V petek stavkajo otroci - za podnebje gre

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Glede na to da je tole zate slikovni dokaz morm rečt da nisi pravi ki bi govoril.
jesus-navarrete.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
ti še nisi videl stekelnice od pira ki je kar lepo povratna:eek:
Videl pred desetletji, zdaj pa mi jo pokaži v Lidlu, Hoferju, Eurospin.... Kot vem sta bolj ali manj samo še Laško in Union (masovno) na povratni embalaži. Pa še to bolj ali manj po gostilnah. Vse ostalo je na piksnah. Tudi sam, priznam. Že dolgo nisem kupil pira v flasah. Naj naredijo 10c razlike pa se zna spremenit. Pa naj piksna in ostala nepovratna embalaža pokrije dodatne stroške s kavcijo in pranjem.
In tukaj velik minus gornjim trgovcem.

Tudi vina praktično ne vidim več v povratni embalaži.
Kaj pa olje? Tisto za pohanje cvret!
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Kaj pridobiš s forsiranjem povratne embalaže in podražitvami, če imaš POVSOD ločevanje odpadkov na ravni proizvajalcev, trgovcev, stanovanj in javnih zelenih otokov? - Samo teror in inflacijo. Treba je vzgajat, ne zganjat enih nepotrebnih komi neumnosti.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Rešitev ni v recikliranju, ampak v zmanjševanju embalaže, ki jo zna biti tudi več kot samega izdelka. Predvsem pa v zmanjševanju potrošništva samega po sebi. Da se cikel uporabnosti izdelkov podaljša, da ne kupujemo vsako sezono novega tekstila, vsako leto telefona in vsake tri leta novih aparatov. Da recimo poskušamo v gospodinjstvu uporabljati osnovne surovine in če se le da kupujemo izdelke s čim manj nepotrebne embalaže.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Pa kdo si ti, da mi boš govorila koliko bom zapravil in kaj bom kupil? Poglej v muslimanski svet kakšna svinjarija je tam. Tam naj začnejo skupaj z Indijo in Kitajsko.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Pa kdo si ti, da mi boš govorila koliko bom zapravil in kaj bom kupil? Poglej v muslimanski svet kakšna svinjarija je tam. Tam naj začnejo skupaj z Indijo in Kitajsko.
Indija in Kitajska nista umazani zaradi njihovih vrečk, ampak predvsem zaradi industrije za razviti Zahod (no ja, vedno bolj tudi za njih).
Pogovarjamo se pač o tem, kako lahko sami pripomoremo k manjši obremenitvi okolja. Ti pa zaradi mene še naprej krivi muslimane in delaj po svoje.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Meni je čist jasno da to ni od zdej. Sam zanima me pač kdo pere naše desničarske ovce
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.084
3.033
113
Manj potroštnišva in manj proizvodnje. Manj proizvodnje manj obremenitev. Manj obremenitev in več prostega časa. Več prostega časa in več gibanja v naravi. Več gibanja v naravi in večja želja po nastanitvi ko pade mrak. Manj pozidanosti in večja želja po naravnih zaklonih. Jam je sicer premalo, malo se bomo stisnili pa bo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Do prostega časa in več gibanja v naravi sem ti še sledil...potem si začel delat kvantne preskoke... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Manj potroštnišva in manj proizvodnje. Manj proizvodnje manj obremenitev. Manj obremenitev in več prostega časa. Več prostega časa in več gibanja v naravi. Več gibanja v naravi in večja želja po nastanitvi ko pade mrak. Manj pozidanosti in večja želja po naravnih zaklonih. Jam je sicer premalo, malo se bomo stisnili pa bo.

manj avtov in boljši javni prevoz, ki ga vlada noče urediti.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Videl pred desetletji, zdaj pa mi jo pokaži v Lidlu, Hoferju, Eurospin.... Kot vem sta bolj ali manj samo še Laško in Union (masovno) na povratni embalaži. Pa še to bolj ali manj po gostilnah. Vse ostalo je na piksnah. Tudi sam, priznam. Že dolgo nisem kupil pira v flasah. Naj naredijo 10c razlike pa se zna spremenit. Pa naj piksna in ostala nepovratna embalaža pokrije dodatne stroške s kavcijo in pranjem.
In tukaj velik minus gornjim trgovcem.

Tudi vina praktično ne vidim več v povratni embalaži.
Kaj pa olje? Tisto za pohanje cvret!
sicer ga ne pijem ampak vsaj po merkatorju vidim da ljudje kar nosijo nazaj flaše od vode in piva. vsi v merkator za čisto okolje!!! :fredi: