USB ključ - problem

ribcek75

Zelenc'
20. apr 2023
3
0
1
Do pred kratkim je bil v uporabi (ni novejši), vendar me zdaj opozarja da ga moram formatirati, s tem pa izgubim vse kar je shranjeno. Kako zadevo rešiti? Dati komu v reševanje?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Za najprej naj ti bo to šola, da je usb ključek začasni prenosni medij, ki ni namenjen shranjevanju podatkov, ki nimajo druge kopije. Usb ključki obstajajo v samo dveh variantah. Taki, ki se je že sesul in taki, ki se še bo.

Probaj najprej s kakim file recovery programom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Razn če si prvošiš drago reševanje, je to to. Verjetno je ali se kontrolerju sfuzlal ali pa so nand čipi šli v k****.Reševanje z raznimi programi, k v 99% nimajo pojma da je to flash naprava, ne obrodi nobenih sadov.

Kot so ze drugi rekl, USB kjuč NI za shranjevanje podatkov, ampak samo za prenos.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Trdi disk (HDD) pač ni ravno enako kot SSD ali SD karcia ali USB ključki. HDD se pokvarijo na drugačen način kot storage z elekronskim pomnilnikom. Tu se lahko pokvari kontroler (to je rešljivo da se spominski del priklopi prek drugega kontrolerja) ali pa sami spominski moduli, kjer rešitve ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

ribcek75

Zelenc'
20. apr 2023
3
0
1
Pozdrav, uporabil sem diskdrill, nekaj časa se nisem javil ker mi je vse skupaj zamrznilo, zdaj, ko sem prišel do konca pa mi javlja, da je recovery možen za do 500MB, za kaj več pa upgrade v pro, gruntam, prenesem po delih?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Vprašanje kaj ti bo dejansko naredil. Jaz bi probal poiskat na pašnikih crackano verzijo, ampak ni nujno da boš kaj pametnega ven dobil dejansko.