Ustavljanje policije izven okolikša

2. okt 2007
3.596
2.037
113
Zanima me, ali lahko policij aizvaja ustavljanje/nadzor prometa izven svojega policijskega okoliša, dejansko v okolišu, ki je pod pristrojnostjo druge policijske postaje?

Pri nas se namreč dogaja, da na določeni točki, kjer očitno polovijo kar nekaj prehitrih voznikov, ustavljajo policisti, ki so del policijske postaje, ki naj ne bila pooblaščena za tisto območje oziroma občino.

Ima kdo informacije kako je s tem?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Zanima me, ali lahko policij aizvaja ustavljanje/nadzor prometa izven svojega policijskega okoliša, dejansko v okolišu, ki je pod pristrojnostjo druge policijske postaje?

Pri nas se namreč dogaja, da na določeni točki, kjer očitno polovijo kar nekaj prehitrih voznikov, ustavljajo policisti, ki so del policijske postaje, ki naj ne bila pooblaščena za tisto območje oziroma občino.

Ima kdo informacije kako je s tem?

hm... kaj patives, kako so postaje med sabo dovorjene? lahko pa pomagajo vasi postaji in hodijo se v vas okolis...

mislim, da nima veze rajon in izdajanje kazni
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Upam, da smo ena država in da pridejo iz svojega vrtička pomagat okopavat v sosednji vrtiček, če je potreba.
Torej pozitivno, če se to dogaja ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Zanima me, ali lahko policij aizvaja ustavljanje/nadzor prometa izven svojega policijskega okoliša, dejansko v okolišu, ki je pod pristrojnostjo druge policijske postaje?

Pri nas se namreč dogaja, da na določeni točki, kjer očitno polovijo kar nekaj prehitrih voznikov, ustavljajo policisti, ki so del policijske postaje, ki naj ne bila pooblaščena za tisto območje oziroma občino.

Ima kdo informacije kako je s tem?
A so te ustavili in bi se sedaj pritožil, da niso delali v svojem okolišu in te torej ne bi smeli ustavit :valjamse:

Vesel bodi, da delajo in si pomagajo pa da se ne obrnejo vstran ko niso pred svojo policijsko postajo in se naredijo kot, da ne vidijo prekrška.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in krava

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zanima me, ali lahko policij aizvaja ustavljanje/nadzor prometa izven svojega policijskega okoliša, dejansko v okolišu, ki je pod pristrojnostjo druge policijske postaje?

Pri nas se namreč dogaja, da na določeni točki, kjer očitno polovijo kar nekaj prehitrih voznikov, ustavljajo policisti, ki so del policijske postaje, ki naj ne bila pooblaščena za tisto območje oziroma občino.

Ima kdo informacije kako je s tem?

Se pravi, če kdo pobegne (ropar, morilec, ugrabitelj, pijanec,...) mu policija sledi do roba občine potem pa prevzamejo kolegi?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey