USA riots 2020

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Kako to, da je osumljenec preživel aretacijo? Pa menda ja ni sodeloval v postopku in se ni agresivno vedel do policije?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Če bi nekdo zdaj v Washingtonu zapeljal v množico protestnikov bi pa namesto da bi rekli kaj stojijo sredi ceste rekl da je voznik terorist.
Na srečo so ljudje bolj pametni od teh hillbilijev ki so pogumni samo znotraj avtomobilov
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Včasih, ko se hočem pošteno nasmejat, zajadram na en res ekstremno rasističen forum, kjer črnce a priori obravnavajo kot živali. No in tam objavljajo tudi članke iz novic, ko črnci zagrešijo kakšno kriminalno dejanje. Ne me narobe razumet, ne trdim, da smo belci angelčki, ampak v ZDA črncev upravičeno ne marajo. Toliko enih pretepov, umorov, streljanj, mučenj, izživljanj nad ljudmi in živalmi, človeka kar stisne.

Se mi pa po drugi strani malo smilijo, ker verjamem, da so v večini v redu in da nastradajo zaradi manjšine. En je recimo pisal, da imajo v podjetju prav seznam črnskih imen, tako da ko pridejo razne prošnje za delo, gredo avtomatsko v smeti. Ali pa ko kličejo po telefonu za službo ali kakšno storitev - črnski glas je drugačen od belčevega, zato jih že takoj zavrnejo ali obljubijo, da jih bodo upoštevali, pa jih ne itd. Je kar kriza.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
En je recimo pisal, da imajo v podjetju prav seznam črnskih imen, tako da ko pridejo razne prošnje za delo, gredo avtomatsko v smeti. Ali pa ko kličejo po telefonu za službo ali kakšno storitev - črnski glas je drugačen od belčevega, zato jih že takoj zavrnejo ali obljubijo, da jih bodo upoštevali, pa jih ne itd.
Neeee. To pa ne more biti res. Eni tukaj pišejo, da se to ne dogaja in da imajo vsi enake možnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Eni tudi trdijo da črnca ne moreš prepoznat po glasu.......
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Neeee. To pa ne more biti res. Eni tukaj pišejo, da se to ne dogaja in da imajo vsi enake možnosti.

Ni res! Trdimo, da ni sistemskega rasizma. Da ni zakonodaja tako napisana, da bi diskriminirala, šikanirala ali kako drugače slabše obravnavala črncev od belcev.

Praksa je pa seveda drugačna - tako pozitivno kot negativno. En ekstrem gre tako daleč, kot sem napisal zgoraj, drug pa v npr. očitno diskriminacijo ne-črncev, z raznimi kvotami za delovna mesta, vpise na univerze ipd.

In ja, v ZDA je toliko črncev milijonarjev, kot jih ni nikjer drugje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
5. apr 2015
1.332
690
113
In ja, v ZDA je toliko črncev milijonarjev, kot jih ni nikjer drugje.
Za to so/smo pa "krivi" predvsem beli, ko kupimo kakšne drese, karte, payperview, ... za bilo kak šport, nba,nfl, mbl, ok nhl jih ni tolk kot drugod.. kje so še interprenjuerji črnci, igralci, ...

npr nba followam in karte niso za "poceni rajo" na tekmah in bolj kot ne so top sedišča posedena z belci. vsaj po mojih opažanjih, črnci očitno delajo :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113

prenos.png
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113