USB disk - problem pri formatiranju.

blspider

Pripravnik
4. sep 2007
32
0
6
Živjo,

kupil sem zunanji USB disk (WD MyBook 1 TB). Disk je normalno deloval dokler nisem hotel namestiti Win7 v vhd. Tam (pri kreiranju vhd fajla) se je zadeva ustavila zato sem pc resetiral. Zatem diska ni več "prepoznalo" - natančnaje windows vista se ni hotel do konca naložiti, če je bil disk priklopljen, ubutnu ga ni mogel mountati.

Naložil sem si OO Partition manager ter z boot cdjem šel v managerja. Particija je izginila zato sem naredil dve nove. Ampak tukaj pa rata problem. Recimo prvo particijo mi sformatira (NTFS) lepo, drugo noče. Če naredim npr. samo eno particijo ter jo probam sformatirati (quick format) zadevo dokonča vendar je v resnici particija še zmeraj RAW (brez FS).

Kaj narediti? Nest nazaj na servis? Ali probam še z kakšnim drugim softwarom?

Thanks!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
WD ima orodje za testiranje diska (na njihovi spletni strani, nekje pod Support). S tistim ga testiraj.

Ali pa en linux pognat pa: dd if=/dev/zero of=/dev/tvojdisk
Pol pa še test: dd if=/dev/tvojdisk of=/dev/null
Če to dvoje javi kako napako je disk boljkone hin (disk, ali ohišje)
 

blspider

Pripravnik
4. sep 2007
32
0
6
Stestiral z WDjevim programčkom in dobim napako v priponki. Sprintam ter nesem vse skupaj na servis...
758013-napaka.jpg
 

Priponke

  • 758013-napaka.jpg
    758013-napaka.jpg
    50,7 KB · Ogledi: 223

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ne, nesi nazaj v trgovino in zahtevaj novega. Dosti hitreje kot če boš hodil na servis...
 

__X__

Pripravnik
9. sep 2009
160
0
16
Maribor
Ne verjamem a mu ga bodo kar tako na lepe oči zamenjali. Najverjetneje ga bodo vzeli nazaj in poslali na servis.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Odvisno kako dolgo je od nakupa... (torej če še ujame rok za zamenjavo tipa "no questions asked".
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Odvisno kako dolgo je od nakupa... (torej če še ujame rok za zamenjavo tipa "no questions asked".
Rok za zamenjavo je samo pri nakupu na daljavo. Torej preko spleta, kataloga ali telefona.
Lahko pa se sklicuje na stvarno napako, ker diska ni mogoče normalno uporabljati.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Lahko ga neseš tudi osebno v trgovino, ampak je rok zamenjave le 7 dni, edino Hofer je izjema, ki ima 3-mesečni rok.
 

blspider

Pripravnik
4. sep 2007
32
0
6
Takole je: zadevo sem nesel nazaj v BigBang btc, kjer je bil kupljen in so rekli, da ne menjajo (kupil sem ga ene dva, tri tedne nazaj). Ga pa baje pošljejo nazaj k dobavitelju, ki pa ga baje kar hitro stestirajo ter potem ponavadi menjajo, če ni OK. No zdej bomo pa vidl kolk bo to "hitro".
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Lahko ga neseš tudi osebno v trgovino, ampak je rok zamenjave le 7 dni, edino Hofer je izjema, ki ima 3-mesečni rok.
Kateri zakon in kateri člen to določa?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Prav zato pa sprašujem, ker eni še vedno iz lufta vlečejo neke roke, ki ne obstajajo.
smirk-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
KSZ..

kaj pa če imaš recimo Verbatim disk, kako pa pa potlej stestiraš? Deluje ta WD diagnostic?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Vsi tile programi delujejo.
S tem da če se ujemata proizvajalec programa in diska, pol testira še kako malenkost več.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
V vsaki trgovini ti bodo sprejeli kupljeno blago nazaj v 7 dneh. Nekje bodo to naredili brez problema, drugje se moraš pa skoraj skregati. Pri Hofru pa z računom prineseš blago v roku 3 mesecev nazaj (vse, razen živil) in ti b.p. vrnejo denar.

Za testiranje diskov je pa HD tune super zadevca.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Lahko da ti bodo vzeli nazaj, ni jim pa treba. Razen seveda če jim ti izrecno poveš, da želiš uveljavljati stvarno napako.
Stvarne napake - obvezno branje!

Sicer pa zaradi mene ti lahko v nedogled trdiš da obstaja 7 dni za vračilo brez vprašanj.
bonk.gif