Univerzalni daljinec

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Na TV-ju LG je crknila ena tipka na daljincu (seveda tista, ki se jo najbolj uporablja :)), tako da bi rad zadevo zamenjal z nekim univerzalnim daljincem.
Ni potrebe po nobenih programiranjih, večih napravah, itd..
Potrebuje se le za upravljanje te televizije. A bodo vsi univerzalci ok ali moram na kaj posebnega pazit pred nakupom.
Hvala.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Si očistil dalinc, ker se not nabere maščoba in svinjarija? Razkoplješ ohišje, gumjaste tipke opereš v milnici. Ne preveč drgnit gumbe odspodaj ker imajo grafit. Vezje spucaš z vato in čistim alkoholom. Dobro posušiš in sestaviš.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Saj pri kitajcih dobiš za par € po izgledu čiste kopije original daljincev. Ne vem pa kakšna je kvaliteta...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Kako je zgoraj napisano, odpri daljinec in ga očisti. Milnica ali alkohol pomaga. Pod tipkami se nabere nesnaga podobna marmeladi. Sonyjevega pilota sem že dvakrat čistil, tipko za glasnost bom moral še tretjič. Za odpiranje uporabi ploščati nož in pazi na smer zobkov ki zaskočijo ohišje, da jih ne polomiš.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Eno tipko ki je nikoli ne uporabljaš prestavi. Vzameš škarje, jo odrežeš in premestiš.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V BigBangih, Merkurjih,... dobis neke univerzalne daljince, ki delujejo cisto OK... in stanejo nekje od 12€ dalje ... Sam sem nabavil ze ene dva... vzel sem Philipsove... ki so bili okoli 20€ ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
Jaz imam zdaj drug problem, sicer bomo preko garancije reševali, ampak imam občutek da bo težka. Sonijev nov remote ne dela, nekaj oddaja (IR preko fotoaparat dela), ampak tv mal prepozna mal ne, ... Uradan rešitev, vzemi ven baterije itd, pa take fore. Bom se sicer mal pošpila še s hard resetom TVja, čeprav dvomim, ker prek IR na telefoun dela remote AP popolna okej v vsakem trenutku.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Tu boš skoraj zagotovo dobil originalnega: http://www.dast.si/servis/lg-servis/
Lahko ga pa tudi popraviš, tako da tisto tipko, ki ne deluje, in tudi ostale , ki so kritične, premažeš s prevodnim lepilom.
Za to lepilo povprašaj v Konradu, ali IC elektronika...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Res je Harmony daljinci so super. Nastavis si activityje in dela vse bp... mogoce imam se kaksen originalno zapakiran kos za prodat, ce koga zanima
 
Na TV-ju LG je crknila ena tipka na daljincu (seveda tista, ki se jo najbolj uporablja :)), tako da bi rad zadevo zamenjal z nekim univerzalnim daljincem.
Ni potrebe po nobenih programiranjih, večih napravah, itd..
Potrebuje se le za upravljanje te televizije. A bodo vsi univerzalci ok ali moram na kaj posebnega pazit pred nakupom.
Hvala.


nabaviš univezal dlajinc pa je. Ta univerzadaljinc pa mora podpirati tvojega manufaktorja in tip TVja. kakšen meliconi ni napak odločitev
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jah z enim sem že zmenjen, tako da je na voljo samo še en primerek te super tehnologije. Kot rečeno, originalno zapakiran, nikoli odprt/rabljen, ponudbe zbiram tukaj ali na ZS :cheer:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
epilog.

Nove priložene baterije so bile zanič. Zato je štekalo. Svašta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
drugače original dalinci na servisu niso neka cena. Foter je dal za panasonic al toshibo par let nazaj okoli 10€