USA part II by mX; Florida Fort Walton B., Destin

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Država "sivih" ali grey state (sploh na severu floride je ogromno starejših z cele amerike,

kamor pridejo "umret", razlaga očima od kolega ki tam živi ze 63 let.



Mesto samo po sebi ni nič posebnega, posebnosti ni, plaže so pa rajske, in se lahko

primerjajo z vsakimi havaji ipd... Tudi slik z višine nimam, ker je vse ravno, tako da

je slikovna predstavitev mesta nekoliko "težja"











Ljudje živijo skromno, a vsaka hiša ima vsaj 2 avta, terenec + limuzina + rezerva oz. "nanny car"







Občutno manj taksijev, dosti manj kot pri nas v raznih centrih, zelo malo avtobusov, promet je zmeren,

rush hour skoro ne poznajo, stoji se max 3 minute čez mesto rabis mogoče 20 minut, vsi vozijo počasi,

nihče nikomur ne trobi, in ko vozijo dobiš občutek kot da se vozijo za užitek, kot da so na kavi (eni to

tudi zares počnejo), skratka easy kok se da.







Raznih dragih znamk ne poznajo, v smislu skoraj nihče jih ne nosi, oblačijo se v 5$ majice, nihče na to

ni pozoren kako se bo oblekel, tako da znamka tam ne pomeni nič. Šetama po mestu, kolegu vroče,

cel prešvican, daj počaki da si kupim majico, si zunaj nažgem čik, češ trajalo bo, on pa še v isti minuti

z kr neko majico; "Grema dalje?" "kje maš ono majico?" "Ja stran sem jo vrgel, kajpačem!"







Mladina je prismuknjena na felne, vsak "mladič" rolla vsaj 19', gredo pa tudi v ekstreme

(cene feln so nižje, plače pa večje + na obroke jih lahko kupi vsak z osebno izkaznico)







Bazen ima vsaka 3 hiša, kljubtemu da so 500m od najlepsih plaž na svetu.







Slovenci hodimo na naše male vikende, oni hodijo na njihove male jahtice, katero ima veliko družin,

skoraj nikoli ne izplujejo, so zasidrani, se sončijo in grillajo.















Ljudje kot omenjeno zivijo skromno, premoženja ne kažejo, saj v tem ne vidijo ničesar, hiša kolegovega

očima, upokojen arhitekt, ki živi umirjeno in skromno, ob zbiranju donacij za nove šolske avtobuse je daroval

10.000$, in se mu je to zdelo nekaj najbolj samoumevnega
redface-1.gif








Mr. Kelly (po 3 mesecih ko je bil čas za odhod, me je vprasal zakaj grem, če pa lahko študiram na daljavo

redne sluzbe nimam, sem mu rekel da je finančno za nas zelo obremenjujoče, ker imamo pri nas dosti

manjši status, mi je rekel, da naj ostanem in študiram, on mi pa nudi tedensko štipendijo in avto, sam je

posvojil 3 otroke, nato je hotel še mene; posvojil v smilsu da bi skrbel za mene kot oče ker sem mu bil tako

všeč)







Plaže: Pesek je bel kot sneg, skoraj nič ne peče v noge in je izredno "nežen" kot moka.







Na plažah ni gužve, saj se plaže vlečejo po 100km, vsak ima "svojo" + malo ljudi se hodi kopat in sončit na plažo,

vrjetno ker imajo doma skoraj vsi olimpijske bazene.















Kulinarika: Štirikotne pice, ki jo dostavijo na dom v 10 minutah, neglede na lokacijo (več izpostav), na izbiro

do 50 dodatkov (torej šunka, sir, gobice, olive, raki, ribe, in še miljon drugega, za isto ceno) ameriška pita,

ledene kave in večinoma hladne jedi (zunaj je poleti 35 stopinj in 95% vlažnost), juhe skoraj ne poznajo,

če že, pol krem juha.















Vsi jedo za računalnikom ali v dnevni pred televizorjem oz. šanku v kuhinji, vrjetno so zato tudi vse kuhinje tako

male, imajo tudi e-restavracije, kjer lahko ješ in surfaš po internetu (ne zato ker se bi bilokomu kam mudilo,

ampak pač zato, ker jedo tako počasi, da še komot delajo kaj zraven, izjema so nedelje kjer se zbere cela

družina, ampak ne ob kosilu ampak večerji, zajterka praktnično ne jedo skupaj, tudi če so vsi doma, vsak

si vzame kaj mu paše, poje za šankecom ali na poti kamorkoli že. Večerja traja tudi do 2 uri, torej cel film

z reklamami vred.















Večeri med vikendom so večinoma družabni, ven v klube se ne hodi veliko, pridejo sosedi na obisk

(brez da jih povabiš), prinesejo raznorazne stvari, od Playstationa do šiše, karte, domačo torto,

alkohola se skoraj ne pije, ampak kljubtemu dogaja, tak obisk traja kako urco, ali dlje odvisno

od družbe in razpoloženja.







Sončni zahodi so božanski, a nimam tega talenta da bi to pravilno ovekovečil. (foto amater totalni)











Najuspela slika: (vem da nima veze s florido, a ostale so kr nekaj)







Slika ki najbolj kaže mesto in ljudi kako živijo;







Slikarski škrat: zašuštral slike 7 stark ki na stolčkih v vrsti klepetajo na plaži, slika starega chevija

za 37' felnami



Slik imam 3600, tako da če je bilokako vprasanje ali kaka potreba po kaki sliki, PM.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:

Kaj pa ste imeli tisto na mizi? Tista slika druzabnega vecera med vikendom
smile-1.gif




Hookah, šiša po domače. http://en.wikipedia.org/wiki/Hooka



Zgoraj se naloži saden tobak, ki se kupi v teh indijskih trgovinah, in raznih cigare storih tudi pri nas,

spodaj se nalije voda, na tisti tobak se da kot eno oglje, se prižge in počasi poha, skoraj brez nikotina,

edinstven blag okus, tudi za nekadilce, ker cela pipa ne spravi tolko tobaka kot ga ma en dim cigareta,

mi smo to konstantno kadili.





Brez skrbi, ni blo nič zelenega.



Skrajno levo ob šišah so mali ogeljčki, v sredini tisti 2 plastični posodi sta sadni tobak, rdeče jabolko

in kivi, tobak je totalno masten, diši kot sveže sadje in je na okus celo sladkasto, polek je spet en tobak

"2 jabolka", eden boljših tobakov za kadit (probal vse od kokusa, banane, cigare flaviur, booble gume, in še

vsaj 10 norih okusov, po željih jih lahko tudi mešaš, meni so pravli the crazy slowenian fruit-cup maker, ker

sem zmeraj zmešal po 3-4 sadeže in mi je vedno nekako ratalo najt pravo razmerje.
cool-1.gif








Imaš tudi hookah pube, kjer lahko to probaš, v MB je bil eden pa so ga zaprli, v LJ je sigurno kak.

Ampak pazi, ko 1x probaš (sploh če si kadilec) si jo boš prec šel kupit.
 
Nazadnje urejeno: