upravljanje PC s pomočjo IR daljinca

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
pred časom sem že spraševal, če je komu uspelo, da lahko tudi računalnik upravlja s katerim izmed Logitech harmony daljincev, pa ni bilo nekega odziva. no zdaj sem našel TOLE stran, kjer nekdo prodaja komplet za sestavit - IR sprejemnik za na USB. zanima me, če je že kdo probal kaj takega ali temu podobnega, oziroma če jaz to nabavim, ali bi i bil kdo pripravljen vse skupaj sestaviti (za primerno plačilo seveda), pa skupaj preverimo, če to res deluje.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Jaz imam Logitech Harmony daljinec, s katerim upravljam HTPC.
Sicer se nisem kaj veliko poglabljal še v same nastavitve ampak osnove delujejo BP (Vista media center).
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Jaz uporabljam če rabim za kakšne predstavitve kar svoj telefon preko bluetooth.
smile-1.gif
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Imam Antec ohišje, kjer je za IR omenjen samo "Windows MCE & VISTA® compatible IR receiver included for use with remote control".

Sem pa že precej časa nazaj za računalnik uporabljal daljinca ki je priložen Skystar kartici, zraven je imel IR sprejemnik za priklop na COM port, zraven pa sem uporabljal program Girder.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pred kakim letom sem po trgovinah zasledil razne usb ključke z IR sprejemnikom. morda jih še kje najdeš, tko da ne bi blo potrebno nič spajkat.

če ni preveč zakomplicirano bi ti tut jst lahko kak kit komplet skup zlotu.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
hm, kjerkoli sem jaz gledal, sem našel le IRDA sprejemnike, nobenega navadnega IR sprejemnika na USB. no potem sem še malo brskal in našel tole, kjer dobim že sestavljenega za cca 25€. bomo videli čez par dni, ko mi ga dostavijo. hvala vseeno za ponujeno pomoč.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
evo, v ponedeljek sem dvignil IR sprejemnik in po dveh dneh ubadanja, iskanja gonilnikov ( igorjeva stran je čisto nepregledna) in odstale podpore, mi je uspelo. izkazalo se je, da je bil glavni krivec USB port na sprednji strani računalnika. namreč, ko sem priklopil IR sprejemnik na sprednjo stran, mi je USB napravo lepo zaznalo, samo IR ni sprejemal podatkov. ko sem za štos priklopil še a USB port na zadnji strani, je zadeva zalaufala
cheer.gif

zadeva zdaj lepo špila v winampu, igram pa se s programom girder, ki omogoča nadaljno funkcionalnost.skratka, kdor išče najcenejšo varianto, je to za njega. obstajajo pa tudi kompletne rešitve, ki niti niso toliko dražje - npr. kaj takega