usb 3.1 oz. thunderbolt 3 hub

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.799
113
recimo tale poceni usb 3.1 hub
bo to zagotavljalo več kot 100mA na priključek? imam kup naprav, ki zahtevajo 500mA in mi zmanjkuje prostih priklučkov...

kaj pa thunderbolt 3 hubi, ki so sicer kar precej dražji in imajo zraven še hdmi, card reader itd., a tisto bi sfolgalo?

v računalu je sicer thunderbolt 3 priključek, ki je pa menda kompatibilen z usb 3.1
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Poišči rajši en powered hub, tak z lastnim napajalnikom. Nekateri znajo tudi združljiv laptop napajat z do 60W. Imaš tudi USB hube ki imajo več priključkov.

Pri TB3 je glavna fora višja pasovna širina ki jo spraviš po istih žicah, 40 vs 10 Gbps. Bistveno če hočeš čez hub dat dva zunanja monitorja 4K@60Hz, medtem ko gre pri USB3.1 max dvakrat FHD@60Hz ali en QHD@60Hz. Na ta priključek lahko daš tudi zunanji 4K@60Hz tudi z DP adapterjem ki ne prenaša čisto nič drugega, ali pa lahko v alt modu USB3 hub prenaša en 4K@60Hz če je laptop redka žival z DP >= 1.3. Ali pa za zunanje grafe ali hitre SSD diske, TB3 lahko prenaša tudi PCIe promet.
Glede napajanja po USB Power Delivery so TB3 hubi teoretično enakovredni USB3 hubom, isti PD standard. Ampak kolk futrajo moraš pa podrobno pogledat, standard ima sicer neke minimalne zahteve ampak imaš hitro lahko nadstandardne potrebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.799
113
jaz sem spraševal ravno zato, ker vem, da je usb 3.1 standard sposoben dostavljat večje tokov kot prejšnji standardi

če bi hotel powered hub lahko nabavim tudi navaden usb 3.0 hub in ga vtaknem v navaden usb 3.0 port...
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Dobro je znano da je USB-C kolobocija od standarda. Že za navadne žice obstajajo websajti s seznami katere dejansko ustrezajo katere pa ne. Marsikakšna firma samo natakne novi konektor na stara USB2 jajčka.
V principu PD omogoča večje moči, ampak zahteva power negotiation, da se napravi zmenita za napetost in tok, ker pač vsak ne more čisto vsega podpirat. Power negotiation v praksi včasih ne uspe tudi pri zadevah ki naj bi bile združljive.
Za takele subtridolarske hubece z aliekspresa enostavno ne moreš napovedat kaj bo, te pa ne stane veliko za probat. Bolj verjetno bo v Device Managerju pisalo USB 2.0 hub kot pa da je prva ali bogvaruj druga generacija USB 3.1.
Lohk pa pogledaš kakšne "znamke" ala Anker Aukey Plugable ipd, kjer mogoče napišejo specifikacije. Za non-powered hube mislim da je ponavadi pisalo max 900 mA na vseh priključkih skupaj.