usb z cudnimi fajli

shit

Zelenc'
8. nov 2013
27
0
1
Morda kdo ve kaj je to in kako so sploh nastali teli fajli? Usb kljuc je iz alibabe in ga kolikor se spomnim nisem formatiral na zacetku.. Brisati jih ne morem ker so kao sistemski fajli, zasedejo pa tudi do 4gb.. Vem, da lahko formatiram kljuc in bo stvar resena.. ampak me matra firbec kako je to nastalo? nekateri so kar precej v prihodnosti, leta 2100?? hehe
 

Priponke

  • kluc.jpg
    kluc.jpg
    330,9 KB · Ogledi: 328

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Imenik se ti je pokvaril. Lahko da si ključ vzel ven med pisanjem, da je narobe prikazana velikost ključa in se je kaj povozilo, ali pa kakšen drug razlog. Če imaš datoteke skopirane, lahko poizkusiš narediti preverjanje in ti bo popravil problematične datoteke, ali pa pač formatiraš in na novo zapišeš.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Morda kdo ve kaj je to in kako so sploh nastali teli fajli? Usb kljuc je iz alibabe in ga kolikor se spomnim nisem formatiral na zacetku.. Brisati jih ne morem ker so kao sistemski fajli, zasedejo pa tudi do 4gb.. Vem, da lahko formatiram kljuc in bo stvar resena.. ampak me matra firbec kako je to nastalo? nekateri so kar precej v prihodnosti, leta 2100?? hehe
Tak imenik sem imel ko sem od kitajcev kupil (za test) nenormalno poceni 128 GB USB ključ, ki pa je bil vresnici velik le 4GB. In ko sem s prenosom podatkov nanj presegel 4GB, se je pojavilo nekaj podobnega kot pri tebi.
V vsakem primeru uporabi program h2testw da boš videl ali so te kitajci nategnili, kar pa je skoraj 100%.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz SD kartice konstantno kupujem od kitajcev (16 in 32gb) pa so vedno kapacitete ok. Je pa res da od 20 kom so vsaj 2-3 defektne ali pa se pokvarijo kasneje ampak to si štejem v "kalo" in ne kompliciram..glede kapacitete pa me še niso nategnili :)
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Jaz SD kartice konstantno kupujem od kitajcev (16 in 32gb) pa so vedno kapacitete ok. Je pa res da od 20 kom so vsaj 2-3 defektne ali pa se pokvarijo kasneje ampak to si štejem v "kalo" in ne kompliciram..glede kapacitete pa me še niso nategnili :)

Pri takih cenah
https://www.funtech.si/si/vsi-oddel...artice-256-gb/?sf_price=1&activeSort=sf_price
https://www.topsolutions.si/index.p...rice&order=ASC&language=en-gb&search=256gb sd
ni prav nobenega razloga, da bi USB ključke in SD kartice kupoval pri kitajcih.Vse kar prodajajo je originalna roba!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Se popolnoma strinjam in tak odgovor je na mestu za uporabnike, ki kartice rabijo za standardno uporabo (multimedio).
Fora pa je v tem, da meni Kitajci delajo kartice po naročilu z točno definirano CID številko, kar je za moje potrebe (poleg kapacitete) bistven atribut same kartice...naprej pa nebi več razpredal ;)