UPS...cenejši?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Načeloma ga nucam samo zato, ker vsake toliko vrže vn štrom za 1/5 sekunde in mi vgasne pc.... po moji logiki lahko vzamem potem tudi neke cenejše zadeve ala tole

?
Al se splača poseči po čem boljšem (samo kot pravim, nimam nikoli niti 5sekund izklopa...tko da.... pa še domač pc-je in ni neke fore s podatki itd...)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz imam enega od Musteka, tudi 600VA. Za sekundne izpade je vredu, kaj daljšega pa ne prebavi najboljše (baterija je že 3 leta stara), pa še obremenjen je na 3/4.
Enkrat mi je zatajil, ko je 2x zmanjkalo elektrike zelo na hitro (recimo v intervalu 1sek), potem sta se oba računalnika restartala.

Edini problem pri teh poceni UPSih je ta, da ne uravnava napetostnih nihanj. Če hočeš še to, potem je treba poseči po line-interactive UPSih, ki so pa seveda dražji (~200€).
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Imam APC-jev UPS s 500VA in nanj imam priključena dva PC-ja (enega starejšega), 19" CRT monitor, router, switch in tiskalnik. Prav tako pa ima zaščito za mrežo proti prenapetosti. Enkrat (kolikor jaz vem) mi je zaščitil opremo pred strelo, ki je poškodovala kr nekaj druge opreme po hiši. Imam pa z njim od takrat težave saj mi kaže, da ima baterija kapaciteto samo še za 1 min. (prej 8-10 min). Kupil sem novo baterijo in vseeno isto kaže. Prav tako sem resetiral UPS, da naj bi popravil indikacijo napolnjenosti. Dejansko je kapaciteta bila enaka saj, če sem odklopil podatkovni kabel in meril čas je zdržal 8 min. samo težava je, ker ob izpadu takoj spravi PC v hibernacijo, ker misli, da ima premalo baterije. Zato sem preko APC-jeve spletne strani zaprosil za help in po nekaj mesecih so obupali in predlagali, da, če želim mi bodo zamenjali za novega brezplačno čeprav ni več v garanciji.

Ne vem kako je s podporo pri drugih proizvajalcih samo zaenkrat sem zadovoljen z APC-jem!
smile-1.gif
 

kora

Pripravnik
6. avg 2007
58
0
6
APC-ji res delujejo OK. Ne vem, kako si "resetiral" UPS, jaz sem na enem tujem forumu našel "navodilo", ki dejansko deluje in je edin način, s katerim prepričam APC-je (več modelov), da po zamenjavi baterije pravilno preračunavajo runtime, in sicer; po menjavi in napolnjenu baterije, obremenim UPS z 30% obremenitvijo (mora biti kolikor toliko točno) z kakšnim nezahtevnim bremenom, pa izkjučim mrežo in počakam tako dolgo da se baterija(e) izpraznijo in UPS dejansko izključi. Ko se baterija znova napolni je runtime pravilen.

l.p.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Sicer malo off topic!
grin1.gif


To navodilo sem dobil od podpore:

Here are the Steps of 'Cold Start':
1. Please unplug all connected devices from the unit including the interface cable if connected.
2. Switch the unit off if it is on
3. Unplug the unit from the wall outlet.
4. Then press the power switch and release it as soon as you hear a long beep. Please Note: We need to release the button before the long beep ends.
5. The unit should come up on battery and beep 4 times every 30 seconds
6. Then plug in the UPS to wall outlet, the Green LED will glow.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Sem tudi to probal pa je indikacija še vedno napačna!
write.gif


Sedaj sem dobil nov UPS tako, da mi je vseeno kaj je s starim!
aplauz.gif