Urejanje brežine

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Dan,

na parceli imamo cca 100 m2 brežini, ki je sedaj "kamnita". Sedaj bi pa radi to brežino ozelenili, z travo oz. z kakšnimi plezalkami.

Verjteno bo potrebno dati nekakšno mrežo da bo držalo to zemljo in potem posejati travo oz. nekaj drugega.

Mogoče ve kje prodajajo kakšno to mrežo oz. pozna kdo kakšnega izvajalca ki bi to naredil?

Hvala

Gas
smile-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Povej več.
Je mogoče ob potoku, hudourniku ...
Na kateri strani je(sever jug), kakšna slikca ? Drugač pa semenarna prodaja travce za brežine.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
torej je na severu, včsaih je bil hrib oz. gozd...... vode ni nikjer,....



Mal me je strah da zemlja ne bo stala sama od sebe gor
smile-1.gif




Slika



Slika 2
 
Nazadnje urejeno:

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Naredi sam bo še najceneje.

Jaz bi poskrbel da se nebo rušlo čez zimo.

Glede da je to del iglastega gozda je zemlja precej kisla, mah bo rastel.

Če imaš še kombinirko na razpolago naj ti zabije kole po sredini hriba, čim globje tako da se nebo preveč rušlo.

Poseji travo, kot sem že napisal ima semenarna neke trave prav za brežine. Ko boš posejal potolči da se bo boljše prijelo.

Vmes posadiš smreke, oz. kar raste v tistem gozdu.Glede mreže bo pa čisto navadna najcenejša pocinkana mreža ok.

Zdržat mora samo par let, dokler se drevesa ne razrastejo.



Dodal.

Kot naj bo nekje do 50 stopinj.

Sem si še enkrat pogleal slikce. Če imaš možnost naredi vmes teraso, tako da dobiš 2 manjši brežini.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
najprej vse skup lepo "splaniraj" tako da bo lepa brezina, navozi zemljo ter kupi mrezo da ti vse skupaj ne odnese, poskrbi za drenazo, potem pa lepo nasadi smrekce (samo pazi da ne preblizu hise) pa travo usej, lahko konc koncev tudi razmeces samo balirano seno (kot naredi SCT ko ureja brezine ob avtocestah) samo potem pricakuj da se ti bo zaplevelilo (ni nujno da fejst)...

ampak brezino bos moral redno vzdrzevat! pa poskrbi da ne bo prevelik naklon in da bos dokaj ugodno lahko kosil (s kaksno laksrco)...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Naredi sam bo še najceneje.
Jaz bi poskrbel da se nebo rušlo čez zimo.
Glede da je to del iglastega gozda je zemlja precej kisla, mah bo rastel.
Če imaš še kombinirko na razpolago naj ti zabije kole po sredini hriba, čim globje tako da se nebo preveč rušlo.
Poseji travo, kot sem že napisal ima semenarna neke trave prav za brežine. Ko boš posejal potolči da se bo boljše prijelo.
Vmes posadiš smreke, oz. kar raste v tistem gozdu.Glede mreže bo pa čisto navadna najcenejša pocinkana mreža ok.
Zdržat mora samo par let, dokler se drevesa ne razrastejo.

Dodal.
Kot naj bo nekje do 50 stopinj.
Sem si še enkrat pogleal slikce. Če imaš možnost naredi vmes teraso, tako da dobiš 2 manjši brežini.

Teren sam od sebe stoji. Je dal ze eno zimo skozi
smile-1.gif

Kakšne kole mislis pa kako? Pa zakaj?
smile-1.gif


Potem če prav razumem pocinkano mrežo, zemljo, travo in to je to? Kako pa mrežo pritrdiš, verjetno z kakšnimi jeklenimi palicami?

Glede dreves, a mislis da je pametno jih posaditi, da jih ne bo enkrat zmetalo na hišo?

Terase ne morem narditi, sem ze sedaj bolj kot ne na meji,... drugače bom pa jest zgubil prostor ki je namenjen igranju hčerke
smile-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
najprej vse skup lepo "splaniraj" tako da bo lepa brezina, navozi zemljo ter kupi mrezo da ti vse skupaj ne odnese, poskrbi za drenazo, potem pa lepo nasadi smrekce (samo pazi da ne preblizu hise) pa travo usej, lahko konc koncev tudi razmeces samo balirano seno (kot naredi SCT ko ureja brezine ob avtocestah) samo potem pricakuj da se ti bo zaplevelilo (ni nujno da fejst)...

ampak brezino bos moral redno vzdrzevat! pa poskrbi da ne bo prevelik naklon in da bos dokaj ugodno lahko kosil (s kaksno laksrco)...

Kakšno mrežo, predvsem pa kje
smile-1.gif


Naklon je toliko velik, da ne moreš hodit po temu, tako da kakšno veliko košenje trave sigurno odpade (edino če bi se privezal kam
tongue-1.gif


Btw: hvala obema za pomoččč
cheer.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Ne sodi pod brežine. Imaš takšne stopnice kot so v tistem načrtu ?

iz kleti v nadstropje so take ja, zidane, samo da jih je mislim da 18

iz prtljičja v prvi štuk, bodo pa lesene, samo še ni izbran izvajalec

zakaj'?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
mislim da se dobi tudi specialna mreza za brezine (poklici najblizji top dom) katera mocno zadrzi zemljjo... lahko pa konc koncev navadno mrezo kupis jo polozis med plasti zemlje, vpnes pa na dravesa (da ne zleze mreza dol:))

ker je brezina pred hiso ne bo lepo zgledalo ce bo vse skup zarasceno... zato probaj naklon malo zmanjsati (en strojnik s kombinirko mislim da bi bil kar uspesen) toliko da bos vsaj za silo lahko hodil (privezan pa itak)...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A ima kdo od vaju izkusnje z kokosovim mrezami?

alko: brezina je za hiso... je pa namenoma taka da smo pridobili cim vec ravnega prostora...je pa pomoje da naklon tak, da ce bom privezan od vrha da bom lahko hodil,.....