Uveljavljanje toce

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, avto je kasko, poleti je sklestilo avto in ker nekateri nocejo rinit takoj na zavarovalnico, slednji opravek pustijo za kasnejsi cas. Kasko velja nekje do sredine januarja, zavarovalnica pa sedaj noce priznati skode, ces da toce pa ze lep cas ni bilo. Nazalost gre za nekomfliktno osebo, ki se ji ne da pregovarjat, meni se zdi pa butasto, da sedaj zadevo zavracajo.

Kaksen nasvet (prakticni) ali je treba vztrajat na svojem?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Sej je določen čas, v katerem moraš prijaviti poškodbo, vse zavarovalnice so podaljšale ta rok, ampak ne do decembra.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Škodni primer je potrebno prijaviti na zavarovalnico, se mi da v roku nekaj dni od nastale škode. Vem, da so po ljubljanski toči ta čas neki podaljšale, ampak sigurno ne do decembra. Tako, da mislim, da nimaš kaj veliko možnosti, da bi ti sedaj priznale škodo.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Žal se poplnoma strinjam z askom, škoda bo šla verjetno iz lastnega žepa. Vse kar je več je dobra volja zavarovalnic, na katero pa ne kaže računati.

Rok je predpisan v splošnih pogojih, letos so ga ob hujših točah zavarovalnice podaljšale. V mojem primeru (ZT) je avto pokasiral točo 8.8.2008, poklical sem na zavarovalnico do kdaj najkasneje moram prijavit škodo in odgovor je bil "do konca meseca".

B.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Jaz imam isti primer, sem šele pred časom opazil, da imam poškodovano od toče, pa toče res že nekaj časa ni bilo. Sicer gre bolj za manjše luknice, ker drugače bi sigurno že prej opazil. Bom pa počakal do naslednje toče in bom takrat prijavil, problem je edino, če ta oseba ne misli podaljšati kaska tudi drugo leto.

Kaj pa če reče da je bil recimo na Nizozemskem, kako bi pa to preverili, da res ni bilo toče?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz bi v njegovem primeru še enkrat zavaroval kasko z najvišjo možno odbitno franšizo 16%, ter počakal na naslednjo točo.
Za kasko bo plačal minimalno stroškov glede popravila pa ne bo imel nobenih.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz bi v njegovem primeru še enkrat zavaroval kasko z najvišjo možno odbitno franšizo 16%, ter počakal na naslednjo točo.
Za kasko bo plačal minimalno stroškov glede popravila pa ne bo imel nobenih.

sprasujem se.gif
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Na zavarovalnici podaj pisno prijavo za navedeno škodo.

V primeru negativnega odgovora prosi za tolmačenje oz. pravno osnovo.

Po meni znanih podatkih zavarovalnica zaradi zamude pri prijavi nima nikakršne osnove za odklonitev izplačila škode. Mislim, da je v pogojih vseh zavarovalnic ta rok definiran kot trodnevni oz. mora biti škoda prijavljena najkasneje v treh dneh, ko zanjo izveš!

V primeru odklonitve jim lahko postaviš tudi naslednje vprašanje: ali bi ravnotako odklonili škodo, če bi bil npr. šest mesecev v bolnišnici zaradi hude prometne nesreče, katero je povzročil nekdo drug?

Seveda morajo poškodbe na vozilu ustrezati poškodbam, ki jih lahko povzroči edino toča. Pazi tudi, da bo datum, ko je škoda nastala dejansko ustrezal datumu, ko so se toče dogajale!

LP
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz bi v njegovem primeru še enkrat zavaroval kasko z najvišjo možno odbitno franšizo 16%, ter počakal na naslednjo točo.
Za kasko bo plačal minimalno stroškov glede popravila pa ne bo imel nobenih.

sprasujem se.gif

Kaj ti ni jasno? Pri avtu, ki je vreden 15000€ plačaš kasko z odbitno franšizo 16% in imaš 50% bonusa 75€. Če imaš kasko že več let dobiš še 10% popusta in če imaš še dodatno zavarovanje AO+ dobiš še paketni popust nekaj%.
Torej te pride kasko zavarovanje tam nekje 60€. Popravilo toče znese hitro 1000€ sedaj pa razmisli kaj se ti splača.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
in zavarovalnica bi rekla "ajaaaa, taka je ta scena, pol je pa vse v najlepšem redu" in bi mu nakartal keš, japajade
tongue-1.gif


mogoče bi se dal res kej namenit na to foro, sam bi 100% moral dokazovati, da je res nekje bil, če se nebi kr obesl na to, da bi lahko to s točo vmes uredil nekdo drug...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Citat:

Kaj ti ni jasno? Pri avtu, ki je vreden 15000€ plačaš kasko z odbitno franšizo 16% in imaš 50% bonusa 75€. Če imaš kasko že več let dobiš še 10% popusta in če imaš še dodatno zavarovanje AO+ dobiš še paketni popust nekaj%.
Torej te pride kasko zavarovanje tam nekje 60€. Popravilo toče znese hitro 1000€ sedaj pa razmisli kaj se ti splača.

A ti veš kaj je to odbitna franšiza?
V tvojem primeru, če gre za nov avto, za popravilo plačaš 15.000 * 16% = 2.400€. Toliko bi bila tvoja soudeležba v popravilu.
Če pa je avto star in je njegova trenutna vrednost 15k €, je soudeležba še toliko višja, ker se odbitna franšiza obračunava od nabavne vrednosti novega avtomobila.

B.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
A ti mogoče veš kdaj se upošteva odbitna franšiza?

LP

Pa vesele praznike!

Vzemi si čas pa poglej kakšne pogoje. Na netu jih je kar nekaj. pa tudi na Alterju jih mogoče najdeš.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mi tukaj govorimo o popravilu poškodb, ki jih povzroči toča!
V primeru toče nimaš nobenih stroškov niti izgube bonusa ne glede kakšno odbitno franšizo imaš!
Avto pripelješ na servis vzameš nadomestni avto in se odpelješ, ko je popravljen narediš menjavo za svoj avto in to je to, nobenih stroškov. Govorim iz lastnih izkušenj izpred dveh mesecev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
ne vem kako je pri kasku, jaz sem totalko motorja (AO) uveljavljal po slabem letua, pa sem zaradi zapletov (pa ne zaradi izplačila ampak zaradi zavarovanja) dobil škodo po slabe pol leta od prijave.
Lahko zvemo katera zavarovalnica?
Če je škoda večja, mogoče ne bi bilo neumno kakemu preverjenemu odškodninskemu odvetniku dati nekaj 10 evrov, da pošlje kak dopis....
 
Nazadnje urejeno: