Ustrezna izbira antipsihotika, ki omogoča menstruacijo

Katrina

Zelenc'
20. avg 2013
29
0
1
Pozdravljeni,
jemljem antidepresiv Wellbutrin in antipsihotik Eglonyl. Eglonyl zavira menstruacijo. Sicer ga dobro prenašam. Pred kratkim sem poskusila nov antipsihotik Aryzalera, ki pa je imel preveč stranskih učinkov, od visokega pulza in pritiska, občutka vroče-mrzlo, stiskanja ob srcu, tesnobe ... tako da sem ga morala prekiniti. Bi pa z njim lahko ponovno dobila menstruacijo, kar omogoča Aripiprazol. Trenutno nadaljujem z jemanjem Eglonyla.
Želim si najti pravo kombinacijo antipsihotika ob Wellbutrinu, da bi se ponovno vzpostavil menstruacijski ciklus - ima kdo izkušnje s tem? Pozna kakšen dober antipsihotik, ki je blag in se ga da dobro prenašati?
Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Uhh glede na to da smo sami dedci na tem forumu z nekaj izjemami verjamem da smo pravi naslov za menstruacije.
Ane fantje.

No jaz pojma nimam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Mislim, da tam so malo bolj usposobljeni ljudje....

 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Zelo zanimivo in obenem zaskrbljujoče:

Zdravilo Aryzalera vsebuje zdravilno učinkovino aripiprazol in sodi v skupino zdravil, imenovanih antipsihotiki. Uporablja se pri odraslih in mladostnikih, starih 15 let in več, za zdravljenje bolezni s simptomi, kakršni so slišanje, videnje ali občutenje stvari, ki jih v resnici ni, sumničavost, zmotna prepričanja, nepovezano govorjenje in vedenje ter čustvena praznost. Uporablja se tudi za zdravljenje odraslih in mladostnikov, starih 13 let in več, ki imajo težave s simptomi, kot so evforično razpoloženje, pretirana energija, zmanjšana potreba po spanju, hitro govorjenje s prehitevajočimi mislimi in občasno huda razdražljivost.
 

Katrina

Zelenc'
20. avg 2013
29
0
1
Zelo zanimivo in obenem zaskrbljujoče:

Zdravilo Aryzalera vsebuje zdravilno učinkovino aripiprazol in sodi v skupino zdravil, imenovanih antipsihotiki. Uporablja se pri odraslih in mladostnikih, starih 15 let in več, za zdravljenje bolezni s simptomi, kakršni so slišanje, videnje ali občutenje stvari, ki jih v resnici ni, sumničavost, zmotna prepričanja, nepovezano govorjenje in vedenje ter čustvena praznost. Uporablja se tudi za zdravljenje odraslih in mladostnikov, starih 13 let in več, ki imajo težave s simptomi, kot so evforično razpoloženje, pretirana energija, zmanjšana potreba po spanju, hitro govorjenje s prehitevajočimi mislimi in občasno huda razdražljivost.
Pri meni se uporablja za zdravljenje ene zelo redke nevrološke motnje. Antidepresiv se ne uporablja samo pri depresiji in antipsihotik ne samo pri psihozi.
 
Nazadnje urejeno:

splash

Fizikalc
1. sep 2007
415
37
28
42
Vendar, zdravil ne smeš kar sama menjavati, jih moraš postopoma, pod nadzorom zdravnika.
Vsekakor pa moraš upoštevati, da zdravila dosežejo željen učinek po daljšem času jemanja ~14 dni.
Tako da bi mogla počakati par ciklusov da se zadeve umirijo in vzpostavijo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Predlogov za antipsihotike se pa res ne išče po forumu. Definitivno se pogovori s svojim zdravnikom o tej težavi.

Tukaj ti bo težko kdo karkoli svetoval, glede na to da niti nisi povedala za kakšno nevrološko motnjo gre. V štartu smo pa itak vsi mislili da imaš psihoze...

O morebitnem planiranju družine pa se posvetuj tudi z ginekologom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Jaz sem bolj ciljal na zaupanje kot karkoli drugega, glede na to da se v prvem postu niso dale vse "karte" na mizo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
No tu ste ta mladi, naspiderani za psiho... ker vas maladi nadrejeni od zadaj.
Men smrkavec nič ne more. To je izkušnja zadnjih 10 let. Brez anitidep....
Ga naderem - šefa - pred vsemi, pa imam mir.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Prosim preberi si prvo kaj pomeni beseda "psihoza" preden komentiraš... To niso nedolžne stvari.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Alter forum ni mesto, kjer bi ti lahko zagotovili medicinske nasvete. Za to je potrebno vprašati zdravnika in se ravnati po njegovih navodilih.

Mogoče lahko vprašaš še kakšnega zdravnika za mnenje. AD, ki ga jemlješ, je zelo nov in, ne me vleči za besedo, ne preveč "raziskan". Pravilo je, da pri jemanju AD počakaš 6 - 8 tednov, preden začneš ustvarjati mnenje.

Kar se tiče tvojih težav pa ti (PREVERJENO!!!) priporočam obisk kakšnega terapevta, s katerim boš poskušala ugotoviti, kaj je pripeljalo do tvojih težav in kako to razrešiti. Tablete so tu zgolj, kot pravijo, mavec na zlomljeni nogi. Shoditi boš morala sama. Da se, ni lahko, bo pa verjetno tvoja najbolj lukrativna izkušnja v življenju. Če boš premagala to, boš premagala vse. Pa vso srečo!