URE tretji del

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Moram se malo pohvaliti s svojo novo pridobitvijo
cheer.gif
. Vaše mnenje o uri?

Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80

T099.407.16.037.00.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Itak, pa Malalan prodaja Steinhart kopije Rolexa

:valjamse::valjamse::valjamse:

Kakšne neumnosti nekateri trobite.

Kot prvo, edini retailer, ki prodaja Steinhart ure, je Gnomon Watches. S tem se Steinhart izogne provizijam preprodajalcev, kajti prodajajo neposredno z njihove spletne strani.

Kot drugo, Steinhartovi Diverji so neprimerljivi z Rolexovimi. Že v osnovi je Steinhartov primer 42 mm, kavčuk paščke, ki ga prodajajo, pa uro še dodatno naredijo samosvojo. Steinhartov Diver (Ocean One ali Ocean GMT) je ura s svojim karakterjem, ki se v precejšnji meri razlikuje od Rolexovega. Nekaj modelov imajo podobnih IWC-jevemu Big Pilotu, sicer pa so povsem svoj brand z izjemnim price-quality razmerjem.

Malalan ne prodaja Steinhart ur. :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Kot prvo: si ti prebral poste pred mojim? ko tip pravi da Loboda prodaja Parnis?
kot drugo: moj post je bil odgovor na to
kot tretjo: štekašo_O
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Enga diverja, bi imel po dolgem času. Bolj, ko gledam bolj vidim, da imajo amerikanci tudi 30% cenej vse.

Kaj, bi blo od tega solidnega? Torej okol 100€, rolexa ali omege ne bom še nekaj časa gledal.

Automatic ali quartz mi je pa vseeno, par minut na mesec bom že preživel.

citizen-promaster-diver-mens-watch-bn0150-28e.jpg


s-l1600.jpg

Orient-Mako-Diver-USA-aBlogtoWatch-14.jpg


91kNKU33slL._UY445_.jpg



s-l300.jpg


91jXI3HY2nL._UY445_.jpg


P1160700.jpg




Kam bi tole moral naročit, da bi bilo izven eu? Kaka ideja?

UK: £188 + £10 (including VAT @ 20%)
Shipping via DHL Express
Europe: £188 + £22 (including VAT @ 20%)
Shipping via DHL Express Worldwide
Outside Europe: £150.40 + £24 (exclusive of UK VAT)
Shipping via DHL Express Worldwide
 
Nazadnje urejeno:

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Saj vem, da je to večna tema ( če daš še sto evrov zraven ), ampak...če daš še sto evrov zraven, dobiš takega diver Seikota, da se bodo na morju vsi Čehi hoteli slikati zraven tebe. Un tip iz Yorkshira je menda eden boljših in zaneslivejših kar se tiče te firme, pa malo tam počekiri.


Cum bajšpil:

seiko-solar-pro-divers-black-dial-chrono-with-steel-bracelet-ssc613p1-[2]-1838-1-p.jpg
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Mah kar sem pregledal ponudbo... je holy grail za 200€ skx007, katerega ima skoraj vsak(pa ekvivalent za manjše zapestje je 013).

Samo je pa že kr zastarela zadeva v primerjavi s kakim drugim za pol manj (safirnega stekla, hackinga, ... nima).

Bom verjetno na koncu Citizena bn0150, solar, malo manjše se ga nosi na roki, pa tisto minuto na leto zgreši.

Ni kake hude razlike, kak hud horologist pa tudi nisem, da bi moral imet automatika.
29285c221c368b58b2d15fd5ee213138.jpg
 
Nazadnje urejeno:

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Enga diverja, bi imel po dolgem času. Bolj, ko gledam bolj vidim, da imajo amerikanci tudi 30% cenej vse.

Kaj, bi blo od tega solidnega? Torej okol 100€, rolexa ali omege ne bom še nekaj časa gledal.

Automatic ali quartz mi je pa vseeno, par minut na mesec bom že preživel.


P1160700.jpg




Kam bi tole moral naročit, da bi bilo izven eu? Kaka ideja?

Jaz sem si pred poletjem nabavil Scurfo Diver one, svetlo moder z rumenimi kazalci. Izjemno zadovoljen, iskal sem barvnega diverja za poletne aktivnosti v velikosti do 40mm in zadel piko na i.
Za dobavo brez VAT-a pa bo težka. Tudi če naročiš izven eu, bo podvržen davku v naslovni državi.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Tole sem sedaj 2 dni gledal, kako zaloge pojemajo.... K... bom počakal, na kaj kar mi bo všeč.


citizendiver.png


Tole mi je na bolhi še kar všeč, samo zgleda da je ene 3 misije v afganistanu dalo skos. Pa cena je že skoraj kot nova v USA.

Seiko-solar-diver--SNE109_5b0ac586ec589.jpg
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Pri citizenu se mi najbolj cena dopade, katera je 150€. Če bi jim napisal, da naj pošljejo brez embalaže je zelo velika možnost, da bi šlo skos. (je že šla ura za 200€ lani). Če ni nevem kolk velik paket, majmuni na pošti ne gledajo takoj.

Druga stvar je seveda, da bi iz amerike naročal. Če bi s kakega jomashopa, tam je pa že vnaprej 300% ziher.

Bom počakal, ko se mi bo kaj res dopadlo. Čutim na vodi, da znajo oktobra cene orenk past.

