Urejanje dvorišča

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
....

Tako da ja: sečnina = boom efekt. darjan žena naj pazi, da se "ta mali" ne polula po sebi. :fredi:

Na (ne tako zelo) dolgi rok pa gnojilo za nov plevel :aplauz:

In ne, sečnina ni boom efekt. Sečnina požge zelene dele samo zato, ker relativno hitro razpade na amonijak, ta pa je v visokih koncentracijah toksičen za rastline. Malo bolj razredčen pa gnojilo :fredi:

Ampak mene boj matrajo peski, ki naj bi preprečevali rast zelenja. Nekako ne kupim da je to zaradi naravnih polimerov ... Zakaj potem delujejo proti plevelom?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
A ni problem pri tlakovich in travi v tem, ker med "fuge" veter prinese pesek + travo in začne zaradi tega rast, ne pa od znotraj ven.
Ker trava je edina rastlina ki raste od vrha rastline naprej ne pa iz korenin :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
A ni problem pri tlakovich in travi v tem, ker med "fuge" veter prinese pesek + travo in začne zaradi tega rast, ne pa od znotraj ven.
Ker trava je edina rastlina ki raste od vrha rastline naprej ne pa iz korenin :)

A? :sprasujemse:

A to misliš v smislu, da veter prinese koščke travne ruše, pa ta raste potem v pesku? Niti ne. Veter načeloma raznese seme, to kali v pesku in če mu rata preživet iz njega potem zraste rastlina. Pa pesek sam ni primeren substrat. Ko pa se pesek zmeša s prahom, pa kakšno suho zemljo, pa kakšnim mahom, pa če na to dodaš še kakšno leto ali dve netemlejitega odstranjevanja te nesnage pa že nastane substrat za kakšne manj zahtevne (in ustrezno trdožive) vrste.

In ne, trava ne raste "na vrhu". Trava v rastni sezoni raste iz členkov. Zato raste tudi ko začne cveteti. Po prezimovanju ali pa košnji pa steblo poganja iz "brstov" (pozabil kako temu rečejo botaniki :zardelalter:) v travni ruši.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na koncu sem se odločil za celovito obnovo pred hišo, kar pomeni, da sem razbil tudi obstoječe prane plošče, kjer sem mislil samo zamenjati poškodovane. Tako bi bila polovica dvorišča prane plošče, kombinacija starih in novih, polovica pa tlakovci. Sedaj bodo po celi površini tlakovci.
Projekt je v zaključni fazi, majster izgleda obvlada, naredil mi je še en majhen balkonček pred hišo, da bo parkirišče ločeno in da bo mama lahko sedela pred hišo in pila kavico.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Mhm. Pozimi ko pa zamrzne se pa različno giblje beton in asfalt. In se nato plug zaleti v te kocke in imaš umetnijo.

Avtor teme najbrž pozimi ne bo tega dvorišča čistil s plugom......

Sicer pa je tega (kombinacija asfalta in granitnih kock) po mestih vedno več. In povsod, kjer sem se vozil, so bile kocke vedno (vsaj malo) nižje od asfalta.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Kaj pa bi naj bilo to?

1551680894872.png
 

mpritr3

Zelenc'
20. jul 2017
13
1
1
Kolk pa stanejo tiste cementne plošče, med katerimi raste trava? In kako so nosilne, predvsem?
Tu so sicer ožje, mišljene za potko a sem jih videl že tudi v širši izvedbi za dovoz...

1589275141287.png