Umrl Zidar

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pred par leti so delal rondo pred Cerknico. Namesto da bi priključke poglihal z grederjem, so ga poglihal tako da so valjar? pripel armaturno mrežo in jo vlacil za seboj.
2. Pred parimim leti so vaško asfaltirano pot po polozitvi novega visokonapetostnega kabla in optike za sosednjo vas asfaltirali na novo po pol stoletja. Jaške kakih 10m pred stikom s starim asfaltom so postavili cca 20-30cm previsoko.
Pred pol stoletja so s konjsko vprego in lopatami vaščani znali cesto v enakomernem naklonu narediti v breg, danes profesionalci ob vsej geodetski in sateltski opremi zadevo falijo za 20-30cm.
3. V istem obdobju po polozitvi VN kabla, tudi zamenjajo spodnji in zgornji ustroj na cesti med krajema. Jaške so "strokovno" postavili v linijo kolesnice(druge inštalacije se ni v cesti če se ne motim). Še bolj strokovno je to da so pokrove postavili do 3cm nižje od nivelete ceste. In zdaj se že leta z 90kmh vozimo čez tiste 3cm luknje na pokrovih jaškov
Sem poslal mejl obcinarjem in izvajalcu.
Izvajalec me je arogantno napizdil v odgovoru kot ....obcinar je rekel da bo zadevo izvajalec saniral pa ni bilo nič od tistega.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ampak to je res. So pa roki verjetno preslabi in izvajalec mora hiteti in tako se naredi klump. Tudi blizu mene so jaški da je joj. Saj bajte isto, včasih so v nulo ometali bajto, danes pa katastrofa s strojnimi ometi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
To sta dve fazi bogatenja :
Do štirideset let na nepošten, in po štiridesetih na pošten način.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ampak to je res. So pa roki verjetno preslabi in izvajalec mora hiteti in tako se naredi klump. Tudi blizu mene so jaški da je joj. Saj bajte isto, včasih so v nulo ometali bajto, danes pa katastrofa s strojnimi ometi.
KSZ: šahti so se mi zdeli v Sloveniji/YU vedno problem, pa diletacije mostov - sem vedno dajal Italijane za zgled kako se zgradi recimo "gladka" AC brez rukanja na vsakem mostičku, pa šahte postavijo v nulo - a vendar, se je Italijanom zrušil viadukt, danes so ceste po "selih veselih" ubibože, do smučišč je vse razrukano, tako da smo tu-tu v Evropi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.221
9.459
113
kod Džej-Zija
KSZ: šahti so se mi zdeli v Sloveniji/YU vedno problem, pa diletacije mostov - sem vedno dajal Italijane za zgled kako se zgradi recimo "gladka" AC brez rukanja na vsakem mostičku, pa šahte postavijo v nulo - a vendar, se je Italijanom zrušil viadukt, danes so ceste po "selih veselih" ubibože, do smučišč je vse razrukano, tako da smo tu-tu v Evropi.
Vedno me je zabavalo, ko sem se vozil skozi Cortino. Kao skoraj najbolj mondeno smučarsko središče v Italiji, ceste v mestu pa take, da rabiš terenca z zračnim vzmetenjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eno je gradnja, drugo pa vzdrževanje.
Res je, vendar vzdrževanja cest v pravem pomenu (da se sproti flika) v EU skoraj ni več - ko je "tik pred zdajci" zaprejo in generalka - Nemci niso nobena izjema.
Mi je zanimiv ruski način od St. Peterburga do Murmanska, velik del ceste je na permafrostu in se zato pogreza oz. valovi, tam kar krožijo z mašinami. Naredijo 10 km frezanja in novo plast gor, pa spet naprej 10 km,... ko pridejo do konca pa po drugem pasu nazaj dol in tako dan na dan.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
A zdaj koe je Zidar mrtev, bodo na dan prišle kakšne podrobnosti o "sodelovanju" z politiko?

Al ima kak odvetnik še vedno arhive spravljene za morebitne čvekače?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Verjetno si je marsikdo odahnil, zdaj, ko ga ni več. Razen, če ni imel dnevnika ali kaj podobnega. Kar bi bilo čudno, da ne bi imel. Marsikoga bo Zidar tudi v spancu preganjal, tako ali drugače.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Da upniki ne znajo, katera je prava.
Ne res, v čem je ta finta? Za prijatelje in javnost so krsto pokopali na Žalah ob 11.uri. Za družino pa so krsto pokopali na pokolišču Fara-Bloke-Nova vas. 2 krsti 2 jami. Pa že to je neobičajno, da so ga skurli in potem s krsto pokopali. Zgleda, da je bil dvojna osebnost, pa zato delno tu delno tam pokopan.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ne res, v čem je ta finta? Za prijatelje in javnost so krsto pokopali na Žalah ob 11.uri. Za družino pa so krsto pokopali na pokolišču Fara-Bloke-Nova vas. 2 krsti 2 jami. Pa že to je neobičajno, da so ga skurli in potem s krsto pokopali. Zgleda, da je bil dvojna osebnost, pa zato delno tu delno tam pokopan.
Sean Connery je bil tudi raztresen po rodni Škotski, pol pa po Bahamih, jer je živel zadnja leta.

Se pravi se pa tudi kaj takega dogaja, je pa res, da to kaj malo razloži dogajanje pri Ivanu Zidarju.