USB kabelj-barva

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Pozdravljeni ,zanima me kaj pomeni barva utikač za polnjenje telefona,prvi je rumen drugi je vijolčni?
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Res je da je naslov malo neprimeren ,se opravičujem, opazk ne bom komentiral,sprašujem pa zato ker pri sosednjem viru mi napiše da je hitro polnjenje ,doma pa tega ne pokaže pri polnjenju, pri sosedjem viru ni nikakršnjih barv na usb vtikaču, in napiše hito ponjenje doma pa ne če prav naj bi bilo tako,verjetno, temu ni tako zato vprašujem,glede brarve kaj pomenijo .Morda se motim ne vem zato vprašam.
Hvala
 

Priponke

  • IMG_20221022_215309--1.jpg
    IMG_20221022_215309--1.jpg
    155,4 KB · Ogledi: 115

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
A je sam kabel isti? Tudi kabel mora podpirat QuickCharge? Pišeš tako da ni jasno kaj želiš vprašati. Če prav razumem: imaš dva polnilca, na enem ti dela hitro polnjenje, na drugem kjer imaš dve različni bavi (za tega, ki sprašuješ kaj barve pomenijo), ti hitro polnjenje ne dela.
Torej: vzemi kabel od tistega kjer ti hitro polnjenje dela (brez napajalnika), pa ga daj v rumenega in v modrega na tem polnilcu ki te zanima, pa boš videl če dela hitro polnjenje na katerem. Če ne, potem je lahko tudi kak standard ki ga telefon ne podpira (so različni QC standardi, npr. samsung ima svojega, oneplus spet ne delajo vsi polnilci in kabli hitrega polnjenja, vsaj pri meni je OP polnil samo na originalnem hitro).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
A je sam kabel isti? Tudi kabel mora podpirat QuickCharge? Pišeš tako da ni jasno kaj želiš vprašati. Če prav razumem: imaš dva polnilca, na enem ti dela hitro polnjenje, na drugem kjer imaš dve različni bavi (za tega, ki sprašuješ kaj barve pomenijo), ti hitro polnjenje ne dela.
Torej: vzemi kabel od tistega kjer ti hitro polnjenje dela (brez napajalnika), pa ga daj v rumenega in v modrega na tem polnilcu ki te zanima, pa boš videl če dela hitro polnjenje na katerem. Če ne, potem je lahko tudi kak standard ki ga telefon ne podpira (so različni QC standardi, npr. samsung ima svojega, oneplus spet ne delajo vsi polnilci in kabli hitrega polnjenja, vsaj pri meni je OP polnil samo na originalnem hitro).

ma ja, to je cela znanost...

in samsungov quick charge sploh ne mores v trgovini kupit, razen original...

pol je pa se en kup fast charge in quick charge... razlicnih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Še dobro da smo tukaj drugi pismeni ker si spet napisal tako da odgovor ne bo pomagal nikomur drugemu na temu forumu. Pojasnilo: mislil je drug kabel, adapter=pretvornik (el. energije) kar nima nobene logike in bi lahko razumeli da si preklopil na drug napajalnik, vsaj tako se bere tvoj odgovor.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Sploh ne, rad pomagam. Ampak vedno ko odprem to kategorijo mi seka ven ta kabelj.
 
  • Haha
Reactions: luciano