Umrl Ciril Zlobec

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, takega tepca je treba ob vsakem momentu počiti po orglicah. Čisto vsak ki ima pravkar 5 sekund cajta! Potem pa še enkrat po istem mestu.
To ni nobena popestritev, ampak prava sramota za forum. :gorjaca:
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja no, očitno je bil pokojni Zlobec levičar in partizan, zato je pa dobrodošlo za nekatere na forumu, da se tolerira bistroumno, včasih pa celo zabavno pisanje čez njih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #20883

Ne, takega tepca je treba ob vsakem momentu počiti po orglicah. Čisto vsak ki ima pravkar 5 sekund cajta! Potem pa še enkrat po istem mestu.
To ni nobena popestritev, ampak prava sramota za forum. :gorjaca:
Eni si pač lahko vse privoščijo, in to celo z blagoslovom.
Se pa popolnoma strinjam s tem, da ne smemo biti tiho.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zame je "levičar" napreden človek, Tesla in Sokrat sta bila levičarja.
Desno usmerjeni so pa tisti, ki še danes orjejo njivo z lesenim ralom in so neverjetno ponosni sami nase in na tista dva koša krompirja ki zrasteta iz nje.

Vse ostalo so pa "posilstva" ! Glede političnih usmeritev so take manipulacije, da bi jih pod obvezno morali regulirati z državnim aparatom. Kazensko !
To je tako močna manipulacija, da je cela država zablokirana od nje, namesto da bi v življenju napredovala - za kar je pravzaprav tudi ustvarjena! :gorjaca:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Ne, takega tepca je treba ob vsakem momentu počiti po orglicah. Čisto vsak ki ima pravkar 5 sekund cajta! Potem pa še enkrat po istem mestu.
To ni nobena popestritev, ampak prava sramota za forum. :gorjaca:
Samo bi ga blo res po orglicah...že zato ker je izdal osamosvojitev italjanom (te pa naprej Srbom) ...hvalabogu so ga spregledali in mu izdali napačen datum...avijoni so zato leteli dan za tem!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Se mi je kar zdelo, da se bo našel nekdo, ki bo razširjal Janševe laži.

Zlobec je v svoji karieri, v času komunizma, z režimom večkrat prišel navzkriž. Že v začetku petdesetih let, ko je skupaj s Kovičem, Menartom in Pavčkom izdal Pesmi štirih. Na sodišču se je zaradi obtožb, da je napadel JLA, znašel že leta 1957, leta 1977, v času, ko je Janez Janša kot politični komisar vodil četo po poteh Avnoja, pa se je Zlobec zavzel za Staneta Kavčiča, Spomenko Hribar, Iva Svetino in Franceta Bučarja. Za Janšo se je zavzel v osemdesetih letih, ko so ga aretirali. Celo že naslednje jutro, pravi Zlobec, potem ko so ga zaprli.


Zbor kulturnih delavcev je tedaj njega in Miloša Mikelna pooblastil za protestni sestanek pri tožilcu, želela sta pogovor z vojaškimi oblastmi, a do zaprtega Janeza Janše nista mogla.


„A problem med nama je drugje. Kasneje sem bil kot član predsedstva vlade edini, ki sem od Janše zahteval, da pove, kam gre denar od prodaje orožja. Že tedaj mi je rekel, naj se ne praskam, kjer me ne srbi, in da mi bo za to še žal. Čez 14 dni me je potem proglasil za italijanskega agenta in izdajalca,“ češ da naj bi bil izdajal državne skrivnosti, ko je bil v stiku z italijanskim konzulom. Od tedaj, pravi Zlobec, ga Janša tako ali drugače zmerja.


Razlika med njima je vsaj v tem, da je Zlobec tedaj od tožilstva pisno zahteval, naj proti njemu sproži preiskavo zaradi domnevne izdaje, Janša, ki je sedaj obtožen korupcije, pa se narokom na obravnave pred sodiščem izogiba in se izgovarja, češ da rešuje državo, še pravi Zlobec
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Zame je "levičar" napreden človek, Tesla in Sokrat sta bila levičarja.
Desno usmerjeni so pa tisti, ki še danes orjejo njivo z lesenim ralom in so neverjetno ponosni sami nase in na tista dva koša krompirja ki zrasteta iz nje.

