočate za občasno rabo, 1-2x na mesec?