Urejam vrt okoli hiše in potrebujem nasvet

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Urejam vrt okoli hiše in potrebujem nasvet in sicer okoli tega kako uničiti neko brezvezno grmovje, ki ga ne morem izkopati komplet z korenino (je preveč žilav).
nekaj manjših sem v celoti izkopal ostal je pa še en trmast (noname) grm z zaj**** korenimami, ki sem ga odrezal na nulo, pol sem pa še vse ostalo stolkel z sekiro tako da ga zgoraj skor ni videt- bojim se pa da bo spet pognal. prosim za izkušnje in nasvete.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Štor(e) premažeš z dokaj veliko koncentracijo pripravka na bazi glifosata ( cca.1 del pripravka : 10 delov vode) ( komercialni prirpravki rounup, cidokor,...) oz. kakim drugim totalnim herbicidom. Rabiš pa glede na zakonodajo nekoga z opravljenim "FFS izpitom". Ti pripravki sicer delujejo preko listov zato je 100% učinkovitost nekoliko vprašljiva.
Sicer je trdožive trajnice najlaže ubiti s tretiranjem v polni vegetaciji, ko se sokovi obrnejo nazaj proti koreninam. Nekje v septembru. To pri tebi verjetno ne pride v poštev.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Midva sva imela tudi en čisto podivjan grm
bonk.gif
, tako da sva lani veje porezala in izkopala korenine ven. Zdaj že vse nekaj poganja na vrtu o tem grmu pa ne duha ne sluha.... upam da tako ostane.

Izkoplji.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Na vsak način izkoplji ven. Pa magari če prelopataš vso zelenico nanovo, važno je da dobiš preklemane korenine ven. Vem kako je s tem, pri nas tudi prenavljamo vrt in imamo pravi krtov raj na zelenici
crazy1.gif


Pa tudi, če štor ostane - kot prvo zgleda neestetsko, kot drugo lahko moti npr. pri košnji trave, če boš okoli zasejal travo...
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
Enkrat mi je sodelavec rekel, da mlado drevo ali grmovje parkrat zaliješ z vrelo vodo in počasi umre. Sicer je bilo to bolj mišljeno v smislu nagajanja sosedu, ker niso kemikalije in ni varjante da pogruntajo zakaj je drevo umrlo.