Uporabniški računi?-omejitev admina

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Nekoč sem že zvedel kako se administratorski račun naredi da je omejen-imam na mojem računalniku (piše ASP:NET maschine A). POleg imam še "moj" račun, kot skrbniškega in račun za goste izklopljen. Ker sumim da mi pri kolegu to nagaja, bi rad tudi pri njemu to naredil. Pri njemu vidim 4 up. račune z vsemi pravicami (en pod geslom) in omejenega gosta. To pa zato ker mi ne kako ne uspe instalirati instat interneta od mobitela, (beri spodaj). V čem je že štos da imam jaz tako nastavljene račune (vem da je bilo takrat nekaj povezano z vtipkavanjem mojega gesla, internetom...)čeprav to nisem želel).

Pri instalaciji mobitelovega "instant interneta" (globetrotter)na prijateljev računalnik imam težave.
Na mojega sem instaliral BP. razlika med njima je v tem da so na prijateljevem že sami nekaj poskušali pa jim ni uspelo, (najbrž zaradi premalo rama, ali pa...).Rama je sedaj dovolj (512). Ker nikakor nisem mogel instalirati, sem šel na obnovitveno točko pred nakupom modema, pobrisal program v nadzorni plošči, pobrisal mapo v program files, pa mi je še vedno ob vstavitvi instalacijskega CD opomnil da uporabniški profili že obstajajo in če želim da jih ponastavi na mobitelove profile. Če kliknem DA mi javi da se naj poskusim prijaviti kot admin (prijavljen sem kot uporabnik brez omejitev).

Kaj za vraga naj naredim da bodo imeli končno internet, (Telekom jim ne more zagotoviti niti telefona kaj šele adsl, o kakem trio pa lahko samo
rolleyes-1.gif
in to 6 km od Ljubljanske obvoznice.

Kaj naj naredim z "računi" ker sumim da mi ti nagajajo?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kaj naj naredim z "računi" ker sumim da mi ti nagajajo?
Zbriši jih ?

Razen tega , a si prijavljen kot admin ali ne ?
Če ne, zakaj ne ?

Pa o kakem OS se tu sploh pogovarjamo ?