Vse ostalo so pa "posilstva" ! Glede političnih usmeritev so take manipulacije, da bi jih pod obvezno morali regulirati z državnim aparatom. Kazensko !
To je tako močna manipulacija, da je cela država zablokirana od nje, namesto da bi v življenju napredovala - za kar je pravzaprav tudi ustvarjena! :gorjaca:
V Sloveniji je to, kot tudi toliko drugih strani, ravno obratno...

En star tozadevni zapis:
Obstaja država v Evropi pod Alpami, ki meji na Balkan in je omejena sama s seboj. Tam živijo najlepše ženske, vendar nataliteta upada. Tam nezaposleni največ delajo. Tam živijo ljudje na najbolj plodni zemlji, ki pa je neobdelana. Ker se obdelovanje plodne zemlje kmetom ne izplača. Tam večinoma prazni vlaki še vedno vozijo najpočasneje v Evropi, brez upoštevanja voznega reda, po avtocestah pa se vozijo noro hitro - s plačevanjem cestnine, ki je med najdražjimi v Evropi. V tej državi vsi igrajo košarko, smučarji dosegajo svetovne športne dosežke. Rekreacija jim je prioriteta, delo pa rekreacija. Vsi hitijo v službo, a vsi zamujajo. Osemurni delavnik traja deset ali več ur. In nihče se ne upira fevdalnemu izkoriščanju. Zdravstvo je tam brezplačno, zdravljenje pa morajo vsi plačevati. Tam so svobodni novinarji, ki svobodno pišejo in poročajo po ukazih svojih šefov, katerim objave narekujejo skorumpirani politiki in zakulisni veljaki, odvisno od njihovih potreb. Tam je svetovna kriza dobila državljanstvo. Tam so javna naročila skrivnost, državne skrivnosti pa javne. Tam še niso znani končni zmagovalci 2. svetovne vojne. Tam pišejo zgodovino nepismeni, najbogatejši so pa tisti, ki nikoli niso delali. Tam je Slovenija.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.179
113
Človek bi se kar zjokal nad komentarji mladih partizanov, osvoboditeljev, levičarjev in orgličarjev. Mene je Zlobec spominjal na hudiča. Samo še roge so mu manjkale. Še priimek je imel zanimiv. Drugače pa je majster daleko dogural, do 94. Kapo dol za njegova leta.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Slovenski sonet

Vsi smo krivi. A kdo naj nas obsodi?
Vsi smo že podali svojo izjavo,
vsi smo že drug drugega zaslišali,
končajmo, bratje krivci, preiskavo.

Oslepljeni Polifemi smo,
maščevalno krivca zasledujemo
in drug drugemu se posmehujemo
z njib kratko pametjo: NIHČE!

In modri Odisej je res NIHČE.
S to psovko šel je, kot berač na zimo,
sam in plah, prodajat se v tujino.

Brez strahu vrnimo se v votlino.
In brez upanja. Le vhod pustimo
odprt. Zaradi zraka.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.179
113
Slovenski sonet

Vsi smo krivi. A kdo naj nas obsodi?
Vsi smo že podali svojo izjavo,
vsi smo že drug drugega zaslišali,
končajmo, bratje krivci, preiskavo.

Oslepljeni Polifemi smo,
maščevalno krivca zasledujemo
in drug drugemu se posmehujemo
z njib kratko pametjo: NIHČE!

In modri Odisej je res NIHČE.
S to psovko šel je, kot berač na zimo,
sam in plah, prodajat se v tujino.

Brez strahu vrnimo se v votlino.
In brez upanja. Le vhod pustimo
odprt. Zaradi zraka.

Zelo globoko. Slava mu...