Čene pa mdv106 za 70€, pa se lahko pretvarjam da imam seikota. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ma včas so te na carini eni veliki loleki, nič jim ni jasno. Za 8 EUR je stari naroču nek adapter, za na bremz ročko na motorju, ki simulira ročno zavoro, nikjer je ni dobu kot v indoneziji. En teden ga je carina drkala, kaj je to ( da nebi bil kak teroristični del za bombo). Vse neke račune, izpise iz plačila z kartico pa ne vem kaj vse je mogu pošiljat. na koncu po 14 dneh poslali dalje brez dodatnih stroškov.

Mislim, da je tle vzel

http://nolimitz-maticshop.com/en/ya.../297-mumo-parking-brake-lock-yamaha-nmax-xmax
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
No recimo, da sem naštudiral horologijo klik

Tale seiko SNZF17 nima pa čisto nobene prednosti pred skx-om. (ravno tako nima hackinga, nima safirnega stekla, pa kopija rolexa, cena je pa skoraj ista).

Če hočeš legende gledaš(oba nimata hackinga in safirnega stekla, pa tudi 10s na dan lahko zgrešijo), okol 200€:
Seiko skx007
Citizen ny0040

Če hočeš budget automatik(nh35 mehanizem, katerega imajo ure za 400€+(Seiko Presage), okol 100€:
invicta 8926

Budget quartz(70€):
Casio MDV106

Nekaj vmes, da ima vse (safirno, kvaliteta, 200m, automatik, 200-400€).
Phoibos
Tisell

http://phoiboswatcheurope.com/produ...er-py010b-300m-automatic-dive-watch-blue.html
http://phoiboswatcheurope.com/produ...r-py016b-300m-automatic-diver-watch-blue.html

Problem, da v evropskem skladišču nimajo več quartzev. Če, bi iz kitajske naroču bi me pa orenk obdavčil lahko.
http://phoiboswatch.com/products/phoibos-mens-px005b-1000m-dive-watch-blue.html

Da bi pa 3x več toliko dal, kot za invicto z istim mehanizmom se mi pa tudi ne zdi nevem kolk vredno.

Tisell je pa že orenk v 300€ https://www.tisellwatch.com/diving-watches/
Pa kopije rolexov.

Meh, sedaj sem naučil bidat na ebay-u. Enega eco-driva bom za okoli 150-160€. Kupiš in pozabiš, po vsej verjetnosti me bo še preživel. Če bi mehansko zadevo kupoval, potem bi pa vzel skx007. Se ni sploh za tuhtat, kaj velik.

Če bom še dolgo gledal te ure, bom kmalu začel zbirat za "El Primero".

zenith-el-primero-chronograph-automatic-men_s-watch-03.2520.400-69.c713.jpg





EDIT: Kaj si češ komplicirat življenje

download.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: fantasmo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Aha, si malo povišal svoj budget in se poučil o urah. :) Super. :nazdravje:

Imel sem podobnega Casia, kot je tisti. Solidna zadevica, vendar sem jo dal dalje. Ne bi šel z njo v vodo, razen če bi bil totalni beater in bi se mi j... za njo).

V prvo od Invict Pro Diver mi je prišla notri voda (morje), pa naj bi ura tesnila do 200 m. Kasneje sem kupil identičen model, vendar ta ne bo videl vode. Super ura za svoj denar. NH3A je odličen mehanizem. Oba moja Pro Diverja sta dosegala cosc standarde. Kapo dol Invicti, še vedno pa to ni ura, s katero bi lahko delal kot svinja z mehom, ker lahko hitro kaj odleti (najprej seveda "biserček"). :)

S Seikom 5 za 130 EUR pa nimam težav iti v vodo. Imam tri in do sedaj nikoli ni v nobenega ni prišla voda. Pa govorim o klasičnih modelih (SNXS77, SNKL05 in SNKK17), ne diverjih.

Phoibosa ti nisem želel omenjati, ker je nepoznana znamka. Imam njihov The Great White PY007C kakšno slabo leto in te ure so vredne svojega denarja. Gre za opazno višjo klaso kot npr. Invicta ali Orient. Moj ima safirno steklo, keramično luneto, poganja pa ga Miyotin 9015 mehanizem, tako da sekundni kazalec teče izjemno gladko. List price je bila 280 EUR, dobil sem 10% popusta, z davkom pa je bila končna cena okoli 330 EUR. Je moja vsakodnevna ura, nosim pa jo na kovini, usnju ali NATU in je primerna za vsako priložnost. Spet pa ni to Steinhart, ki po mojem mnenju dosega kvaliteto 1000+ EUR ur (recimo Longinessa, Tag Heuerja itd.).

Tisti El Primero ni ravno za v vodo. :D Dobre diverje, ki zares odtehtajo svojo ceno, izdeluje po moje Tudor. Heritage Black Bay ali Pelagos na roki je poezija.

Citizen je gotovo dobra znamka in verjamem, da boš izbral takega, ki ti bo dolgo in dobro služil. Mogoče te lahko opomnim zgolj, da pazi glede premera ure. Pro Masterji so večinoma 44 mm brez krone, za tako uro je pa potrebno že kar konkretno zapestje.

V modo prihajajo zopet manjše ure (36 - 40 mm). :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc