Unistal vista in instal XP

beyond

Pripravnik
14. avg 2007
174
0
16
Brežice
Trenutno mam naloženo na svojem prenosniku (Acer aspire 5102WLMi) visto. Rad bi spet nazaj jemo XP ampak nevem kako. Prosil bi nekoga da mi kompleten postopek napiše, kako zbrisati visto in potem nazaj naložiti XP. Backup windowsov nimam, kr sm pozabo takoj na začetku si posnet iz diska. Probal sm že vse mogoče ampak negre. Sej comp mi dela brezhibno ampak nimam vsej funkciji gor. Pa na trenutnutke tut mal zašteka in me zlo moti.
Aja pa bi mogoče lahk dobil kje backup xp od mojga modela
confused-1.gif

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.
LP beyond
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
V bios-u nastaviš, da se comp boot-a najprej s cd-ja, vstaviš cd z xp-ji, zaženeš comp in slediš navodilom na zaslonu.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.481
233
63
Enak problem mam tudi sam. nikakor mi ne uspe narediti backupa Xp-jev. Prav tako sem na načetku preskočil to funkcijo, sedaj pa je ne najdem več. Cd-ja z winsi pa zraven ni
uf-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej si dobil laptop z XP, si prepisal z Visto, zdaj pa bi nazaj ?

Vprašal prodajalca/skrbnika ? Torej povej, da so se ti Windowsi sfuzlali, onega CD-ja pa nimaš oz. nisi naredil-a.



PS: Eni laptopi imajo recovery particijo na disku. Ponavadi se pred nalaganjem Windows pojavi napis "press xy to recover ..." ali podobno.
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.481
233
63
Mogoče veš, kako te Windowse, ki so na disku, spravit na Cd? Namreč prodajalec trdi, da sedaj ne dajejo več cd-jev zraven, ampak da je vse shranjeno na disku 8imam tudi licenčno številko)?
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Dol si snami PQ Magic program si sformatiraj disk, naredi particije. Potem te vprasa za disk z operacijskim sistemom, daš not winse in jih naloziš. ni ti treba back upa delat raje naložiš norton gosta in delaš. zelo enostaven postopek.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.481
233
63
sicer vem da je že stara tema pa vseeno.

našel sem kako narediti zagonski DVD windowsov, katere si dobil zraven, ko si dobil prenosnik!

Vse kar moraš narediti je to, da greš v Acer eRecovery Managemant, in tam imaš funkcijo, da ti posname boot DVD factory windovsew
grin1.gif