V etru?

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Saj voditelji ne govorijo, da so v etru, ponavadi to rečejo klicateljem!
smirk-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mislim, da je nekaj povezano s tem, da so informacije na radiu vedno sveže - kot eter, ki ga moraš takoj uporabit, ker drugače izhlapi.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Včasih so mislili, da se elektromagnetni valovi ne morejo širiti drugače kot prek snovi. In to snov so imenovali eter
smile-1.gif
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Citat:
Uporabnik zgrabljenec pravi:
Saj voditelji ne govorijo, da so v etru, ponavadi to rečejo klicateljem!
smirk-1.gif
Komu pa ti odgvarjaš, a je kdo omenil, da to voditelji govorijo za sebe?
confused-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik BlackHole pravi:
Citat:
Uporabnik zgrabljenec pravi:
Saj voditelji ne govorijo, da so v etru, ponavadi to rečejo klicateljem!
smirk-1.gif
Komu pa ti odgvarjaš, a je kdo omenil, da to voditelji govorijo za sebe?
confused-1.gif

Malo preden sem vprašal, je voditelj na radiu rekel da so v etru.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Hočem ti povedat, da mu nisi nič pomagal s svojim odgovorom in da si odgovarjal na vprašanje, ki ga nihče ni zastavil.
aplauz.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Včasih so mislili, da se elektromagnetni valovi ne morejo širiti drugače kot prek snovi. In to snov so imenovali eter
smile-1.gif
tvoj odgovor je še najbolj blizu resnici..sam nisem siguren če ima to kaj z elm.valovi..mislim da so v zgodovini kar imenovali celotni zračni prostor eter.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
V bistvu so ga uvedli, ker si niso znali razložiti širjenja elektromagnetnih valov (vključno s svetlobo). Eter je bil v uporabi do začetka 20 stoletja, potem pa ga je Einstein eleminiral.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik hgard pravi:

Včasih so mislili, da se elektromagnetni valovi ne morejo širiti drugače kot prek snovi. In to snov so imenovali eter
smile-1.gif




Evo mene - jaz sem zdej v etru (on air)!
grin1.gif






Hmmm, sem začel malo premišljevati ob tvojem prispevku ...
grims-1.gif




Ja, nekako tako je res bilo. Bom napisal par (poljudnih) misli čisto iz glave, čeprav sem "štromar", ki bi moral vsaj do neke meje (fizike in filozofije) zadevo obvladati "v nulo". In ker sem bil konec avgusta ravno na eni zelo zanimivi konferenci (Time & Matter 2007[/COLOR]), ki se, bi rekel, kar precej navezuje na to temo.



Absolutnega vakuuma ni doslej še nikomur uspelo ustvariti (mislim, da se ne motim). Vedno se bo našlo vsaj nekaj prostih atomov v "etru" ... Vprašanje je tudi glede definicije snovi. Trenutne namreč. Ker vedno znova drsimo v manjše in manjše sestavne delce. Pa niti ni nujno da je fizična velikost (3-dimenzionalno gledanje) neko merilo ali bolje rečeno določilo za snov (o.k. ta je že malo bolj filozofska). Torej, hočem reči, da tudi v klasičnem "absolutnem vakuumu" bi še vedno obstajale (oziroma še vedno obstajajo) recimo komponente, ki so pravzaprav "snov".



Upam, da nisem preveč zatežil.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
V bistvu so si eter izmislil že v antiki, ker si niso mogli predstavljati, da svetloba (kasneje elektromagnetno valovanje) lahko potuje po praznem prostoru. Aristrotel je bil ta "izumitelj" klik