V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Sicer me res boli k ... za te gumpce od "rusov", ampak pomembno je, da se jim na koncu ne izplača nič.
Zavarovalnica zlepa ne pljune od sebe višje odškodnine. Pogosto gre preko sodišča. Tudi če na tem sojenju ne bosta obsojena, bosta morala še tožiti zavarovalnico, kjer pa nasproti ne bo bolj ali manj sposoben državni tožilec na vnaprej določeni plači temveč odvetniki zavarovalnice, ki so plačani tudi po uspehu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zavarovalnica zlepa ne pljune od sebe višje odškodnine. Pogosto gre preko sodišča. Tudi če na tem sojenju ne bosta obsojena, bosta morala še tožiti zavarovalnico, kjer pa nasproti ne bo bolj ali manj sposoben državni tožilec na vnaprej določeni plači temveč odvetniki zavarovalnice, ki so plačani tudi po uspehu.
Zakaj bi tožila zavarovalnico? Ker nista dokazovala da je bila nesreča.?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Hanzi: za odškodnino bo potrebno počakati, kaj bo menila zavarovalnica, ne glede na izid te sodbe. Močno bi me presenetilo, če bi šlo brez tožbe, tudi, če bosta tukaj oproščena.
Poznam situacijo, ko je imel izvajalec zavarovano odgovornost, prekrival je streho, jo začasno zaščitil in čez vikend je zaščita šla adijo in je namočilo celo poslovno stavbo. Zavarovalnica je nagovorila izvajalca, da ne prizna, da je šlo za njegovo odgovornost, pozneje je šel v stečaj zaradi drugih reči, ona pa se je na sodišču branila, da je tedaj čisto lokalno nastal orkan, kar je naravna nesreča in za naravne nesreče odgovornost izvajalca in zavarovanje ne velja. No, čez desetletje je morala izplačati odškodnino.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne bo šlo brez tožbe. Še za 5 mestno cifro se mirno pusti tožit, pa sploh ni bilo dvoma o tem da mora plačati. Vprašanje je samo bilo koliko.
Tukaj pa kot vem, je 5!? Zavarovalnic v igri in pri vsaki lepa 6 mestna cifra če se ne motim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sem gledal po tv. Sicer ne vemo vsebine pogovora, ampak da pade zaradi tega ker ni bil seznanjen da je pogovor sneman....(eden izmed razlogov če se prav spomnim)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Abramov mi na vse doslej predstavljeno izgleda bolj ali manj nekakšen psiho, ampak očitno ima neko močno zaledje (v "stricih iz ozadja"-samo ne v političnem smislu).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Izločena pa so tudi pričanja Boštjana in Monike Adlešič ter z njimi povezani dokazi v primeru odrezana roka. Preiskovalna sodnica ju namreč ni podučila, da proti hčerinemu partnerju nista dolžna pričati.

:gorjaca::obesise:

Kako, kje in kdaj bo za svojo napako (v kolikor je to res bila napaka in ne namerno dejanje) odgovarjala sodnica? In zakaj ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson in navlixx

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
:gorjaca::obesise:

Kako, kje in kdaj bo za svojo napako (v kolikor je to res bila napaka in ne namerno dejanje) odgovarjala sodnica? In zakaj ne?
devetkrat bo udarjena po svoji senci
v Butalah
1. aprila

Zato, ker sodniki in tožilci ne nosijo odgovornosti. "smo se trudili po najboljših močeh,... "

Naslednji, prosim!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Če je to res, potem je skoraj 100% namerno, ker do sedaj sem vedno poslušal te recitale na začetku zaslišanja. Pa jih ni bilo malo.
Pravilna (ne pravna!) rešitev bi bila:
sodnica kazensko in odškodninsko odgovarja,
priči se vpraša ali želita, da se njuni izjavi vseeno upoštevata.


To je zdrava razumska logika...

A vodilo našega sistema je: "Dajmo stvari tako močno regulirat, predpisat, določit,..."
...da ni več variante, da dela vse po regelcih (hote ali nehote) in da sploh nimamo ljudi, ki bi lahko vse nadzorovali.
Potem se nam premožni, ki si lahko privoščijo pravnike, ki poznajo luknje, ter zaposlene, ki se "v službi zmotijo" smejijo v brk.

davkarija, sodstvo,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa in Matey