Uprava Bloka aka "vaški Šerif"

slafrok

Pripravnik
2. jun 2012
52
0
6
Pozdravljeni,

sem bolj malo tukaj gor, pa ne vem če ste že imeli kakšno takšno ali podobno temo. V glavnem, zanima me, na kakšni možni podlagi, lahko Staninvest, kot upravitelj bloka, sam določi, komu bo plačeval za storitve hišne so-uprave, to je žena dotičnega gospoda, on je po bloku znan kot predsednik hišnega sveta, in temu primerno "terorizira" ostale stanovace, ki ne spadajo v njegov krog stanovalcev še iz časa stare juge, in temu vneto vzrtrajajo pri takratnih praksah in absolutističnem "vladanju". Stroški v bloku so katastrofalno visoki, vtikajo se povsod, po sistemu ta sosed se nad tabo pritožuje zaradi tega, ( tudi če nisi kriv ), v duhu dobrih medsosedskih odnosov se seveda greš temu sosedu opravičit, ta te pa gleda, saj veste kako, ker te tudi verjetno prvič vidi. O raznoraznih grozilnih anonimkah v nabiralnikah in na avtomobilih, pa raje kdaj drugič. Hvala lepa in lep pozdrav vsem
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
stanovanjski zakon

III. UPRAVLJANJE VEČSTANOVANJSKE STAVBE

III.1 Splošno

25. člen

(redno upravljanje)

(1) Za posle v zvezi z rednim upravljanjem večstanovanjske stavbe je potrebno soglasje solastnikov, ki imajo več kot polovico solastniških deležev.

(2) Za posle rednega upravljanja se štejejo zlasti posli obratovanja in vzdrževanja večstanovanjske stavbe, določitev ter razrešitev upravnika in nadzornega odbora ter oddajanje skupnih delov v najem.

Karkoli razen menjave upravnika in nadzornega odbora je popolnoma neučinkovito. Problem se pojavi tam, kjer je večina lastnikov nezainteresiranih. V takem primeru ali se seli ali pa trpi...
 

slafrok

Pripravnik
2. jun 2012
52
0
6
Hvala za odgovor, in če je ta upravnik in nadzorni svet v tesni navezi, ki večinoma odloča sam o vsem? ker če nisi lastnik nimaš pravice povedati svojega mnenja. Finta je v tem, ker se dotični g. igra šerifa po bloku in okolici, pogodbo o hišni so-upravi ima njegova žena, njej se tudi nakzuje denar, ki ga plačujemo vsi stanovalci. Peščica prej omenenjih pa šikanira vse po vrsti, od starejše gospe do mlade družine itd.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Nič novega. V bloku s štirimi vhodi, štirimi hišnimi številkami smo imeli podoben scenarij, ko je bil predsednik nadzornega odbora tudi istočasno direktor upravnika, ki je upravljal objekt.

Ko bo imela večina etažnih lastnikov dovolj, zberete več kot 50% podpisov, seveda po etažni lastnini, pošljete odpoved upravniku priporočeno s povratnico, razrešite nadzorni odbor, ... Obrazce in podroben postopek ti lahko objavim, če boste v to kislo jabolko zagrizli. Potem se lahko ti lokalni šerifi skupaj z upravnikom pišejo drek, pa ti ne morejo nič. Seveda se lahko potem začne osporavanje pristnosti podpisov na listinah, nepredaja dokumentacije, ipd. V tem primeru je za spor pristojno sodišče. Je pa lahko še večji problem, če v postopku izbire novega upravnika izberete podobnega ali še slabšega ... Ni jih veliko upravnikov, ki se zavedajo, da so etažni lastniki njihove stranke in se ustrezno tudi obnašajo. Mi smo z novim imeli srečo glede odnosa, seveda je stari nagajal kjer je lahko in so se potem z grožnjami o tožbi po koščkih zbirali dokumenti stavbe, sredstva rezervnega sklada, ..., je pa v končni fazi vredno.

Če nisi etažni lastnik, lahko z lastnikom skleneta permanentno pooblastilo in ga overita pri notarju. Potem imaš enake glasovalne previce kot ostali etažni lastniki.

Če pa večina ni voljna ... seli se ...
 

slafrok

Pripravnik
2. jun 2012
52
0
6
se bo treba malo naokoli pozanimat o morebitni menjavi ja, hvala, upam, da se ti lahko javim tu gor, če pride tako daleč, drugače, pa stanovanje je od staršev, a ni moje, mi pa trenutno zdravstveno in finančno stanje tudi ne omogočata selitve, sicer pa zakaj bi bilo treba meni odditi, gospodi je moja familija že nekaj let trn v peti, pa smo se vedno brigali zase, drugim pa tudi pomagamo če je potrebno.

btw, hkrati se opravičujem za tiskarske napake, se jih trudim popravit pa jih vseh ne opazim-zdravila

še enkrat, hvala ti
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Se čisto strinjam, da ti ne bi bilo treba oditi in upam, da uspeš zbrati dovolj lastnikov za menjavo. Kot pravim, stariši te lahko pooblastijo za odločanje v njihovem imenu, overite in si krit. Na tak način je pri nas v nadzornem odboru en izmed predstavnikov stanovalcev sin lastnice enega izmed stanovanj.

Sporoči, ko boš rabil, rade volje pomagam.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Lahko pa izbereš drugo pot.

Sigurno poznaš kakega kolega, ki pozna nekaj slovencev od bolj spodaj ali iz "indije".

Daš 100 eur za pijačo in jih parkrat povabiš k sebi domov, kjer ga malo spijete, kaj pojeste, nabijate PS3 in podobno. Ko gredo od tebe, se pozdravljate, ko da ste bili skupaj v vojski, nigga style. Po kakem mesecu boš imel verjetno mir.
Ampak blo bi ok, če bi to bili neki dedi, ne frocovje.

Ko gre ta šerif po stopnicah, ga ti nič ne pozdraviš, daš telefon k uhi, ko da se pogovarjaš, rečeš: "ma ajde Presneto", pogledaš deda in ne rečeš nič.
Za poskusit je, pa ne stane dosti
grin1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
mrki pogled, pa pomaga če imaš porezan obraz,od kakšnih uličnih bojev.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik slafrok pravi:
Pozdravljeni,

sem bolj malo tukaj gor, pa ne vem če ste že imeli kakšno takšno ali podobno temo. V glavnem, zanima me, na kakšni možni podlagi, lahko Staninvest, kot upravitelj bloka, sam določi, komu bo plačeval za storitve hišne so-uprave, to je žena dotičnega gospoda, on je po bloku znan kot predsednik hišnega sveta, in temu primerno "terorizira" ostale stanovace, ki ne spadajo v njegov krog stanovalcev še iz časa stare juge, in temu vneto vzrtrajajo pri takratnih praksah in absolutističnem "vladanju". Stroški v bloku so katastrofalno visoki, vtikajo se povsod, po sistemu ta sosed se nad tabo pritožuje zaradi tega, ( tudi če nisi kriv ), v duhu dobrih medsosedskih odnosov se seveda greš temu sosedu opravičit, ta te pa gleda, saj veste kako, ker te tudi verjetno prvič vidi. O raznoraznih grozilnih anonimkah v nabiralnikah in na avtomobilih, pa raje kdaj drugič. Hvala lepa in lep pozdrav vsem

Menjava upravnika. Tega je ogromno in na trgu imaš nekaj poštenih upravnikov, ki se borijo proti prevarantom.